Novi GS/GSA

ček, želiš reć da je održavanje GSa financijski u rangu Versysa?

Nisam to rekao ni jednim slovom, ne znam kako si to shvatio?

prijatelj nekidan odveo ženinog GS BMW 1250 išao u ovlašteni Tomić u ST, na rednovni servis zbog garancije, prominit ulje i filter, koštalo ga oko 220-230€...
Versys ovo prođe ispod 100€... bude i za počastit meštra...

I Daciu je jeftinije servisirati od Mercedesa...

plastike su skupe i na japancima, ali BMW je duplo skuplji, što je i normalno...

A najnormanije se čuditi kao pura dreku zašto je tome tako... niti jedna stvar nije baš za svakoga.

ko što šta far na mojoj vitari košta 320€ (šta je pun kurac novaca, nedavno imao udes pa rješavao preko kaska), na nekom BMW X nešto košta sigurno duplo više...
to je sve normalno... radi se o premium marki, i nemože bit jeftino...

Jasno, samo se sjetim intelektualaca u temi koji pretpostavljaju pad i oštećenje i pitanja koliko onda košta... pa nemojte si kupiti GS pa se nećete izložiti takvim rizicima... jebeno.
 
Komentirati troskove popraFka pada je neobicno. Najveca prednost BMW je servisna mreza i ogromna ponuda rabljenih dijelova. Dakle ako i zveknes, ako ti motor nije kasko osiguran, naravno da neces ici u Tomic kupovati nove lampe, oplate i rucice.
 
  • Like
Reactions: Village
ček, želiš reć da je održavanje GSa financijski u rangu Versysa?

prijatelj nekidan odveo ženinog GS BMW 1250 išao u ovlašteni Tomić u ST, na rednovni servis zbog garancije, prominit ulje i filter, koštalo ga oko 220-230€...
Versys ovo prođe ispod 100€... bude i za počastit meštra...

plastike su skupe i na japancima, ali BMW je duplo skuplji, što je i normalno...

ko što šta far na mojoj vitari košta 320€ (šta je pun kurac novaca, nedavno imao udes pa rješavao preko kaska), na nekom BMW X nešto košta sigurno duplo više...
to je sve normalno... radi se o premium marki, i nemože bit jeftino...
Ne znam u koji Tomic ti je prijatelj isao raditi redovan servis na GS, ali sam ga ja licno radio na svom GSA na 1000 kilometara prije 2 mjeseca (7 dana nakon kupovine) u Tomicu u Banja Luci i kostalo me 120 eura. Mogu priloziti i racun na uvid ako treba tako da je tvoj drug vjerovatno imao nesto vise rada osim izmene ulja i filtera
 
  • Like
Reactions: Village
Ja sam prije 10 dana u Tomiću godišnji servis na s1000r platio 260 eura (17000km)
Sve zavisi sta se radi na kom redovnom servisu po manualu i koliko taj rad iziskuje radnih sati. Samo ulje i filteri su na 1000 i na 10,000 i to je ranga do 120-130 Eura. na 20,000 ima nesto vise stavki pa je zato vjerovatno i skuplje
 
  • Like
Reactions: Village
Tako bi to bilo zadovoljavajuće.

R1300 GS.jpeg
 

Attachments

  • R 1300 GS.pdf
    1.3 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: zrakoplovac
skupljaj sličice, jer ovo je samo za odlikaše





Srki
 
Koji ti nisi nikada ni bio, niti budeš... ja si to mogu priuštiti, a tko će gledati da - kao stari magarac koji crnči i pljuga kite po Njemačkoj da skupi za nekakvu fakin Rondu - skuplja sličice, možeš dokazati da si bolji... možda ako prodaš svoj motor, budeš imao za jednu felgu od novog GS-a...
 
Ne znam u koji Tomic ti je prijatelj isao raditi redovan servis na GS, ali sam ga ja licno radio na svom GSA na 1000 kilometara prije 2 mjeseca (7 dana nakon kupovine) u Tomicu u Banja Luci i kostalo me 120 eura. Mogu priloziti i racun na uvid ako treba tako da je tvoj drug vjerovatno imao nesto vise rada osim izmene ulja i filtera
Da se i ja pridruzim. U Tomicu u Sarajevu redovan servis (svakih 10.000km ili 1 godinu) za moj motor (S1000XR) kosta oko 150 EUR. S tim da se na mom motoru uz ulje i uljni filter mijenja i zracni filter, pa je zato za oko 30 EUR skuplje od kolege.
Dok sam vozio R1200R, redovni servis je bio tacno oko 120 EUR.
 
  • Like
Reactions: pirotehnicar
Točno oko 120e.🤔
Ja, i ? Je li ovaj forum neka knjigovodstvena ustanova pa kada pricamo o brojkama moramo biti tacni u cent ? Ali ako cest lakse spavati, mogu uslikati racune pa da imas tacnu brojku.
Mada ce racun biti u konvertibilnim markama, ali posto je nasa valuta po “currency board” sistemu vezana za Euro, vjerujem da ce ti biti lako preracunati…
 
Last edited:
  • Like
Reactions: pirotehnicar
Ja, i ? Je li ovaj forum neka knjigovodstvena ustanova pa kada pricamo o brojkama moramo biti tacni u cent ? Ali ako cest lakse spavati, mogu uslikati racune pa da imas tacnu brojku.
Mada ce racun biti u konvertibilnim markama, ali posto je nasa valuta po “currency board” sistemu vezana za Euro, vjerujem da ce ti biti lako preracunati…
Šta si nervozan?😩
 
  • Like
Reactions: vespinjo