CroMotoScena - aplikacija za pametne telefone

da, radio sam prije nešto po tom pitanju, prototip je funkcionirao sasvim OK ali nisam razvijao dalje.

Ok, sad sam bas vidio da govoris o sasvim drugoj aplikaciji...

Država zaradi par milja € na kaznama. Bez aplikacije. Pitanje bi glasilo koliko možeš, kao pojedinac ušprati sebi i drugima.

Odradio sam par MVP-a (sto za druge kljente, sto za sebe) pa sam mislio dati koji feedback na ove tvoje ideje ali mislim da ti je ekipa ovdje vec dovoljno jasno objasnila u kojem smjeru trebas ici. :)
 
  • Like
Reactions: koshchall
Dobru aplikaciju ću možda i platiti ali pretplatu ne, pogotovo jer ništa nije 100% bulletproof. Jbga, Napster generacija...
 
Pitanje..
Ako bi se složila aplikacija iz popisa kamera u MotoScena, koja bi radila isključivo kao dojava zvukom/vibrom u pozadini mobilnog uređaja, offline i pod definiranim uvjetima (razlika u brzini, kretanje) kao čisto primitivna aplikacija koju aktiviraš po želji i zaboraviš.
Koliko bi bili voljni platiti godišnju pretplatu?
2,99 EUR :)
 
  • Like
Reactions: koshchall
Update je iz popisa kamera u aplikaciji MotoScena, iz više izvora za države EXYU, koliko smo sami ažurni toliko je i ažurna i moguća aplikacija za dojavu. Iz osobnog iskustva (pošto se puno vozim i zanimacija su mi kamere) prijavljivao sam nove kamere sa točnim podatcima i lokacijom u poznate aplikacije. Nije bilo odziva i kašnjenje sa ažuriranjem je par tjedana što je dovoljno da te "uslika" i ta slika košta puno godina pretplate.
Poanta jednokratnog plaćanja aplikacije je da se ja ne moram zezati sa updateom. U suprotnom mi cijela priča nema smisla a pogotovo mi nema smisla ako se oslanjaš na prijave drugih kako bi kreirao update. Reklamiranje tipa jedna slika košta puno godina preplate je meni kontraproduktivno i ne samo da ne stvara željeni učinak već proizvodi suprotan. Bez ljutnje ali su stvari jednostavno takve.
 
  • Like
Reactions: tegla and mate
Poanta jednokratnog plaćanja aplikacije je da se ja ne moram zezati sa updateom. U suprotnom mi cijela priča nema smisla a pogotovo mi nema smisla ako se oslanjaš na prijave drugih kako bi kreirao update. Reklamiranje tipa jedna slika košta puno godina preplate je meni kontraproduktivno i ne samo da ne stvara željeni učinak već proizvodi suprotan. Bez ljutnje ali su stvari jednostavno takve.
Meni je cijela prica oko pretplate upravo taj efekt napravila.
Podrzavam generalno ideju community aplikacije za motoriste na nasim prostorima, imam ju instaliranu od prosle godine iako je rijetko otvorim.

Ali pretplata za aplikaciju koja je iskljucivo community updateana mi je suluda ideja, pogotovo kada postoje appovi poput Radarbota, Wazea i sl.
 
  • Like
Reactions: TIS
Poanta jednokratnog plaćanja aplikacije je da se ja ne moram zezati sa updateom. U suprotnom mi cijela priča nema smisla a pogotovo mi nema smisla ako se oslanjaš na prijave drugih kako bi kreirao update. Reklamiranje tipa jedna slika košta puno godina preplate je meni kontraproduktivno i ne samo da ne stvara željeni učinak već proizvodi suprotan. Bez ljutnje ali su stvari jednostavno takve.
Nitko se ne ljuti, samo razmatram bi li se ili ne bavio projektom. Ako se ne varam, samo par zemalja ima službeni popis kamera, sve ostale baze su produkt prijava korisnika tako da to nije ništa novo i mislim da je to i jedini način ažuriranja. Meni osobno nije teško prijaviti novu kameru (1 min posla).
 
