GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Pitanje za znalce....stavio sama novu zadnju i desnom nagibu kod otvaranja gasa osjetim da mi nekako trese ne jako ali osjeti se,vratio se do gumara da pogleda da nije mozda nesto otpusteno medjutim sve je u redu,na ravnome ne vuce u ni jednu stranu... :unsure:
 
Pitanje za znalce....stavio sama novu zadnju i desnom nagibu kod otvaranja gasa osjetim da mi nekako trese ne jako ali osjeti se,vratio se do gumara da pogleda da nije mozda nesto otpusteno medjutim sve je u redu,na ravnome ne vuce u ni jednu stranu... :unsure:
Vozi samo lijeve zavoje i nemas problema
 
Pitanje za znalce....stavio sama novu zadnju i desnom nagibu kod otvaranja gasa osjetim da mi nekako trese ne jako ali osjeti se,vratio se do gumara da pogleda da nije mozda nesto otpusteno medjutim sve je u redu,na ravnome ne vuce u ni jednu stranu... :unsure:
Kupi i promijeni i prednju i prestat će tresti.
 
  • Like
Reactions: Octane
Imam i ja pitanje za znalce moraju li gume na motoru biti istih dimenzija kao u prometnoj meni je zadnja 160 sad bih stavio užu 150, umjesto scorpion 2 stavio bi mitas e 08 utječe li to na tehnički pregled ? Hvala!
 
Imam i ja pitanje za znalce moraju li gume na motoru biti istih dimenzija kao u prometnoj meni je zadnja 160 sad bih stavio užu 150, umjesto scorpion 2 stavio bi mitas e 08 utječe li to na tehnički pregled ? Hvala!

U pravilu moraš imati jednake dimenzije kao u prometnoj ili ne prolaziš tehnički..Meni ponekad niti ne pogledaju dimenzije ali ako ti pogleda vjerovatno će te rušiti..
 
Imam i ja pitanje za znalce moraju li gume na motoru biti istih dimenzija kao u prometnoj meni je zadnja 160 sad bih stavio užu 150, umjesto scorpion 2 stavio bi mitas e 08 utječe li to na tehnički pregled ? Hvala!

utjece, druga dimenzija treba bit upisana u prometnu ali ako proizvodjac motora istu dozvoljava
 
Imam i ja pitanje za znalce moraju li gume na motoru biti istih dimenzija kao u prometnoj meni je zadnja 160 sad bih stavio užu 150, umjesto scorpion 2 stavio bi mitas e 08 utječe li to na tehnički pregled ? Hvala!
Ako te zaustave i utvrde da ti motocikl nema propisane dimenzije pneumatika , to je pad na teh. I opceopasna radnja na cesti . To mi je bilo frendu tako...
 
Vozim isključivo asfalt nekad zalutam na neki makadam, možda gume prođo 30 km makadama u svom vijeku i to laganog, sad me zanima što kupiti jednostavno scorpion 2 traje nekih 7-8 tkm, htio bi probati nešto da traje duže, pa ne znam u tim dimenzijama što uzeti, trebam dugotrajnu touring gumu, kod mene scorpion 2 nije baš dugotrajan da radim 12000+tkm sa njom, dosta mi je rasprava i uvjeravanja kako ljudi sa njom prelaze puno, jer ja očito ne prelazim......sad me zanima što uzeti jer baš i nije neka ponuda u ovim dimzijama ( prednja 110 80r 19 i zadnja 160 60 r 17 )da je cijena do 260 eura....i od kud sve kupujete gume....
 
Vozim isključivo asfalt nekad zalutam na neki makadam, možda gume prođo 30 km makadama u svom vijeku i to laganog, sad me zanima što kupiti jednostavno scorpion 2 traje nekih 7-8 tkm, htio bi probati nešto da traje duže, pa ne znam u tim dimenzijama što uzeti, trebam dugotrajnu touring gumu, kod mene scorpion 2 nije baš dugotrajan da radim 12000+tkm sa njom, dosta mi je rasprava i uvjeravanja kako ljudi sa njom prelaze puno, jer ja očito ne prelazim......sad me zanima što uzeti jer baš i nije neka ponuda u ovim dimzijama ( prednja 110 80r 19 i zadnja 160 60 r 17 )da je cijena do 260 eura....i od kud sve kupujete gume....
Continetal tkc70
 
Vozim isključivo asfalt nekad zalutam na neki makadam, možda gume prođo 30 km makadama u svom vijeku i to laganog, sad me zanima što kupiti jednostavno scorpion 2 traje nekih 7-8 tkm, htio bi probati nešto da traje duže, pa ne znam u tim dimenzijama što uzeti, trebam dugotrajnu touring gumu, kod mene scorpion 2 nije baš dugotrajan da radim 12000+tkm sa njom, dosta mi je rasprava i uvjeravanja kako ljudi sa njom prelaze puno, jer ja očito ne prelazim......sad me zanima što uzeti jer baš i nije neka ponuda u ovim dimzijama ( prednja 110 80r 19 i zadnja 160 60 r 17 )da je cijena do 260 eura....i od kud sve kupujete gume....
Pozdrav, Dunlop road smart 3 SP vozim već treći set, već sam pisao o tome u ovoj temi. RAdim dosta km i ova guma mi je do sad najbolja i na suhom naravno no pogotovo na mokrom. Prvi set napravio 18kkm, drugi možda 15kkm, sad treći ovu sezonu vozim i gume su odlične.
Kad sam kupovao nuđen mi je novi model 4. no imali su trojku s kojom sam jako zadovoljan bio pa sam uzeo tricu.
Navozio sam se svega u ovih 30ak godina i podosta km tako da ajmo reć da imam iskustva na dva kotača trenutno vozim Hondu cbf600 i napravio sam preko 90kkm s njom promijenio hrpu guma i ove su mi najbolje za moje potrebe i normalnu vožnju sam i nekih 20ak % sa suvozačem.
 
Hvala na odgovorima i savjetima, našao sam kod Furlana tkc 70 set za 300 eura, kod nas su skuplje i najgore mi je bilo nigdje nisam mogao prije 3 dana naći set, ili imaju prednju ili zadnju u mojim dimenzijama , onda mi se nije dalo naručivati gume posebno, vidio sam recenziju od Pavlina za tkc 70 i mislim da bi to trebalo biti to, što se tiče dugotrajnosti, gume su za asfalt 90 % i za toplije vrijeme jer su tvrde.
 
  • Like
Reactions: diesel power
E, našle sam i ja kod furlan, jel da tam i montiram? jel to dobro delaju?
 
E, našle sam i ja kod furlan, jel da tam i montiram? jel to dobro delaju?
delaju, već bil 10-puta sigurno, brzi su i znaju. Čak bi preporučio, makar je to nezahvalno. Ima i popust na montažu za gume kupljene kod njih, nazoveš i sve dogovoriš.
 
  • Like
Reactions: DacMan
Zar nije dozvoljeno kao na autu + ili - 1 veličina gume montiranje?

U katalogu od motora imam npr. 4 veličine, sad to upisivati u prometnu, bzvz.

Na motoru i autu mi nisu nikad uspoređivali ni Teh. ni MUP.

Uostalom, što je teško staviti 100-200 kn u papire ako budu drobili..
 
ja bi pitao nešto ali za felge

na KTMu imam utege ko na slici, veli frend da je previše k da trebam mjenjat felgu. Felga izgleda ok. Mišljenja?

IMG_3650.jpeg
 
poskidaš to i voziš, nikad ja na motoru nisam stavio uteg i nikad mi ni jedna guma nije tresla..