CroMotoScena - aplikacija za pametne telefone

koshchall

Active member
Ne znam gdje bih stavio objavu pa eto ovdje pošto se dotiče više tema. Molim redare da temu smjeste gdje pripada ako sam pogriješio.

U realizaciji je aplikacija kojoj je cilj objedinjavanje informacija koje inače tražimo po društvenim mrežama.
Za sada aktivna su poglavlja:
- SOS / popis korisnika koji su se prijavili da bi uskočili u pomoć ako zapnete negdje na cesti ( lokacija na karti, opis pomoći, kontakti, SMS sa vašom lokacijom, poredano po udaljenosti)
- UDRUGE / lista klubova, udruga, ekipa sa osnovnim informacijama - kontakti, WA grupa/chat, promo video
- KORISNI LINKOVI / stanje na cestama, trenutno vrijeme, HR-MOTO-besplatni moto oglasnik
- IZGUBLJENO NAĐENO UGRADENO / objave o istim
- PARTY LISTE HR / popis skupova, wintera, karavana koje objavljuju klubovi sa lokacijom, promocijom. Poredane po datumu, vrsti i udaljenosti. (objavljuju isključivo klubovi)
- LOKALNA ZBIVANJA / isto kao i objave partya ali na lokalnoj razini, predviđeno za humanitarne akcije, moto mrazove, fešte, vožnje, putovanja - objave korisnika i udruga/grupa
- POPIS PARTY van HR (informativni)
- KAMERE ZA NADZOR BRZINE / u suradnji sa nama dragim SNECER-om baza je CRO GATSO, nije u potpunosti dovršena ali postoji mogućnost komentara i dodavanja novih kamera.

Aplikacija je besplatna, 80% funkcionalna i bez interneta (SOS LISTA prvenstveno). Registracija korisnika nije potrebna ako ne mislite objavljivati te je u BETA fazi - još se nadograđuje i formira prema željama korisnika. (uključivanje susjednih država je u planu najkasnije do kraja godine, aplikacija je lokalizirana na HR,SLO,BIH,SRB.

Ukratko, ako ste u ekipi, bilo klub ili družina, slobodni ste registrirati ''udrugu'' ili se učlaniti u već postojeću, objaviti neke događaje i skupiti ekipu za vožnju, roštiljanje, druženje ili vidjeti što se dešava u vašoj blizini pa se pridružiti.

Aplikaciju možete naći na google play pod nazivom CroMotoScena, odnosno za iPHONE instalacijsku proceduru možete naći na FB grupi istog naziva.
Svi prijedlozi o poboljšanju funkcionalnosti aplikacije se razmatraju i implementiraju u mogućnostima.

Hvala na čitanju
 
Novosti.
- Aplikacija je promijenila ime u MotoScena te je proširena na exYU države
- Riješene su kamere za nadzor brzine, uvedene su SLO, HR, BiH, SRB
- mogućnost direktne prijave novih i korekcije postojećih kamera

Google Play DNLD link

marketing-banner-square-2c.png
 
Upravo skinuto,popis je OK...moze zatrebati...neka stoji...
 
Upravo skinuto,popis je OK...moze zatrebati...neka stoji...
Popis je u saradnji sa Snečerom, počinjemo koristiti zajedničku bazu. Jučer je dignuta SLO i HR, i ubrzo je prijavljeno: jedna lažna PRIVATNA kamera, 3 maknute kamere, 3 korekcije brzine i jedna korekcija lokacije (Pirovac).
Korisnici aplikacije mogu dodati novu lokaciju i mogu dati korekciju postojeće lokacije.
Prijave preko aplikacije olakšavaju svima - za prijavu kamera ili korekciju treba 2-3 minute od strane korisnika, a administrator odmah dobije podatke koje je puno lakše obraditi nego kada dođe dojava sa slikom iz google karte.
Svi manje više znamo kamere u svojoj okolini i nije teško provjeriti točnost popisa ili reagirati kod promjene.
BiH i SRB je inicijani popis koji nije provjeren i za koje se nada da će se srediti s vremenom.
 
