Vožnja bez tablice uskoro znači isključivanje iz prometa

ako je suditi po ovoj temi, većina dušebrižnika s imbexa i 24sata dolazi iz "našeg" tabora
Općenito, moralne vertikale koje se i same ne drze sve do i jednog prometnog propisa ne bi se trebale držat s visoka bilo kome ko iste krši.

Ne kužim odakle obraz jebat nekog sto se vozi bez tablice, dok se vozi sa neatestiranim žmigavcima il maglenkama. :mrgreen: Ili jebat nekog sto se vozi 50 preko dok ti voziš 30.

Forum karmelićanke.hr
 
baš danas mi je jedan gaySovac držao predavanje kako se moram paziti na motoru, a tip je nalijan 24/7 na tom svom tablet govnu, ali bitno da se on vozi s tablicom i po ps-u, nema veze ako nažbukan zgazi "nečije dijete" :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: kiki.o and Octane
Slična stvar je i sa "Imam tablicu u ruksaku, platim kaznu, stavim tablicu i krećem dalje".
To je čista namjera kršenja zakona (ili propisa, štaveć) da nemaš propisno označen motor, a za pretpostaviti je s ciljem kršenja drugih prometnih propisa. Svjesno nosiš tablicu u ruksaku, umjesto da je tamo gdje treba biti.

Ali kako kažeš, u praksi i sudskoj i policije na terenu, taj dio je očigledno nebitan.

lp
P
Nama sta vozimo i po šumama to se cesto i desi, znam dosad bar 10tak slucajeva kad smo izgubili tablice i vracali se po 20-30km nazad u pokusaja trazanje i vecinom je i nismo nasli, a kad bi je i nasli stavili bi je u rusak jer je puknut ili nosac tablice ili okvir, a zato smo je i izgubili. Zakon je vjerovatno i rađen za nas al su se ovi cestovnjaci samo prispojili😁
 
Probaj biti realan, da si sudac i da ti dođe predmet u kojem zbog nenošenja tablice na motoru trebaš kazniti nekoga za krivotvorenje službene isprave u istom rangu kao nekoga tko je falsificirao potpise i izdavao putovnice krimosima iz cijele bivše države, da li bi postupio isto? :mrgreen:

Ovdje volimo o teorijama urote, a u mojoj branši je najjača ona da je Hdz kroz cijele 90-e za suce postavljao iznimno nepametne ljude. I sasvim efikasno su to odradili.
Uglavnom, ja ne bih. Ali.... :mrgreen:
 
Ovdje volimo o teorijama urote, a u mojoj branši je najjača ona da je Hdz kroz cijele 90-e za suce postavljao iznimno nepametne ljude. I sasvim efikasno su to odradili.
Uglavnom, ja ne bih. Ali.... :mrgreen:
Samo me ovo zanimalo... iako je ali velik ko sto nebodera. :mrgreen:
 
Nama sta vozimo i po šumama to se cesto i desi, znam dosad bar 10tak slucajeva kad smo izgubili tablice i vracali se po 20-30km nazad u pokusaja trazanje i vecinom je i nismo nasli, a kad bi je i nasli stavili bi je u rusak jer je puknut ili nosac tablice ili okvir, a zato smo je i izgubili. Zakon je vjerovatno i rađen za nas al su se ovi cestovnjaci samo prispojili😁

S obzirom na stanje naših prometnica, možda ste se vi prikrpali cestovnjacima... 😄
 
😆😆😆😆😆😆

Screenshot_20230714_172208.jpg
 
btw, jebo ja onog ko radi te tablice...... Jucer dodjem sa djira u 9 ujutro, sparkam pod tendu da se motor ohladi prije nego ga odguram u garazu, ali ne skroz u hladu (zadnja polovica motora na suncu). Prebacim bijelu plahtu preko motora na tom dijelu, a puhao je lagani vjetar, dovoljno da pomice plahtu koja je ogulila boju sa reg. tablice i sada su slova i brojke jedva vidljive (fali boja koja se prenijela na plahtu jer se od temperature otopilo). A nista, nova tablica i drugi put bez plahte pa nek motor bude na suncu ili zagrijat garazu vrucim motorom drito nakon jutarnjeg djira :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Rusty Chain
btw, jebo ja onog ko radi te tablice...... Jucer dodjem sa djira u 9 ujutro, sparkam pod tendu da se motor ohladi prije nego ga odguram u garazu, ali ne skroz u hladu (zadnja polovica motora na suncu). Prebacim bijelu plahtu preko motora na tom dijelu, a puhao je lagani vjetar, dovoljno da pomice plahtu koja je ogulila boju sa reg. tablice i sada su slova i brojke jedva vidljive (fali boja koja se prenijela na plahtu jer se od temperature otopilo). A nista, nova tablica i drugi put bez plahte pa nek motor bude na suncu ili zagrijat garazu vrucim motorom drito nakon jutarnjeg djira :mrgreen:
Daj sliku,nista ti ne virujemo.
TI sam oces poc na tehnicki pregled.
 
Sad je opcija nova tablica sa istim slovima i brojevima (nisu bili po narudzbi), ili nova prometna i tablica koja je trenutno raspoloziva. Uzet cu jeftiniju varijantu, ne zato jer me brine sto je tablica manje citljiva, nego kaj je motor bez crtice, a tablica izgleda ko da je ofrlje pjeskarena :D
 
Kist i crnu boju u ruke i pofarbaj, ionako su slova i brojevi izdignuti i teško je zahebat uz malo pažnje.
 
  • Like
Reactions: Ico92
Evo samo jedna novina iz CVH, unazad 2 mjeseca dozvoljeno je probušiti tablicu radi montaže. I dalje stoji da mora biti postavljena na vozilu po pravilu ali sama montaža može se izvesti šarafima na način da ne oštećuje ili prekriva oznake (brojčice, sloveka i grbek) dakle u kutove ili bočno. Dakako ploha na koju se montira mora biti ravna (ne zakrivljena). Saznao danas kada sam se raspitivao u vezi atesta zbog prerade zadnjeg blatobrana. Info uzmite s rezervom jer nisam našao nigdje napismeno.
 
  • Like
Reactions: roberto
već sam te htio pitati: "jel' onda ne treba ni okvir?"

ali dok ne predvide rupe ili netko ne nađe to pismeno... :mrgreen: ;)