Sprej za podmazivanje lanca

Taj famozni lanac mi je oduvijek nekako prvi na udaru pogleda,odmah nakon ispušnih grana ,a bolestan sam ako lanac nije čist i podmazan, a grane barem čiste i donekle ispolirane.,barem na golom motoru kojeg najčešće vozim.Ak je oklopljen,grane ne dolaze do izražaja, ali lanac je opet vidljiv.Najviše me smeta metalni zvuk suhog lanca ,iritira me u samoj vožnji,na drugom mjestu je uneređena felga.👍😎
 
S tišom kacigom se ništa ne čuje. :cool:
 
Taj suvi sprej od Louisa je smeće,onaj S100 skuplji neàto valja ali generalno je spizdilo 525 ZVMX lanac za cca 12 000 km.
Kupija san od Motula nekidan Road plus i nešto ne valja sa prskalicom jer podliva ispod čepa pa završi više spreja po rukama nego na lancu...
Jebeš mi sve ako neću probati Reginu bez održavanja
 
Taj suvi sprej od Louisa je smeće,onaj S100 skuplji neàto valja ali generalno je spizdilo 525 ZVMX lanac za cca 12 000 km.
Kupija san od Motula nekidan Road plus i nešto ne valja sa prskalicom jer podliva ispod čepa pa završi više spreja po rukama nego na lancu...
Jebeš mi sve ako neću probati Reginu bez održavanja

Moj lanac cca 15.000km sa tim louis sprejom, lanac u super stanju, dotegao ga 2x, jednom vrlo brzo nakon montaze kao sto je i normalno, drugi put nakon 2000km i od tada nije bilo potrebe jer je identicno zategnut, a nema niti zapecenih karika niti je nepravilno potrosen (makar, nepravilna potrosenost je vise do tvornicke masti koja je ionako zatvorena o/x ringovima).
Meni taj Louis sprej odlican, svaki drugi tank naspricam i to je to, lanac nikad ne perem jer nema potrebe, a i ne sprica nimalo. Ali, cijena mu otisla previse, a i nije vise dostupan za dostavu koju ionako treba platit tako da je sto se mene tice epizoda s tim sprejem gotova.
 
Ma ja sad imam Motul road. problem je da koji put zaboravim podmazati lanac pa prođem i 700-800km al ko ga jebe 17-20k km i ide novi 520 did vx3. A vozim i po makadamu, po kiši i po zasoljenoj cesti... Mogao bi iz Njemačke naručiti heavy duty set s 525zvxm i lančanicima za 160e taj bi onda trebao preko 20k km trajati...

Po service manualu za 10 članaka je 152mm razmak i kad ga toliko istegne ide novi...
 
Last edited:
Moze preporuka za sprej?
 

Attachments

  • Rusty-Chain-large.jpeg
    Rusty-Chain-large.jpeg
    17.6 KB · Views: 0
Za ove sta vole trackat lanac,jeftin a dobar....podmazao vec 2-3 puta uopce ne kenja po felgi,nema potrebe cleanerom zuljati lanac samo krpom pobrisat i nasprejat......
 
  • Like
Reactions: ODST and thommy
Za ove sta vole trackat lanac,jeftin a dobar....podmazao vec 2-3 puta uopce ne kenja po felgi,nema potrebe cleanerom zuljati lanac samo krpom pobrisat i nasprejat......
Auuu W5 ima konkurenciju, probat cu 👍
 
IMG_20231008_185749.jpg

Meni je za sada za cestovnu upotrebu naj bolji i najkvalitetniji.....jači je od BMW spreya koji je fakat kvalitetan. A sa ADV vožnju Hipenol 90.
 
  • Like
Reactions: hondimir
Tu informaciju neznam, ali ne trebam isprobavati jer je ovaj Silkolineov je bolji od BMW il kako kažeš Castrolov.
 
Fortnine je (
) testirao sprejeve za podmazivanje, na kraju je ispalo da je "gear oil" najbolja stvar. U komentarima su ljudi pisali da su podmazivali i sa uljem za lance motornih pila, napravljeno je za vece okretaje i teske uvjete.

Kakva su vasa iskustva sa time? Da li je itko probao ili samo sprejevi?