Cijene osiguranja motocikala

BMW F 750 GS 2022. g., ponude preko Komparea od 186,00 do 248,00 € (sve ponude više-manje iste, osim što ova najjeftinija ima duplo niže premije za osiguranje vozača i putnika). Prije mjesec dana platio za Nissan Note 1.2, 2016. g. 205,00 € (obje ponude s osiguranjem bonusa i vozača i putnika).

Kompare je dobar jer ti ustedi vrijeme obzirom da imaju dosta osig. kuca u ponudi pa onda ti kontaktiras jos one koje nisu kod njih i odaberes ono sto ti je najbolje.
Sad kad je spomenut Groupama, zao mi je kaj nisam i njih kontaktirao jer se to osiguranje spominjalo i prosle godine u ovo vrijeme kao povoljno, ali sta je - tu je, ko bi se toga sjetio nakon godinu dana :mrgreen: .
 
Honda NC750S 40kW, 2018. godina, ZG rega.

GRAWE osiguranje, osiguranje vozača i suvozača uz zaštitu bonusa. Ove godine 137 EUR, prošle godine ista kombinacija u GRAWE je bila 123 EUR znači poskupilo za 14 EUR.

Tehnički, registracija, porez i naknade 63 EUR.

Ove godine ukupan ceh je 200 EUR.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: roberto
Kompare je dobar jer ti ustedi vrijeme obzirom da imaju dosta osig. kuca u ponudi pa onda ti kontaktiras jos one koje nisu kod njih i odaberes ono sto ti je najbolje.
Sad kad je spomenut Groupama, zao mi je kaj nisam i njih kontaktirao jer se to osiguranje spominjalo i prosle godine u ovo vrijeme kao povoljno, ali sta je - tu je, ko bi se toga sjetio nakon godinu dana :mrgreen: .

Nemaš check listu osiguravajućih društava po kojoj tražiš ponude??!? 😲 Ajde reguliraj to, pa jedan sticky na početak teme da i raja može prepisivat... 😁
 
  • Haha
Reactions: 3alfa3
Koliko je to onda za 1200 ccm i 85 kW?
Proslu god u eurohercu 240eur
IMG_20240307_145607_260.jpg
 
  • Like
Reactions: Village
Meni jedan poznati koji je agent Uniqe veli da njihov komp računa ovako nakon svih poskupljenja unazad godine dana (znači, 1171 ccm i 85 kW):

Uniqa.jpeg
 
Osiguravatelji su se odavno bolesno priklonili toj harangi smanjenja kabikaža i sve što je preko 1000 ccm je bolesno skupo, baš jebu ljude da uzimaju sve manje i manje motorčeke... iako su tehnološki odavno prijeđene granice (koje su time izgubile logiku i smisao - i oko snage, i potrošnje, i ubrzanja, i brzine, i svega ostaloga), kod nas je još taj relikt psihološke granice od litre vrlo živ, osobito u cjenicima osiguravatelja...

Jasno je da su tu najviše najebali likovi kao ja koji nemaju želje baciti puno love za kupiti neki novi motor ispod litre, a koji bi svojim performansama i specifikacijama adekvatno kompenzirao stare makine - kada si za određenu snagu i brzinu trebao uzeti nešto litreno, nerijetko i više... ne bi me smetao nekakav tourer kakvih sada ima od 700-900 ccm, jer takovi daju gotovo sve što imam i sada sa 1200 ccm, no takovi motorčeki su i sada kao rabljeni dosta skupi, sve što vrijedi je preko cca 9.000 - 10.000 eura, a koliko se ja vozim, to bi bila dosta loša investicija. I to osobito jer su i ti motorčeki svi sa lancem (kojeg baš i ne ljubim), sve neki F800-F900, pa bih i jope trebao posezati za dodatnim nofcima, što je u moru mojih svekolikih interesa (i sa njima povezanih troškova) dosta teško...
 
Hvala na savjetu, budem probao kod Save i preko Kompare, inače imam aute kod Laqo, ali ako se ne varam - Laqo ne osigurava motocikle, biliv or not...
 
Hvala na savjetu, budem probao kod Save i preko Kompare, inače imam aute kod Laqo, ali ako se ne varam - Laqo ne osigurava motocikle, biliv or not...
:ROFLMAO:

Toliko si skoncentriran na pisanje po forumu da si zaboravio procitat sto drugi pisu :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: singlica
Toliko si skoncentriran na pisanje po forumu da si zaboravio procitat sto drugi pisu :mrgreen:

NE KUŽIM ŠTO TE MUČI, NISAM ČITAO CIJELU TEMU, MOJE ISKUSTVO JE DA JOŠ PRED KOJU GODINU LAQO NIJE OSIGURAVAO MOTOCIKLE, NO SADA IPAK OSIGURAVA, I PRVI IZRAČUN ZA MENE JE CCA 211 EURA SA OSIGURANJEM BONUSA I VOZAČA I PUTNIKA, NO MOŽDA JOŠ KOMPARE USPIJE NEŠTO SNIZITI PORED NEKIH DRUGIH POLICA KOD CROATIE....
 
Ako nekoga interesira odlična ponuda, i to baš na današnji dan (povodom Dana žena), neka se obrati na Laqo (www.laqo.hr), ostavi ime i mobitel, ljudi se jave u roku "mam sad", mene zvali u roku ni deset minuta...

Kako imam i auto kod Laqo, dobio sam neke bolje uvjete, ali u principu sa 20% popusta na današnji dan polica me ispala cca 169 eura (osiguranje vozača + putnici + zaštita bonusa), a polica može početi vrijediti u roku mjesec dana, do kada ju treba i platiti po ponudi koja stiže u mail. Doobro mi se isplatilo interesiranje za cijenu police baš na današnji dan, iako nisam ni mislio na Dan žena, ali ispalo je OK, bitno je policu dogovoriti na današnji dan, što je dobra ponuda za svakoga tko ima registraciju motocikla u slijedećih dana....
 
Laqo radi motore, baš registriram i trenutno mi je najpovoljnija ponuda od njih. Sava, tri puta ih kontaktirao, jednom preko web chata i dva puta preko maila, i nakon incijalnog odgovora dalje ništa, dakle zakurac su.