Isle of Man TT & other road races

kisa trenutno,ali prestaje.



i live video link za oba dva dana.
samo upisite adresu,kliknete i imate live prijenos.kvalitetu slike mozete birati u opcijama ako vam je losija.


 
Last edited:
  • Like
Reactions: vespinjo
ovogodisnja imatra je zavrsila a najvise cemo je pamtiti po kisnom vremenu oba dva dana i 90 posto utrka je vozeno pod potpuno natopljenom cestom i lokvama vode i po tome sto je ove godine po prvi put kao novopridoslica vozio peter hickman,ali i pored kise bio je gust pratiti oba dva dana.

oba dva dana je dominirao erno kostamo dok je hickman u utrkama prije bio drugi i treci,zadnja danasnja utrka king of the imatra je takodjer vozena po mokroj cesti gdje je kostamo osvojio prvo mjesto dok je drugo mjesto osvojio hickman i utrka je pocela odlicno hickman je bio na pola sekunde iza kostama prvih par krugova ali kada je kostamo povecao vodstvo hickman je odustao od riskiranja,steta sto cesta nije bila suha jer bi bilo jako zanimljivo i vjerovatno bi bio drugaciji rezultat.

inace za one koji ne znaju erno kostamo je proslogodislji pobjednik macau gp-a i lik jebeno dobro vozi po kisi.
u oba dva dana je bilo mnogo pauza zbog kise i utrke su vozene sa nekoliko krugova manje od prvotno planiranih,nazalost nizozemac joey den besten je napustio ovaj svijet danas na imatri i to ne u utrci i ne u krugu zagrijavanja vec u krugu formiranja.

ukoliko niste gledali prijenos uzivo ispod mozete vidjeti danasnje i jucerasnje uvjete pod kojima se vozilo.

ovdje imate dosta slika.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    352.4 KB · Views: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    389 KB · Views: 0
  • 3.jpg
    3.jpg
    258.7 KB · Views: 0
Last edited:
"Interesting comment from presenter at Senior TT. Micheal Rutters Honda cost £250,000 to get it to race standard and it will cost approximately £1000 per lap in engine and component wear. Its a six lap race today."
 
Last edited:
"Interesting comment from presenter at Senior TT. Micheal Rutters Honda cost £250,000 to get it to race standard and it will cost approximately £1000 per lap in engine and component wear. Its a six lap race today."

generalna nakon 3000km i mislim da se sve mijenja osim radilice
 
mozda malo vrijeme poremeti satnicu a mozda i ne,znati ce se kasnije ovoga poslijepodneva,do tada evo i trenutne satnice.
 

Attachments

  • F0qjP6mXwAE9ecZ.jpg
    F0qjP6mXwAE9ecZ.jpg
    483.5 KB · Views: 0
Kreteni ili ne, clanak je super, a i kretenskih komentatora nema (barem do trenutka dok ovo pisem)

naravno da su kreteni,clanak je dobar jer su prepisali sto je emir ispricao i po meni bi bilo puno bolje da je emir opisao svoje iskustvo preko videa i stavio na youtube,ali to je njegov izbor i to je ok,covjek radi sto on zeli.
inace ne pratim medije od pandemije jer su mi se zgadili skoro pa svi pisanjem protiv ljudi koji zele imati svoj izbor kao i namjernog plasenja,forsiranja,omalovazavanja,ucjenjivanja onih kojih ne razmisljaju kao oni i samim time se izgubila bit novinarstva,za mene su skoro pa svi(kazem skoro,ne svi) novinari dno dna,ali postoji tema u birtiji pa cu stati.


btw,novinar se cak nije ni potrudio malo bolje upoznati se sa tt-om jer je napisao da se na utrci vozi 6 krugova a to sto nije spomenuo da se vozi vise klasa i razlicit broj krugova kao i prikolicare ,ako vec pise to je po meni osnova ukoliko zeli nekome tko nema pojma objasniti sto je to zapravo,umjesto da tocnim informacijama objasni citatelju novinar zapravo nema pojma,nije problem sto je preko googla prepisao osnove ali se nije potrudio saznati malo vise o tt-u,a za to je trebao izgubiti jos 15 minuta i znao bi puno vise i pocetak clanka bi bio puno kvalitetniji,toliko o povrsnosti tog novinara.

i jos nesto,rossi nije najbolji vozac svih vremena vec agostini,uvod u clanak je katastrofa,a emil legenda kao i njegova ekipa.(y)
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
naravno da su kreteni,clanak je dobar jer su prepisali sto je emir ispricao i po meni bi bilo puno bolje da je emir opisao svoje iskustvo preko videa i stavio na youtube,ali to je njegov izbor i to je ok,covjek radi sto on zeli.
inace ne pratim medije od pandemije jer su mi se zgadili skoro pa svi pisanjem protiv ljudi koji zele imati svoj izbor kao i namjernog plasenja,forsiranja,omalovazavanja,ucjenjivanja onih kojih ne razmisljaju kao oni i samim time se izgubila bit novinarstva,za mene su skoro pa svi(kazem skoro,ne svi) novinari dno dna,ali postoji tema u birtiji pa cu stati.


