GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Danas stigao prvi set Dunlop Roadsmart 4 , do sada sam imao trojku koja mi se pokazala super pa sada da vidimo nasljednika. Bimba 👍
Molim te nakon nekoliko stotina km i po kiši da ovdje napišeš dojmove u odnosu na trojku, ja vozim već treći set trojke, i kad sam kupovao na proljeće nudili mi 4. no nisam htio riskirati jer mi je trica vrh od upravljivosti do držanja a pogotovo po mokrom.
 
  • Like
Reactions: zvjerko rider
Zanimljivo. Kakva su iskustva?
Ako imas bar neki prostor pod sjedistem, ovo se isplati. Ja imam staru verziju, treba mu nesto vremena da napumpa ali bolje nego CO2 ampule. Ovaj 1S kazu da duplo brze pumpa u odnosu na moj (stari). Definitivno dobra stvar. Samo ususkati u kakvu najlon kesicu, da se ne pokvasi po kisi ili kod pranja motora i povremeno provjeriti/dopuniti bateriju.

Dobar je i za dopumpati gume - ima digitalni manometar i ugasi se sam kada napumpa na odabranu vrijednost.
 
o koliko vremena pricamo da mu treba za dopumpavanje gume?

10-15 sekundi ako samo dopumpavas oko 0,2-0,3 bara. Ako je skroz prazna onda 3-4 minute. Xiaomi kaze da sa punom baterijom moze napumpati 2 skroz prazne automobilske gume. Po onome kako sam u praksi vidio je to realno 1 ili 1.5 guma, ali opet dovoljno za napumpati probusenu gumu na motoru.
Govorim o starom modelu; ovaj novi navodno pumpa brze.

Ja ga nosim kao preventivu za probusenu gumu na lokalnim voznjama. Za dalja putovanja nosim kompresor koji se spaja na akumulator
 
Last edited:
o koliko vremena pricamo da mu treba za dopumpavanje gume?
sada nisam siguran koji ja imam (vezano uz esso_sa komentar o novoj verziji) , ali kupio sam ga prije cca 1 godine i meni to ne ulijeva povjerenje da može i jednu gumu kompletno napumpati. ako idem na koji kratki djir onda ga ponesem ali samo zato što imam pod sicom 4 ampule, od toga dvije sa duplom količinom zraka ili što li je već u njima. Uglavnoom imaš test na you tube za ovu ali je na kraju nisam naručio iako sam od njih dobio predračun:
Pompka elektryczna bezprzewodowa REEG Air Pump PRO . To mi već izgleda interesantno. Za par dana na motoru također nosim kompresor...
lp.
 
iako u vecini slucajeva treba samo malo dopumpat...nekako mi ne ulijeva povjerenje taj Xiaomi...ovaj Bosch vec djeluje poprilicno ozbiljnije.
 
aj sad budi pametan oko guma🙈🤣
 

Attachments

  • 20231102_172029.jpg
    20231102_172029.jpg
    1.9 MB · Views: 0
iako u vecini slucajeva treba samo malo dopumpat...nekako mi ne ulijeva povjerenje taj Xiaomi...ovaj Bosch vec djeluje poprilicno ozbiljnije.
ovaj Bosch ima bateriju da se pristojno dopumpaju 4 gume na autu, tak da je za motor sigurno dovoljno

nije bas najjeftiniji, al mogao bi koju godinu potrajat



Srki
 
  • Like
Reactions: Octane
Pitanje za sve koji su vozili na metzeler m9rr gumama, jeste li drzali njihov preporuceni pritisak 2.5F 2.9R ili ste isli nešto niže ? I kakve su u odnosu na m7rr, tj dali opravdavaju tih cca 100 eura razlike ?
 
Pitanje za sve koji su vozili na metzeler m9rr gumama, jeste li drzali njihov preporuceni pritisak 2.5F 2.9R ili ste isli nešto niže ? I kakve su u odnosu na m7rr, tj dali opravdavaju tih cca 100 eura razlike ?

Nisam :mrgreen:

Ali, ak su na tragu M7RR, snizavanje tlaka ne donosi nista, a moze oduzet.

100 eura razlike sigurno ne opravdavaju jer to je u postotku barem 1/3 visa cijena, a toliko nisu bolje sigurno :D
 
Pitanje za sve koji su vozili na metzeler m9rr gumama, jeste li drzali njihov preporuceni pritisak 2.5F 2.9R ili ste isli nešto niže ? I kakve su u odnosu na m7rr, tj dali opravdavaju tih cca 100 eura razlike ?
Vozio sam 7 na suzuki gsx s1000, a sad vozim 9 na s1000r. 9tka je bolja guma. Bolje drži i na suhom i na mokrom iako sam i sa 7 bio zadovoljan. Gledao sam video nekog top vozača na 9 na Isle of man krugu... na prednjoj nije dirao tlak(2.5) a zadnju je bio spustio nešto sitno(ne sjećam se kolko)
evo ti usporedni test