KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Jasno da nije, ali zato se kaciga kupuje tako da odeš u dućan, staviš ju na glavu i šećeš po dućanu barem deset minuta, i ako tada nema apsolutno nikakvih negativnih pojava (špana, zateže, pritišće itd), stekao si preduvjete da bi ta kaciga i ti mogli ostvariti i neku "dublju vezu"... ekipa inače kupuje kacige po dizajnu, moguće djelomično i po recepturi tipa Wragga, ako je lijepa onda je odmah to - to... evtl probaju na glavi na pet sekundi bez da uopće i pokušaju osjetiti paše li im stvarno, ako im okvirno paše na prvi dojam opet je to - to...
Ma kaj je najbolje hodala je po dučanu pol sata s kacigom na glavi i na kraće vožnje joj bude ok ali npr kad se vozi nekam dalje (Zagreb pa na more par sati ili Zagreb Slovenija Austrija) počnu problemi 🤷.
Veli da će prodati i kupiti ponovo neku Shark jer je imala prije i bila joj je super.
Ja kad sam kupio svoju Suomi isto sam pol sata hodao s kacigom po dučanu i super mi je kaj se tiče udobnosti u svim situacijama. Mjenjao bi ju zbog glasnoće i tog lošeg patenta zatvaranja vizira koji sam već spomenuo.
 
  • Like
Reactions: Village
Nemas ti sta misliti i usporedivati kruske i jabuke kako tebi odgovara.

Svakako se nece osjetiti jer se nosenjem (de)formira i tijelo i oprema. Samaras se preduvjetima koje si cuo od likova kojima je posao da ti uvale kacigu. Opet lupas bezveze...

Pa to i ti radiš, u čemu je problem, osim što nemaš odgovor na osnovna pitanja...

Flip up je marketinsko podilazenje touring ekipi da im bude ugodnije kad jure 20 u punoj opremi. I to je ok, ali nema veze s integralnom kacigom.

Oduvijek mi se činilo da ste vi ograničeni RRRRovci najtupaviji i najzadrtiji (čitaj: ograničeni i sektašli sjebani), i nekako sada pod stare dane sve sam sigurniji u to, a ti si im glasnogovornik... nitko ne valja osim vas wannabe racera.
 
Ma kaj je najbolje hodala je po dučanu pol sata s kacigom na glavi i na kraće vožnje joj bude ok ali npr kad se vozi nekam dalje (Zagreb pa na more par sati ili Zagreb Slovenija Austrija) počnu problemi 🤷.

Hm... stvarno ne kužim u čemu je onda problem, no nekako mi se čini - da me ne shvatiš pogrešno - da nije toliko stvar u kacigi...
 
  • Like
Reactions: thommy
Oduvijek mi se činilo da ste vi ograničeni RRRRovci najtupaviji i najzadrtiji (čitaj: ograničeni i sektašli sjebani), i nekako sada pod stare dane sve sam sigurniji u to, a ti si im glasnogovornik... nitko ne valja osim vas wannabe racera.
Koja je funkcija flip up kacige?
 
Koja je funkcija flip up kacige?
Zgodne su za putovanja..Otvoriš donji dio kacige i možeš popričati s nekim kad zastaneš, ili uliti gorivo i ući ga platiti bez da skidaš kacigu. U pravilu su udobnije, komotnije i zgodnije su ljudima koji nose naočale za vid..
Kad ti je vruče, digneš bradu i spustiš sunčani vizir. Puno su zgodnije za korištenje komunikacije, imaju više mjesta za mikrofon i kad je skidaš s glave ne guliš ga...Imaju one svojih prednosti.
Loša strana im je težina i veličina.
Imam flip up, ali mi je draža integralna. Ljeti nosim jeticu..
 
Last edited:
Može se zapalit duvan bez skidanja iste.😎
 
Hvala, ali pitanje je bilo retoricko... ili bar za strucnjaka jer ako niste znali, zapravo su ih napravili da bude cvrsce od integralnih. :mrgreen: Prica se da od iduce sezone ulaze u Moto2.😋
 
  • Haha
Reactions: WraGG
Da, uvjeren sam da flup up kaciga ne može nikad postiči čvrstoću školjke integralke. Ona ipak ima spojeve. Onako "seljački" napisano, ako je zvizneš sa strane čekićem, odvalit ćeš dio koji se diže.
 
