Benelli Trk 702X

Bila je prića o ekonomskoj moći stanovništva..Mogli su biti spomenuti i Austrijanci npr..Hebi ga, valjda svi znamo koliko nam je društvo ekonomski jako i kakvo nam je tržište auta i motora. Da ne govorim o statosti voznog parka.
Možemo i zabit glave u pijesak.
Nema veze, ajmo dalje..
U svakom slučaju, mislim da je bolje za oko 9.000 eura uzet bilo kojeg novog Japanca u klasi od 600-700 cc, nego li novog Kineza ili opremljenog rabljenog Japanca..
 
Ma sve jasno, reagiram kad vidim tko je u prepisci, pa me zbunilo da ste vas dvojica normalnih. :mrgreen: Italija je puno šire od onoga kako je mi većinom doživljavamo, i to nažalost ne u pozitivnom smislu. Gledaju i oni najmanje detalje, to je Diablero pokušao reći. U slučaju Benellija ne čude me rezlutati prodaje jer motor očigledno nije loš a njima je praktično domaći. To je i pozitivna stvar i za nas jer su nam blizu a zastupa ih renomirana HR firma.
 
talijan uzme novog benellija, vozi par godina, minja uzme drugi...

kod nas je tako sa GSovima hahaha pun ih oglansik

šta će talijani... oni će nama nešto...žabari. e.
 
  • Like
Reactions: diesel power
E moj Bobe, znam da si odličan lik ali ona glupost o "gologuzanima" ti baš nije trebala. I opet nisi odgovorio kako onda to da je u njih tako bogatih najprodavaniji motor baš jedan od najjeftinijih. Neću dalje u raspravu, ti živiš od prodaje Suzukija, pa nisi i ne možeš biti objektivan.
Bit priče je da smo mi hrvati strašno konzervativan narod kojem lakše ide u guzicu nego u glavu, pa kaskamo za razvijenim svijetom uvijek i debelo. Trendovi su se promijenili, sada su tehnološki predvodnici neki drugi igrači, ne treba zaboraviti da se nekada i na japanca gledalo s podsmjehom, skepsom i porugom u Evropi kada su prvi valovi njihovih strojeva dolazili na tržište. Tko na vrijeme ne prepozna promjenu i ne prilagodi se, biva pregažen i ostavljen u prašini.

Nego, lijep je dan, idem se vozit na svojim talijanskim, talijansko-kineskim i japanskim kantama dok se ne raspadnu.

:mrgreen:
 
kod nas je tako sa GSovima hahaha pun ih oglansik

Najveći dio tih GS-ova iz hrvatskih oglasnika nije po hrvatskim cestama napravilo 100 kilometara... kada gledaš te kilometraže ispada da smo kao i Filipini ili neka slična zemlja gdje se cijeli život odvija na skuterima i malim motociklima... dobili nekakav izraubani jeftilen vani, unesli ga i sada bi svi zarađivali prodajom motora koji ima 70-80.000+ km po cijeni koliko vani košta takav bajk sa 20.000...
 
  • Like
Reactions: NewMessiah
U svakom slučaju, mislim da je bolje za oko 9.000 eura uzet bilo kojeg novog Japanca u klasi od 600-700 cc, nego li novog Kineza ili opremljenog rabljenog Japanca..

To stoji ako zanemariš jednu stvar, a to je da većina ljudi vozi motor iz gušta. Jbga, nekome se taj TRK sviđa više i to što će za nekog japanca
dobiti više para kod prodaje, ne znači mu ništa ili malo.
 
  • Like
Reactions: Nino777
Trendovi su se promijenili, sada su tehnološki predvodnici neki drugi igrači, ne treba zaboraviti da se nekada i na japanca gledalo s podsmjehom, skepsom i porugom u Evropi kada su prvi valovi njihovih strojeva dolazili na tržište. Tko na vrijeme ne prepozna promjenu i ne prilagodi se, biva pregažen i ostavljen u prašini.

Vidim da se ova paralela s Japancima u svoje doba vuče često i tilta me, jer nije točna. :mrgreen:
CB750 je u svoje vrijeme bio:
- 25-30% jeftiniji od usporedivog Trijumfa
- Boljih performansi; 10ak ks jači, s više cilindara, diskovim od trijumfa
- Neusporedivo pouzdaniji

Za Kineza znamo samo da je jeftiniji 10% na akciji, i da (ovisno o ukusu) bolje izgleda od VStroma.
 
možemo mi pizdit kina ovo ono, al Benelli je talijanska marka... pristupačna i dobra. ništa manje ni više kvarova od ostalih.

ja još guštan uzet končarov bojler iako je 99% komponenti iz kine...
gušta san i uzimat gorenje makinje dok me žena nije prije 7-8 godina kresnila i rekla "alooo nema ti više juge, ni slovenije, di ti živiš jebote, uzmi mi Elektroux"
 
  • Like
Reactions: Napier and stipic
Nekad je boljer trajao 10-15g, danas traje 3-4 ako si sretan.
Sasvim slučajno, pad trajnosti sve elektronike se podudara s masovnim seljenjem proizvodnje u Kinu.
 
  • Like
Reactions: diesel power
Ja mislim da je Benelli više nego dobar motor. Ali živimo u takvom društvu gdje će ljudi uvijek prije kupiti Japanca. Pa čak i rabljenog, nego li novog Benellija, Morinija, Fantica Ili čisto kineski brend neki..Hebi ga..
Moto Morini X-cape 650 je odličan, recimo..
 
