Isle of Man TT & other road races

jebena utrka,hondi fali snage i to je realnost,strasno je kako ih hickman prestize,harrison je odvozio odlicno,mcguienness sedmi sto i nije lose,nimalo.
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Žao mi je Harrisona jer čovjek stvarno vozi odlićno ali ne može parirati Hickamnu i BMW-u. Dunlop je bio malo rezerviran danas ali opet ista trojka na podijumu.
 
  • Like
Reactions: pikacu79
konacno sve pogledano. mogu samo reci wow. svake godine je sve brze i brze i bas me zanima druga godina i mogucnost da michael skine joeya sa trona
 
nakon sto su se dojmovi o ovogodisnjem TT-u mrvicu spustili iako je cjelokupan dojam i dalje na visokoj razini biti cu slobodan reci da je ovogodisnji TT jedan od par najboljih ako ne i najbolji do sada odkad ga pratim a to je zadnjih 20 godina i ne samo TT vec i sve ostale cestovne utrke.

idealni uvjeti koji su pratili cijeli TT je nesto sto se nije dogodilo dugo vremena jer cesti prodori vlaznoga zraka su prijasnjih godina znali napraviti zbrku ali i otkazivanje pojedinih utrka kroz dane natjecanja,ali ova godina...savrsenstvo je najbolji opis,svaki drugi komentar je uzaludan.
pretpostavljam da je dio vas pratio ili barem ponesto procitao,pogledao,dovoljan je samo mali djelic vremena da se zaljubite u cestovno utkivanje(barem se nadam da je tako) i iako se ne moze usporediti sa moto gp-om jer su ovo naravno dva razlicita svijeta,vjerovatno vam je povratak na moto gp izazivao nekakav mlak osjecaj ako usporedim sa cestovnim utrkama,pretpostavljam da je tako buduci da ne pratim moto gp jer mi nije zanimljiv,jer nista ne moze biti uzbudljivije od cestovnog utrkivanja.

da se vratim na moj kratki osvrt jer opisivati detaljno sve ono sto se dogadjalo je slozit cete se vrlo hrabar podvig,nazalost kao i svake godine TT uzme svoju zrtvu,zrtvu koja se placa zivotima,ove godine je to spanjolac raul torras martinez,267 zrtva TT-a,istinski ljubitelj cestovnog utrkivanja,uz nekoliko ozljedjenih kojima je TT dao novu priliku za utrkivanje biti cu brutalan i reci da je znalo biti i gore,puuuno gore,to je realnost,to je TT.
nikada do sada nisam vidio vise ljudi koji su isli na otok,grupe su bile krcate slika natovarenih motora spremnih za hodocasce na utrku svih utrka,krcati trajekti koji su danonocno dovozili mase bajkera zeljnih biti dio najpoznatije utrke na svijetu i vidjeti svoje vozace,vozace koji su samo obicni ljudi koje mozete sresti bilo gdje na padocku,pubu,i to je ono sto ljudi vole,ta povezanost sa vozacima koji ne glume zvijezde,sa kojima mozete popricati bilo kad,obicnI ljudi a opet posebni na svoj nacin.


ovdje cu zavrsiti svoj nazvat cu ga osvrt koji cak to i nije vec bih nazvao to zaljubljenost u cestovno utrkivanje,strast..da,zbog toga je tako poseban,to je road racing.:)





 
raspored za iduci mjesec.
 

Attachments

  • raspored.jpg
    raspored.jpg
    182.3 KB · Views: 0