Novi stacionarni radari

Sudska praksa pokazuje da se i indirektne snimke priznaju kao dokaz što bi znacilo da u slučaju da nema tablice mogu napraviti blokadu i nakon identifikacije teretiti vozaca za ranije ucinjene prekrsaje. Bez identifikacije mogu staviti soli na rep. Mozda smisle nesto novo ali ne znam sto tako da po meni za motore nema novosti osim broja kamera odnosno jacoj represiji ali ce zahvaljujuci inertnosti sve svesti na povremene akcije. Deja vu.
 
Po nekim informacijama, ukupno će ih biti postavljeno 1700, a očekuje se da će radovi instalacije ovog paketa kamera biti okončani najkasnije do sredine godine.
to je previše za mene :) ako biće takva brojka, to je kraj bloga... :) voziti po propisima, nema druge

u sloveniji je tek oko 130 kamera...
 
Da te Pervan čuje...🤣

Radit cemo plan puta i prije toga oznaciti gdje su kamere, mislim na one koji ce ostaviti tablicu.😋
 
  • Like
Reactions: mico
Kamera će svakako biti više, a sad baš 1700...🤔 ne vjerujem. Što se tiče identifikacije vozača koji nema tablicu, u teoriji je to čak i moguće, međutim čisto sumnjam da će to kod nas saživiti u neko dogledno vrijeme.
 
Znaci od sad samo voznja bez tablica
Jel se isplati uopće više registrirati motor? :mrgreen:

Pa vozi po propisima pa nece uroda biti...😁
Nekada je nemoguće pratiti tok prometa i poštivati propise.

Ja sam u zadnjih 10 godina dobio 3 kazne za brzinu. Sve tri su bile u "naseljenom" mjestu, dakle ograničenje 50.
Prva je bila u sred šume u Gorskom kotaru. Vozim 70 nizbrdo, bez da diram pedale, znači auto ide sam nekom svojom brzinom i odjednom iza zavoja panduri sa pištoljem.
Druga je bila u Sisku, Novi most - 4 trake, dobar asfalt, bez greške se vozi 80-90 (ljeti je ograničenje 70). Ja vozio 70, zimsko doba, ograničenje 50, multanova.
Treće je bilo u okolici Siska. Skinuo se sa autoceste, najbliže tijelo u koje se mogu zabiti je kuća 500 metara preko polja, vozim 90, ograničenje 50 i panduri u grmlju.

Četvrta kazna u tih 10 godina je kapitalac.
Vozim otvorenom cestom, ravnica, ograničenje 90, par dana prije Božića. Vozim 90, nailazim na kolonu KAMION - AUTO - AUTO - JA koja vozi 55-60.
I ništa, vidim cca. kilometar i pol naprijed da nema nikoga, ravnica, isprekidana traka, palim lijevi žmigavac, ostavljam ga, reko idemo tempomatom 90, nek sve bude po PS. Je po kurčini je bilo, auto iza kamiona izlazi iza mene i pali rotirke.
3000 kuna i 2 ili 3 mjeseca bez vozačke.
 
Nekaj tu meni smrdi.... KAze, 1700 kamera, a za podrucje ZG i ZG zupanije njih 18. Od 1700?
Kao i obicno, konfuzne informacije i gotovo sigurno netocne.
 
Četvrta kazna u tih 10 godina je kapitalac.
Vozim otvorenom cestom, ravnica, ograničenje 90, par dana prije Božića. Vozim 90, nailazim na kolonu KAMION - AUTO - AUTO - JA koja vozi 55-60.
I ništa, vidim cca. kilometar i pol naprijed da nema nikoga, ravnica, isprekidana traka, palim lijevi žmigavac, ostavljam ga, reko idemo tempomatom 90, nek sve bude po PS. Je po kurčini je bilo, auto iza kamiona izlazi iza mene i pali rotirke.
3000 kuna i 2 ili 3 mjeseca bez vozačke.

Kaj je kazna za preticanje kolone (vise od 3 vozila) tak zajebana? :eek:
 
Mislim da je tih 1700 broj ka za cijelu EU, u sklopu gore spominjanog europskog sustava "Crocodile" samo što su to naši "novinari" tako "nedvosmisleno" prenijeli
Mislim daje ovo dolje stvarni podatak u svezi broje novih:

"Grad Zagreb i Zagrebačka županija kamere dobivaju na 18 lokacija, dok je Zadar grad s najviše lokacija - 17. Još će se 115 uređaja za nadzor premještati, po principu dosadašnjih kamera koje u datom trenutku možda jesu, a možda i nisu u kućištu, budući da je kućišta tri puta više od kamera"

Znači u HR novih 150 kamera ali će biti tri puta više kućišta
 
  • Like
Reactions: mate
Četvrta kazna u tih 10 godina je kapitalac.
Vozim otvorenom cestom, ravnica, ograničenje 90, par dana prije Božića. Vozim 90, nailazim na kolonu KAMION - AUTO - AUTO - JA koja vozi 55-60.
I ništa, vidim cca. kilometar i pol naprijed da nema nikoga, ravnica, isprekidana traka, palim lijevi žmigavac, ostavljam ga, reko idemo tempomatom 90, nek sve bude po PS. Je po kurčini je bilo, auto iza kamiona izlazi iza mene i pali rotirke.
3000 kuna i 2 ili 3 mjeseca bez vozačke.
Jesi bio na sudu zbog toga?
 
U 2o godina vožnje po EU, samo sam jednu kaznu dobio, i to rent-a-carom u prostoru aerodroma, ograničenje 30 km/h, tako da me boli kiki, vozi po pravilima i nema problema !
 
Kaj je kazna za preticanje kolone (vise od 3 vozila) tak zajebana? :eek:
I mene iznenadilo sada kada sam pročitao.
Kaže ZSPC 390€ +3mj. bez vozačke ako ti je to drugi puta ili 6mj bez vozačke ako ti je to treći i svaki sljedeći puta. :oops:
 
  • Wow
Reactions: 3alfa3
Jesi bio na sudu zbog toga?
Pisao žalbu, platio 1/3 i nisu mi uzeli vozačku. Prije toga kaznu nisam dobio par godina nikakvu. Ovo mi je bila prva takvog tipa, prije toga sam imao par puta 70 u zoni 50 i jednom za nepropisno parkiranje (a i to isto, srce im jebem, dobio kaznu za parkiranje jer blokiram kapiju. SVOJU KAPIJU).
Kaj je kazna za preticanje kolone (vise od 3 vozila) tak zajebana? :eek:
Očito. Idiotizam, kazne nemaju veze sa sigurnošću prometa.