Punomoć za prodaju motora...

Jedno usputno (možda i glupo pitanje)....

Ovo mi je sve jasno...
Nađeš motor, auto, ispuniš s prodavateljem ugovor i odeš u STP na prijepis. Ne treba prodavatelj, sve radiš sam. To je ok.

1. znam da je bila neka fora da se ne može prepisati vozilo ako postoji neka neplaćena kazna ili sl.. ? Jesam u pravu ?
I sad... Ti popuniš ugovore, daš prodavatelju pare, odeš u STP i šta onda ?

2. kad se kupuje vozilo sa reg pločicama drugačijim od mjesta prebivališta kupca... Kako onda ide ?
Dal ja kao kupac mogu staviti u ugovor ''reg. pločice ostaju kupcu'', odem doma, odjavim te pločice i prijavim one koje pripadaju mjestu prebivališta ?
Ili prodavatelj mora odjaviti, ja dobijem probne i idem doma ?

Radi se o registriranom vozilu.

Malo mi je taj dio u magli pa rekoh da pitam.

Hvala ekipa.
1. Može se prepisat vozilo od vlasnika koji ima neplaćene kazne.
Ne može ga registrirat dok ne plati kazne.
 
1. Može se prepisat vozilo od vlasnika koji ima neplaćene kazne.
Ne može ga registrirat dok ne plati kazne.
Ufffff jos gore.
Onda po meni je najbolje otici sa prodavateljem u STP i provjeriti jel je sve cisto.
Ako je, napravi se prijepis, lova na ruke i aj bok.
 
  • Like
Reactions: dipsi997
Ufffff jos gore.
Onda po meni je najbolje otici sa prodavateljem u STP i provjeriti jel je sve cisto.
Ako je, napravi se prijepis, lova na ruke i aj bok.
Izgleda da me nisi razumia.:mrgreen:
Vlasnik koji ima dugovanja ne može ga registrirat.
Ti, kao kupac, ga možeš prepisat i registrirat.
 
Onda super, ja sam imao prije koju godinu vise i nije se moglo nista dok postoje potrazivanja. Ni prenos, ni registracija.
 
Onda super, ja sam imao prije koju godinu vise i nije se moglo nista dok postoje potrazivanja. Ni prenos, ni registracija.
Jedino može bit problem ako ima teret, lizing, banka,...
Logično je da možeš prodat pokretninu-nekretninu da platiš dugove.
 
Jedno usputno (možda i glupo pitanje)....

Ovo mi je sve jasno...
Nađeš motor, auto, ispuniš s prodavateljem ugovor i odeš u STP na prijepis. Ne treba prodavatelj, sve radiš sam. To je ok.

1. znam da je bila neka fora da se ne može prepisati vozilo ako postoji neka neplaćena kazna ili sl.. ? Jesam u pravu ?
I sad... Ti popuniš ugovore, daš prodavatelju pare, odeš u STP i šta onda ?

2. kad se kupuje vozilo sa reg pločicama drugačijim od mjesta prebivališta kupca... Kako onda ide ?
Dal ja kao kupac mogu staviti u ugovor ''reg. pločice ostaju kupcu'', odem doma, odjavim te pločice i prijavim one koje pripadaju mjestu prebivališta ?
Ili prodavatelj mora odjaviti, ja dobijem probne i idem doma ?

Radi se o registriranom vozilu.

Malo mi je taj dio u magli pa rekoh da pitam.

Hvala ekipa.
Tocka 2....možeš napravitii jedno i drugo...prodavatelj ne mora odjaviti tablice, zavisi kako ste se dogovorili...u ugovoru imas rubriku o tablicama,ako nema,stavite napomenu...Poklanjaju se tablice kupcu...,kad dovezes u svoje mjesto, pri prijepisu, promjenis tablice. Probne mores isto, ali to za 2-3 dana dodatno nešto sitno moras platiti...te je to BezVez,ako se ne mora.
 
  • Like
Reactions: chandler
Jedino može bit problem ako ima teret, lizing, banka,...
Logično je da možeš prodat pokretninu-nekretninu da platiš dugove.
Odnosilo se na porezni dug, ne teret banke. Baš je bila frka u to vrijeme jer znam dosta ljudi koji su imali problema a ni krivi ni dužni. Sad se to valjda normaliziralo.
Bez prisile bi prodao i ostavio lovu sebi, to je logično. :mrgreen:
 
Izgleda da me nisi razumia.:mrgreen:
Vlasnik koji ima dugovanja ne može ga registrirat.
Ti, kao kupac, ga možeš prepisat i registrirat.
Ahaaaa ok.
Znaci dug je ajmo reći ''na osobu'' ne na vozilo.
Znači da onaj koji ima dug ne može niti jedno buduće vozilo regati jel ? Odnosno bilo koje koje je na njegovo ime.
A kupac koji je čist nema brige.

Ako je tako, onda nije strašno.
 
  • Like
Reactions: maRRin 06
Kako bilo, za euro i šezdeset šest centinjosa pošalješ sms na finu (s brojem šasije) i doznaš ima li ikakav teret upisan na vozilo.

 
  • Like
Reactions: chandler