Ja mislim da je Benelli više nego dobar motor. Ali živimo u takvom društvu gdje će ljudi uvijek prije kupiti Japanca. Pa čak i rabljenog, nego li novog Benellija, Morinija, Fantica Ili čisto kineski brend neki..Hebi ga..
Moto Morini X-cape 650 je odličan, recimo..

Probij led,kupi ga ti medju prvima
 
  • Like
Reactions: infinity
je planiraju u Benelliju motore od litre?
meni bi recimo bio interesantan ako bi bio cijenom do nekih recimo 10-11 k€...
jer ako imam novi osnovni Versys sa startom 13.700€ dokazan, i servisno i djelovima odlično pokriven, teško da se odlučim za nešto relativno friško na našem tržištu... bez obzira na hrpu elektronike kojom je opremljen, a koja mi uopće ne treba, dapače i smeta...

a opet nismo svi isti...
uzeo ga je jedan prijatelj prije evo skoro godinu dana. baš ovi 702, prije je vozio Tracer 900... kaže da mu je Benelli odličan izbor, i uživo motor zbija odlično izgleda... čovik nije mulac, ima priko 50 godina, dugo vozi motore, i tribalo mu je nešto udobno za putovanje u 2, sa suprugom... tija je novo, opremljen sa svim kuferima, peri deri svaki vikend je negdi...
 
Nekad je boljer trajao 10-15g, danas traje 3-4 ako si sretan.
Sasvim slučajno, pad trajnosti sve elektronike se podudara s masovnim seljenjem proizvodnje u Kinu.
to je špranca,nema veze s Kinom
 
Probij led,kupi ga ti medju prvima
Zašto ja? Meni ne treba više motora..Imam ih 4 doma....Još malo pa ću prodat sve i kupit mali skuter. Bližim se tim godinama😃Pa Moto Morini je na 8.mjestu prodaje u Italiji...Ako kolega gore tvdi da je ona relevantna za nas.
 

Attachments

  • Screenshot_20240305_120010_Chrome.jpg
    Screenshot_20240305_120010_Chrome.jpg
    687.1 KB · Views: 0
to je špranca,nema veze s Kinom

Ja bi rekao da je to sretna nuspojava kineskog ofšoringa.
Elektronika je postala jeftinija, i vjerovatno u početku slučajno, što zbog tada lošije radne snage, što zbog procesa, se počela kvariti češće.
Kupce nije bilo previše briga, "jer ionako je to sve isto" i "sony/panasonic se isto tako kvari", a onda su s vremenom i ostali proizvođači skužili da trajnost/kvaliteta više nije feature kao nekad - i danas imamo to što imamo - jeftinu, kvarljivu bijelu tehniku.
A sutra ćemo vjerovatno imati i takve motore - jer bitno je da je 1000E jeftinije i ima tablet.
Bonus points ako se dobro prodava u Kalabriji.
 
Zašto ja? Meni ne treba više motora..Imam ih 4 doma....Još malo pa ću prodat sve i kupit mali skuter. Bližim se tim godinama😃Pa Moto Morini je na 8.mjestu prodaje u Italiji...Ako kolega gore tvdi da je ona relevantna za nas.
ti ko neka skvo stalno, samo ono kaj TI prodajes je dobro, razumno, drzi vrijednost i rjesenje za svakog razumnog vozaca. kakav hebeni Morini, pa na kopjim drogama mora bit covjek dat zaradjene pare za hebeni Morini? :ROFLMAO:

to kaj je Suzuki odvratna plasticna kanta sa kurcem umjesto kocnica i ovjesom Dacie Logan, to ti ne vidis

al lupas prepostavke i vlastita vidjenja stvari bez da trepnes, jel to pali kod tih jadnih ljudi koji ti u ducan udju to slusat?



Srki
 
to kaj je Suzuki odvratna plasticna kanta sa kurcem umjesto kocnica i ovjesom Dacie Logan, to ti ne vidis

al lupas prepostavke i vlastita vidjenja stvari bez da trepnes, jel to pali kod tih jadnih ljudi koji ti u ducan udju to slusat?



Srki
Za razliku od Honde koja je vrhunac moderne tehnologije..... čak i za Marqueza koji to isto ne razumije. :mrgreen:

Svi lupamo svoje pretpostavke i viđenja, to se zove mišljenje i ima ga svatko an ačemu je bazirano, to je već drugo pitanje. A kad smo već kod lupanja, znaš da si ovdje uvijek u vrhu iako ne možeš do trona dok je sleđ živ.:ROFLMAO:
 
Za razliku od Honde koja je vrhunac moderne tehnologije..... čak i za Marqueza koji to isto ne razumije. :mrgreen:

Svi lupamo svoje pretpostavke i viđenja, to se zove mišljenje i ima ga svatko an ačemu je bazirano, to je već drugo pitanje. A kad smo već kod lupanja, znaš da si ovdje uvijek u vrhu iako ne možeš do trona dok je sleđ živ.:ROFLMAO:
to kaj ti ne razumijes o cem se radi ne znaci da ja lupam, to znaci samo da ti nemas kapacitet da razumijes

jos jedna stujardesa..... :mrgreen: kaj bi htjela bit advokat



Srki