KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
jel mora biti ''novi''?
Teško je nać skroz novi, ali kao novi bi bilo poželjno..Vidim ih na Njuškalu od 40 do 80 eura, ali svi su oko Zg... Ne da mi se da mi neko uvali smeće..Treba to isprobati..
 
Last edited:
Teško je nać skroz novi, ali kao novi bi bilo poželjno..Vidim ih na Njuškalu od 40 do 80 eura, ali svi su oko Zg... Ne da mi se da mi neko uvali smeće..Treba to isprobati..
radili smo neku cistku i mislim da imam doma jedan
 
A di ima nabaviti onaj "boot" cd za ps1, nisam ga upalio bar 15g a prestao sam jer je taj CD bio sav izgreban i nisam ga tada mogao kopirati?
Imam preko 30 igrica a radi samo 5-6 originala :(
 
Kako to vidiš kvalitativno, i gdje si uzimao, volio bih navratiti u dućan pa da to malo vidim, ima firmi koje nude po jako interesantnim cijenama (npr, modeli koji su 350+ eura sada su 130... plaćanje pouzećem...)
 
Zastupnik je Global, uzimao sam kod njih na Pešći i kod Rape u Sibeniku. Kao sto sam rekao, u tom rangu su mi bile skroz ok, kvalitetom, udobnoscu i izradom. Mislim da su medu prvima imale utore za BT. O trajnosti ne mogu jer na skuteru za svaki dan i na moru uz sol i sunce sjebem sve pa u pravilu svakih godinu do dvije mijenjam.
 
  • Like
Reactions: Village
Ja sam isto gledao LS2 kacige, razvoj kaciga je u Španjolskoj, proizvodnja u Kini. Kao Brand su osnovani 2007. godine od majčinske kineske kompanije MHR.
 
Ja zadnje birao izmedju HJC i90 i LS2 Valiant 2. Obje su realno ne bas previse kvalitetne kacige, ali je HJC u odnosu na ovu LS2 bila svemirski brod sto se tice kvalitete. Na kraju je i HJC nakon godinu dana bila za baciti. Strah me i pomisliti kakva bi bila ova LS2 da sam se za nju odlucio.
 
  • Like
Reactions: Village
Nakon godinu dana za baciti???

Imam doma suomy hodgson replicu, kupljena nova prije cca 15 godina, sluzi kao ajmo reci "radna" kaciga i jos u super stanju, unutrasnjost nigdje poderana niti nista...jedino je ovaj tamni vizir noviji
 

Attachments

  • Screenshot_20231223_230905_Instagram.jpg
    Screenshot_20231223_230905_Instagram.jpg
    224.4 KB · Views: 0
Nakon godinu dana za baciti???

Imam doma suomy hodgson replicu, kupljena nova prije cca 15 godina, sluzi kao ajmo reci "radna" kaciga i jos u super stanju, unutrasnjost nigdje poderana niti nista...jedino je ovaj tamni vizir noviji
Usporedivas jeftinu kacigu s top modelom neke marke (kad je bila nova )...mozda svoju ne nosis dovoljno 😁, kvaliteta unutrasnjosti nije ista na svim modelima jedne marke a pogotovo razlicitim proizvođacima ..
 
Imao sam nekoliko Suomyca, čak mi je to bio preferirani brand, i bile su ok nakon dosta vremena. Jednu Ducati sam htio ostaviti za uspomenu ali je ispucao lak na spojleru pa nisam.
 
Nakon godinu dana za baciti???
Pisao sam vec negdje da je vec dva puta bila na garanciji radi preklopnog mehanizma, a jednom sam morao pored ceste, 300km od doma sarafiti po njoj da bih uopce mogao doci nazad doma jer ju nisam mogao zatvoriti. Sada sam namazao sarafe preklopa za Loctite-om i sad je to u redu.
Kaciga nije ofucana niti je ista poderano na njoj, ali je po meni to kaciga za smece jer nije sigurno u njoj voziti niti se usudim sa njom orici negdje dalje radi tog preklopnog mehanizma. Zato sam napisao da je za baciti.
 
  • Like
Reactions: ODST
Imam Suomy Speedstar već tri godine i na njoj je mehanizam za zatvaranje vizira jako nekvalitetno napravljen. Vizir ima onaj prihvat za zatvaranje s lijeve strane i kad god zatvorim vizir nikad ne sjedne do kraja nego moram pritiskati desnu stranu rukom po viziru da se zatvori odnosno da sjedne do kraja. Frend ima istu takvu kacigu i ista stvar mu se dešava znači nije moja izolirani slučaj.
Isto tako druker na remenu za kopčanje je bio plastični i pukao je nakon jedne sezone korištenja, dao sam kod krojača uprešati metalni i to je riješilo stvar.
Kaciga je isto tako dosta glasna a ne vozim se nekim velikim brzinama.
Ima i dobrih strana kaciga mi je super udobna unutrašnjos je dobro napavljena, ima ugrađen i onaj dodtni sunčani vizir (naočale :)) i bez toga više nikad nebi kupio kacigu. Glavni problem je taj vizir koji se ne zatvara dobro makar sam ga pokušao u više navrata podesiti.
Kad već pišem bacite peporuku za neku dobru kacigu što tišu integralnu (ne zanima me flip up) za touring motor, mehanizam za zatvaranje obavezno da bude na sredini i da obavezno ima ugrađen i sunčani dodatni vitzir / naočel /leću kak god da se zove. Cijenovni rang i nije toliko bitan.
 
Last edited: