S1000XR

U originalni bmwov kofer 49 lit stanu dvije shoei neotec u vel. S.
Provjereno.
Ono što si odmah kupi je proširenje nogare (wunderlich) da mirno spavaš kad ga parkiraš.
I zaštitu motora, slideri!
 
I zaštitu motora, slideri!
I zastite hladnjaka :)

Bok svima,

Evo da se pohvalim evo još jedan XR na HR cestama :) Jedva čekam novu sezonu, a do tada pripreme.

Sigurno se već pričalo ali ne mogu naći - preporuka za top case? (da stanu dvije kacige.)

Cestitke i dobar izbor boje - crveni je najbrzi :mrgreen:Zavidim ti na carbon paketu :love:(y)

Vezano za kofer, kod mene je stari Givi V46 u koji uredno stanu 2 (Medium) kacige. S tim da ti za Givi kofer treba njihova monokey ploca koja se montira na fabricki rack. Ali opet ispadne jeftinije od fabrickog, plus sa Givijem imas veci izbor kofera i mozes ih prenositi na druge motore
 
Last edited:
I zastite hladnjaka :)



Cestitke i dobar izbor boje - crveni je najbrzi :mrgreen:Zavidim ti na carbon paketu :love:(y)

Vezano za kofer, kod mene je stari Givi V46 u koji uredno stanu 2 (Medium) kacige. S tim da ti za Givi kofer treba njihova monokey ploca koja se montira na fabricki rack. Ali opet ispadne jeftinije od fabrickog, plus sa Givijem imas veci izbor kofera i mozes ih prenositi na druge motore


Momci hvala na savjetima! (Da crveni najbrži zato sam i uzeo 😂😂)

Nadam se da se vidimo na cesti ;)
 
Momci hvala na savjetima! (Da crveni najbrži zato sam i uzeo 😂😂)

Nadam se da se vidimo na cesti ;)
Centralni kofer SHAD SH58X Carbon ti je sa osnovnom pločom i dostavom u trgovini https://www.muziker.hr/shad-top-case-sh58x-carbon 245 Eur. Kofer je varijabilnie veličine (proširiv od 46 lit, preko 52 lit. do 58 lit.) Stanu komotno 2 kacige XXL kada se koristi najveći volumen od 58 litara.Prijatelj je ugradio na svoj BMW S 1000 XR prošle sezone i zadovoljan je s njim.
 
Ja sam stavio Shad 47. Kufer je dobre kvalitete i nije prevelik na motoru ali može samo jedna kaciga u njega plus lakna i neke sitnice. Ali kako se sad vozim sam to je dovoljno.
 
Pozz ekipa,

Da li je netko imao slicnih problema sa ekranom? 🤷🏻‍♂️
Nakon pranja se desilo i ostalo je sad ovako. 😕
 

Attachments

  • IMG_8273.jpeg
    IMG_8273.jpeg
    1.9 MB · Views: 0
A izgleda mi kao da si ga necim agresivnim prao. Probaj ispolirati ako ide, ali bojim se da ces poliranjem izgubiti antirefleksivni premaz.
Oprati vodom si predpostavljam pokusao?
 
Probaj to fino očistiti s onom tekućinom za čišćenje monitora.
 
To ti je ili kamenac ili ostatak sredstva za pranje.
Ekran ima neki čudni premaz, dobar je protiv refleksije ali ostaju fleke tako. Obriši ga nekom od onih tekućina za naočale, ekrane i sl. I lagano čistom krpom bez stiskanja. I onda kupi neku foliju za preko, zna biti refleksije ali nema više problema sa flekama.
 
...I onda kupi neku foliju za preko, zna biti refleksije ali nema više problema sa flekama.


(y) nikakva lova, (Aliex.) ali bez toga novi bike ne ide na cestu :mrgreen:

BTW
ne znam što to odmah ne stave - nešto sl. kao za mobitele - super stvar :cool:
 
...za utjehu :mrgreen: - nije to samo kod BMW-aca

svi ti displeji, na većini motora su užasno osjetljivi i ako se brišu samo običnom vodom,
pojavi se nakon već par puta, lakirerski rečeno "paukova mreža" ;)


a ako je ovo polovnjak, moguće i kako je baš ta folija propala, pa treba probati samo skinuti ako ide (y)

(meni to izgleda kao da je zrak prošao ispod folije - ne znam)
 
Last edited:
XRaši, imam pitanje.... jer sam lijen proucavat. Gledam M-a i kosta oko 28kE ali tamo pise osnovni modeli. Nemam iskustva s motorima ali znam iz auta da svabe mogu isporuciti nevjerojatno celavo vozilo. Sta bi se po vama jos trebalo/moglo ukljuciti u paket?
 
Pozz ekipa,

Da li je netko imao slicnih problema sa ekranom? 🤷🏻‍♂️
Nakon pranja se desilo i ostalo je sad ovako. 😕

Nezgodni su za ciscenje i uvjek ce biti tackica. Ako krenes sumanuto trljati onda ces izgrebati premaz i napraviti jos veci problem.
Ja sam cistio sa mixom destilovane vode i alkohola koji inace pravim sebi za ciscenje gramofonskih ploca. Na kolicinu destilovane vode ide 1/4 alkohola. Ovaj mix fino cisti, ne ostavlja tragove i nece nagristi premaz.
Operi prvo vodom, posusi cistom mikrofiber krpicom (lagano, bez pritiska). Onda nasprejaj ovaj rastvor i lagano opet prebrisi mikrofiber krpicom.

Savjetujem da stavis zastitnu foliju. Preporucujem originalnu BMW. Probao sam od SpeedoAngels sjajnu i mat, ali originalna mi se pokazala kao najbolja. I folija ne skuplja mrlje, lako se cisti i ne moras razmisljati hoces li sta izgrebati svaki put kada brises. Definitivno dobra investicija

 
Last edited:
  • Like
Reactions: smile 77
View attachment 774855
To ti je ili kamenac ili ostatak sredstva za pranje.
Ekran ima neki čudni premaz, dobar je protiv refleksije ali ostaju fleke tako. Obriši ga nekom od onih tekućina za naočale, ekrane i sl. I lagano čistom krpom bez stiskanja. I onda kupi neku foliju za preko, zna biti refleksije ali nema više problema sa flekama.
upalilo je sa tekucinom za naocale. Hvala ☺️
 
  • Like
Reactions: BM0021