Video dodavanja nove kamere.


1. POSTUPAK : NISTE NA LOKACIJI
Povećajte kartu na lokaciju gdje je kamera, kliknete na "pin" i postavite kameru. Nakon što potvrdite, otvara se forma o pojedinostima koje treba ispuniti. Ovdje se može korigirati ''u fino lokacija'' - zatim SAVE i to je to.
2. POSTUPAK : NA LOKACIJI STE
Na karti kliknete na + ikonu. Automatski se postavlja lokacija gdje ste trenutno. Ispunite formu i snimite.
---------------------------------------------------------------------------------------
Polja za ispunu..
BRZINA - Upisuje se brzina koja je dozvoljena na toj dionici ceste PO ZNAKOVIMA bez obzira na pravac snimanja.
MJESTO - Poželjno je upisat mjesto jer google lokacije ponekad ne može naći koje je ime mjesta.
LOKACIJA - Poželjno upisati lokalni naziv lokacije, pogotovo ako je u pitanju veće mjesto sa više kamera ili obilaznice i slično.
USMERENOST - Podatak u koju stranu je kamera okrenuta bez obzira na vrstu kamere i način snimanja
NAPOMENA - Po potrebi upišite napomenu.
 
  • Like
Reactions: vespinjo
Pitanje..
Ako bi se složila aplikacija iz popisa kamera u MotoScena, koja bi radila isključivo kao dojava zvukom/vibrom u pozadini mobilnog uređaja, offline i pod definiranim uvjetima (razlika u brzini, kretanje) kao čisto primitivna aplikacija koju aktiviraš po želji i zaboraviš.
Koliko bi bili voljni platiti godišnju pretplatu?
 
Pitanje..
Ako bi se složila aplikacija iz popisa kamera u MotoScena, koja bi radila isključivo kao dojava zvukom/vibrom u pozadini mobilnog uređaja, offline i pod definiranim uvjetima (razlika u brzini, kretanje) kao čisto primitivna aplikacija koju aktiviraš po želji i zaboraviš.
Koliko bi bili voljni platiti godišnju pretplatu?
ovako odoka...... 0€....
eventualno bi tutnuo koji ejurić autorima da je aplikacija dobra i potpuno besplatna....
 
Pitanje..
Ako bi se složila aplikacija iz popisa kamera u MotoScena, koja bi radila isključivo kao dojava zvukom/vibrom u pozadini mobilnog uređaja, offline i pod definiranim uvjetima (razlika u brzini, kretanje) kao čisto primitivna aplikacija koju aktiviraš po želji i zaboraviš.
Koliko bi bili voljni platiti godišnju pretplatu?
Aplikaciju bi platio uz garantirane update ali ništa više od toga. Pretplate meni ne dolaze u obzir.
 
Aplikaciju bi platio uz garantirane update ali ništa više od toga. Pretplate meni ne dolaze u obzir.
Update je iz popisa kamera u aplikaciji MotoScena, iz više izvora za države EXYU, koliko smo sami ažurni toliko je i ažurna i moguća aplikacija za dojavu. Iz osobnog iskustva (pošto se puno vozim i zanimacija su mi kamere) prijavljivao sam nove kamere sa točnim podatcima i lokacijom u poznate aplikacije. Nije bilo odziva i kašnjenje sa ažuriranjem je par tjedana što je dovoljno da te "uslika" i ta slika košta puno godina pretplate.
 
Dakle popis kamera dolazi od kamera koje su prijavili sami korisnici? Nesto kao blitzer.de?
Mislim da najprije moras ponuditi besplatnu aplikaciju, a onda eventualno neku in-app kupovinu nekih premium feature-a. Ako budes imao uspjeha sa tim, onda prosirujes ponudu i ogranicavas free dio. Ako odmah budes stavio cijenu na app, osudio si je na propast. Cak i ako bude dobra, crackirati ce ti je netko odmah.
 