Na stranu prepucavanja....Prvo svima želim sretan Božić. A drugo trebam preporuku dobre a povoljne kacige za osobu koja nosi dioptrijske naočale...Znam da su flipup najbrži izbor ali ima li tko da nosi intgralku a da je ćoro
 
Koja je funkcija flip up kacige?

Komocija i praktičnost bez gubitka osnovne funkcije i sigurnosti.

Zgodne su za putovanja..Otvoriš donji dio kacige i možeš popričati s nekim kad zastaneš, ili uliti gorivo i ući ga platiti bez da skidaš kacigu. U pravilu su udobnije, komotnije i zgodnije su ljudima koji nose naočale za vid..
Kad ti je vruče, digneš bradu i spustiš sunčani vizir. Puno su zgodnije za korištenje komunikacije, imaju više mjesta za mikrofon i kad je skidaš s glave ne guliš ga...Imaju one svojih prednosti.

A dok je bilo graničnih prijelaza nije bio problem identificirati se, dok sa integralkom je pa se morala skidati...
 
Imam Challenger od LS2. Meni jako udobna kaciga i to mi je prvi prioritet pri izboru kacige. Ne volim ako me krene stiskat nakon nekog vremena a to sam znao imati s drugim kacigama, s ovom ni nakon 500km nemam problema. Mozda bi mogla biti malo tisa ali to je zanemarivo dok se ne ide autoputem, onda stavim cepice u usi. S tezinom takoder nemam problem, imam jak vrat pa mi ni teze kacige ne smetaju
 
Imam Challenger od LS2. Meni jako udobna kaciga i to mi je prvi prioritet pri izboru kacige. Ne volim ako me krene stiskat nakon nekog vremena a to sam znao imati s drugim kacigama, s ovom ni nakon 500km nemam problema. Mozda bi mogla biti malo tisa ali to je zanemarivo dok se ne ide autoputem, onda stavim cepice u usi. S tezinom takoder nemam problem, imam jak vrat pa mi ni teze kacige ne smetaju
Je li prilagođena za nošenje naočala?
 
Ja ne kužim to sa bučnim kacigama, ili sam imao sreću da moje nisu nikad bile bučne..Možda je to do otvorenog auspuha? Pa se tek onda vide razlike..
Nekidan mi je došla jedna izbirljiva stranka ..Žali se na buku i veličinu neke nove LS2 flip up kacige..Dam mu sportsku karbonsku i nakon nje flip up kompozitnu da proba...Da su mu ipak malo bučne..
Na kraju uzme ulazni model integralne, da mu je najbolja..
Sto ljudi-sto ćudi.
Po mome je flip up najtiša, jer je debelo obložena..
 
Je li prilagođena za nošenje naočala?
Da ti budem iskren nemam pojma. Probao sam staviti suncane i meni stanu. Nisam ih nosio da znam dali bi zuljale nakon nekog vremena, obicno spustim drugi vizir ako smeta sunce. Ako si iz Zg imas u Globalplusu za probati
 
  • Like
Reactions: Viper50
Ja ne kužim to sa bučnim kacigama, ili sam imao sreću da moje nisu nikad bile bučne..Možda je to do otvorenog auspuha? Pa se tek onda vide razlike..
Nekidan mi je došla jedna izbirljiva stranka ..Žali se na buku i veličinu neke nove LS2 flip up kacige..Dam mu sportsku karbonsku i nakon nje flip up kompozitnu da proba...Da su mu ipak malo bučne..
Na kraju uzme ulazni model integralne, da mu je najbolja..
Sto ljudi-sto ćudi.
Po mome je flip up najtiša, jer je debelo obložena..
Ma nisu to neke velike razlike u buci. Mozda je do oblika kacige, spojlera. Meni uglavnom zanemarivo na lokalnim cestama gdje rijetko prelazim 130km/h i to obicno na par sekundi.
 
Da ti budem iskren nemam pojma. Probao sam staviti suncane i meni stanu. Nisam ih nosio da znam dali bi zuljale nakon nekog vremena, obicno spustim drugi vizir ako smeta sunce. Ako si iz Zg imas u Globalplusu za probati
Koji model Challenger?Ima ih vise