btw,novinar se cak nije ni potrudio malo bolje upoznati se sa tt-om jer je napisao da se na utrci vozi 6 krugova a to sto nije spomenuo da se vozi vise klasa i razlicit broj krugova kao i prikolicare ,ako vec pise to je po meni osnova ukoliko zeli nekome tko nema pojma objasniti sto je to zapravo,umjesto da tocnim informacijama objasni citatelju novinar zapravo nema pojma,nije problem sto je preko googla prepisao osnove ali se nije potrudio saznati malo vise o tt-u,a za to je trebao izgubiti jos 15 minuta i znao bi puno vise i pocetak clanka bi bio puno kvalitetniji,toliko o povrsnosti tog novinara.

i jos nesto,rossi nije najbolji vozac svih vremena vec agostini,uvod u clanak je katastrofa,a emil legenda kao i njegova ekipa.(y)

Vidim da si ostrašćen jer si si dao truda iznijet sve što te smeta. I to je uredu. Ali, Index, zapravo bilo koji portal u HR koji nije tematski (motori) je ipak objavio članak kakav takav. Pusti sad detalje, članak je afirmativan, komentari na članak su pozitivni, pravo moto osvježenje. Ili bi radje da nije objavljen?
 
naravno da su kreteni,clanak je dobar jer su prepisali sto je emir ispricao i po meni bi bilo puno bolje da je emir opisao svoje iskustvo preko videa i stavio na youtube,ali to je njegov izbor i to je ok,covjek radi sto on zeli.
inace ne pratim medije od pandemije jer su mi se zgadili skoro pa svi pisanjem protiv ljudi koji zele imati svoj izbor kao i namjernog plasenja,forsiranja,omalovazavanja,ucjenjivanja onih kojih ne razmisljaju kao oni i samim time se izgubila bit novinarstva,za mene su skoro pa svi(kazem skoro,ne svi) novinari dno dna,ali postoji tema u birtiji pa cu stati.


btw,novinar se cak nije ni potrudio malo bolje upoznati se sa tt-om jer je napisao da se na utrci vozi 6 krugova a to sto nije spomenuo da se vozi vise klasa i razlicit broj krugova kao i prikolicare ,ako vec pise to je po meni osnova ukoliko zeli nekome tko nema pojma objasniti sto je to zapravo,umjesto da tocnim informacijama objasni citatelju novinar zapravo nema pojma,nije problem sto je preko googla prepisao osnove ali se nije potrudio saznati malo vise o tt-u,a za to je trebao izgubiti jos 15 minuta i znao bi puno vise i pocetak clanka bi bio puno kvalitetniji,toliko o povrsnosti tog novinara.

i jos nesto,rossi nije najbolji vozac svih vremena vec agostini,uvod u clanak je katastrofa,a emil legenda kao i njegova ekipa.(y)
Emil, ne Emir.
 
Vidim da si ostrašćen jer si si dao truda iznijet sve što te smeta. I to je uredu. Ali, Index, zapravo bilo koji portal u HR koji nije tematski (motori) je ipak objavio članak kakav takav. Pusti sad detalje, članak je afirmativan, komentari na članak su pozitivni, pravo moto osvježenje. Ili bi radje da nije objavljen?


odkud ti ideja da bi bio najsretniji da nije objavljen??po cemu to zakljucujes?
naprotiv bio bi najsretniji kada bi ovo sto je emil opisao gledao na nasoj televiziji i kada bi motociklizam u hrvatskoj bio mnogo vise prisutan u medijima,zatim emisija o motorima,testovima,edukacijama vozaca,skole voznje,prijenos utrka sa grobnika,a itekako bi bilo lijepo kada bi se u to ukljucio i hms jer da nije crne kronike ne bi se ni pisalo o motoru.

i moja kritika je namjenjena novinaru(i moj stav prema vecini novinara) jer je mogao daleko bolje i jasnije predstaviti iom,.za emila ne moramo trositi rijeci kao sto sam rekao covjek je moto legenda,ali kao sto kazes bitan je emil a ne priglupi novinar.;)
 
Last edited:
Tekst je gotovo preuzet s motora jer sve ono sto pise kao stvarni opis su Emilove rijeci. Doslovno. 😄
 
kao sto je bilo najavljivano,kisa ali tek je prvi dan koji je prekinut zbog red flaga.
 

Attachments

  • F0sBVDsWIAE7l0U.jpg
    F0sBVDsWIAE7l0U.jpg
    1,004.1 KB · Views: 0
Last edited:
za one koji prate prikolicare dobra vijest.

imate live prijenos preko youtube-a pa uzivajte,isto tako je bilo na ovogodisnjem tt-u.
link:

 
  • Like
Reactions: Nexie