  • Like
Reactions: Village
Dakle popis kamera dolazi od kamera koje su prijavili sami korisnici? Nesto kao blitzer.de?
Mislim da najprije moras ponuditi besplatnu aplikaciju, a onda eventualno neku in-app kupovinu nekih premium feature-a. Ako budes imao uspjeha sa tim, onda prosirujes ponudu i ogranicavas free dio. Ako odmah budes stavio cijenu na app, osudio si je na propast. Cak i ako bude dobra, crackirati ce ti je netko odmah.
Da, kamere koje je netko negdje prijavio. Riješili smo to da je olakšano putem app MotoScena - olakšano mislim na to da je prijava i korekcija olakšana korisnicima, a pogotovo adminu koji mora provjeriti informaciju. Nema baze podataka za lokacije plasirane od strane ustanova koji ih postavljaju, ne u HR. Baza podataka nije tajna, barem što se tiče CROGATSO bloga i MotoScene, no pogon javne aplikacije za dojavu nije džaba i tu je vezan upit za početak realizacije. A osobno ne želim plasirati app punu reklama i opcija "pronađi X"
 
Jel mogu ja javit Radarbotu par komada koje nikako da stave vec mjesecima?😀

Sad ozbiljno, koliko se okvirno moze zaraditi od aplikacije ovog tipa i na ovim prostorima? Znaci baza su motoristi s ovih podrucja....
 
Jel mogu ja javit Radarbotu par komada koje nikako da stave vec mjesecima?😀

Sad ozbiljno, koliko se okvirno moze zaraditi od aplikacije ovog tipa i na ovim prostorima? Znaci baza su motoristi s ovih podrucja....
Država zaradi par milja € na kaznama. Bez aplikacije. Pitanje bi glasilo koliko možeš, kao pojedinac ušprati sebi i drugima.
 
Pusti sad te socijalne brije, stvarno me zanima koji je to red velicine. Ne poznajem materiju ali ne djeluje kao bunar srece.😀
 
  • Haha
Reactions: prpa
Update je iz popisa kamera u aplikaciji MotoScena, iz više izvora za države EXYU, koliko smo sami ažurni toliko je i ažurna i moguća aplikacija za dojavu. Iz osobnog iskustva (pošto se puno vozim i zanimacija su mi kamere) prijavljivao sam nove kamere sa točnim podatcima i lokacijom u poznate aplikacije. Nije bilo odziva i kašnjenje sa ažuriranjem je par tjedana što je dovoljno da te "uslika" i ta slika košta puno godina pretplate.

Cek, to je tvoj projekt, ti si dev?
 
Update je iz popisa kamera u aplikaciji MotoScena, iz više izvora za države EXYU, koliko smo sami ažurni toliko je i ažurna i moguća aplikacija za dojavu. Iz osobnog iskustva (pošto se puno vozim i zanimacija su mi kamere) prijavljivao sam nove kamere sa točnim podatcima i lokacijom u poznate aplikacije. Nije bilo odziva i kašnjenje sa ažuriranjem je par tjedana što je dovoljno da te "uslika" i ta slika košta puno godina pretplate.
Ma nemoj. Dakle popis kamera je crowdsourcean od strane korisnika koji bi uz to sto volonterski prijavljuju kamere trebali tebi placati pretplatu? Da ne spominjem kako tocnost i azurnost tog popisa takoder ovisi o kornisnicima kojima se da zajebavati sa prijavljivanjem kamera. Volonterski.

Slazem se sa odgovorom iznad, platio bi ti tocno 0 za tako nesto, eventualno ubacio nesto donacija ako app bude nesto sto bi stvarno koristio.
 
  • Like
Reactions: wanderer and NavX
Pitanje..
Ako bi se složila aplikacija iz popisa kamera u MotoScena, koja bi radila isključivo kao dojava zvukom/vibrom u pozadini mobilnog uređaja, offline i pod definiranim uvjetima (razlika u brzini, kretanje) kao čisto primitivna aplikacija koju aktiviraš po želji i zaboraviš.
Koliko bi bili voljni platiti godišnju pretplatu?
Nebi bio voljan.