Nitko se ne ljuti, samo razmatram bi li se ili ne bavio projektom. Ako se ne varam, samo par zemalja ima službeni popis kamera, sve ostale baze su produkt prijava korisnika tako da to nije ništa novo i mislim da je to i jedini način ažuriranja. Meni osobno nije teško prijaviti novu kameru (1 min posla).
Pokusaj pa ces vidit kako ide, bar znas da od forumasa ne trebas nista ocekivat :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: NewMessiah
Meni je cijela prica oko pretplate upravo taj efekt napravila.
Podrzavam generalno ideju community aplikacije za motoriste na nasim prostorima, imam ju instaliranu od prosle godine iako je rijetko otvorim.

Ali pretplata za aplikaciju koja je iskljucivo community updateana mi je suluda ideja, pogotovo kada postoje appovi poput Radarbota, Wazea i sl.
Ako misliš na MotoScenu, ona je full free i takva je u planu ostati.
 
Nitko se ne ljuti, samo razmatram bi li se ili ne bavio projektom. Ako se ne varam, samo par zemalja ima službeni popis kamera, sve ostale baze su produkt prijava korisnika tako da to nije ništa novo i mislim da je to i jedini način ažuriranja. Meni osobno nije teško prijaviti novu kameru (1 min posla).
Svjestan si da ne ulaziš na djevičansko tržište, svi mi već imamo nešto što funkcionira tako da ako hoćeš uspjeti i još zaraditi na tome moraš najmanje ponuditi nešto bolje ili jedinstveno…
 
  • Like
Reactions: Village
Meni je cijela prica oko pretplate upravo taj efekt napravila.
Podrzavam generalno ideju community aplikacije za motoriste na nasim prostorima, imam ju instaliranu od prosle godine iako je rijetko otvorim.

Ali pretplata za aplikaciju koja je iskljucivo community updateana mi je suluda ideja, pogotovo kada postoje appovi poput Radarbota, Wazea i sl.
radarbot i waze uzimaju našu bazu...
 
  • Like
Reactions: Dakar
Izvini malo sam slab sa tim stvarima,pa ako može malo pojašnjenje,skinem aplikaciju za Moto Scenu,prijavim se...,i koji je onda postupak da mi rade off line mape i radari??
 
Izvini malo sam slab sa tim stvarima,pa ako može malo pojašnjenje,skinem aplikaciju za Moto Scenu,prijavim se...,i koji je onda postupak da mi rade off line mape i radari??
Ne trebaš se prijaviti, nema razlike. Prijaviti se trebaš samo ako želiš biti na SOS listi ili zastupati klub/udrugu. Upozorenja za kamere nema nego samo karta koja služi u dvije svrhe - kao baza podataka i olakšanje korekcije/prijave novih kamera koje idu direktno u bazu (SLO GATSO i CRO GATSO) + nešto po BIH i SRB. Ovu bazu Snecer kasnije exporta za upload preko svog bloga za razne navigacije.
MotoScena je zamišljena kao platforma za informacije vezane uz motosvijet na području balkana - klubovi, kontakti, destinacije, popisi partija i zbivanja, SOS - pomoć na cesti u angažmanu drugih korisnika, uskoro i nekakva "DATING" opcija. Banera, reklama, zvrndanja mobitela nema. Trebaš informaciju - potraži, imaš informaciju podijeli. Pojam off-line je da će aplikacija raditi (u osakačenoj verziji) i ako nema interneta (neće biti slika) ali ostalo bi trebalo raditi. To je prvenstveno ako u praksi zaglaviš negdje u kvaru, na lokaciji nema interneta ali pozivi i SMS rade - moći ćeš kontaktirati nekoga iz SOS popisa.
Aplikacija za dojavu kamera mislim da neću raditi kao mobilnu aplikaciju nego kao zaseban uređaj optimiziran za ugradnju na motocikl ali to je tek u prototipu.