GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Pozdrav, nakon dosta godina vracam motor na cestu i imam problema s odabirom guma..radi se o z1000 2008. i uvijek sam imao Metzeler M5 sport touring gume za umjereno sportsko touring voznju s kojima sam bio jako zadovoljan. Jaca bi bila potrosnja sredine gume ali svejedno su gume napravile dosta km.
Sto bi danas preporucili u tom segmentu guma?
 
Pozdrav, nakon dosta godina vracam motor na cestu i imam problema s odabirom guma..radi se o z1000 2008. i uvijek sam imao Metzeler M5 sport touring gume za umjereno sportsko touring voznju s kojima sam bio jako zadovoljan. Jaca bi bila potrosnja sredine gume ali svejedno su gume napravile dosta km.
Sto bi danas preporucili u tom segmentu guma?
Metzeler roadtec 01 SE ......... obavezno SE, ne običnu. Meni odlična ST guma, u svim uvjetima, još da vidim trajnost.
 
Pozdrav, nakon dosta godina vracam motor na cestu i imam problema s odabirom guma..radi se o z1000 2008. i uvijek sam imao Metzeler M5 sport touring gume za umjereno sportsko touring voznju s kojima sam bio jako zadovoljan. Jaca bi bila potrosnja sredine gume ali svejedno su gume napravile dosta km.
Sto bi danas preporucili u tom segmentu guma?

M5 je bila sport guma, a ne sport touring.
 
  • Like
Reactions: stipe_zxr
Evo ja sam baš jutros uplatio svoj set Roadtec 02 i jedva čekam da ih isprobam.

Roadtec 01 SE koje trenutno derem imaju oko 9.000km i ne mogu im naći apsolutno niti jednu zamjerku.
Za mene i moj motor savršene.
Poderao sam 20-ak setova M7RR i apsolutno mogu reći da Roadtec 01SE ima sve što i M7 + već sada mi traju duplo dulje bez da su gume izgubile grip.
Tako i M7 drži do samih konaca.


R02 bi navodno trebao biti bolji, bumo vidli (y)

z1.jpg
z2.jpg
 
Pozdrav svima,

Planiram ponovo uzeti Pirelli Scorpion Rally STR. Jel moze preporuka za kupnju guma u Hrvatskoj?
Nasao sam ih na Motobox stranici, ali reko da pitam ako ih mozda ima negdje u ZG pa da sve rijesim u jednom danu.

Nakon predenih 15 000 km na Scorpion Rally napravio sam neki "review", pa ako nekoga zanima ili mu mozda pomogne neka baci pogled.
Fala lepa!

 
Pozdrav svima,

Planiram ponovo uzeti Pirelli Scorpion Rally STR. Jel moze preporuka za kupnju guma u Hrvatskoj?
Nasao sam ih na Motobox stranici, ali reko da pitam ako ih mozda ima negdje u ZG pa da sve rijesim u jednom danu.

Nakon predenih 15 000 km na Scorpion Rally napravio sam neki "review", pa ako nekoga zanima ili mu mozda pomogne neka baci pogled.
Fala lepa!

Uzmi shinko motopneu.cz
IMG_20240224_165934.jpg
 
  • Like
Reactions: Yield
Koji je to model?
705 budget 70/30 guma. Ali ljepo se voze na terenu i cesti vjerojatno dobra trajnost. Imas i 805 to je 40/60 ali sara slicna kao taj pirelli. One imaju meksu smjesu od 705 i brzo se potrose ali dobro se voze za 40/60 gumu na cesti...
 
  • Like
Reactions: Yield
Napisao cisto da ako kupujes sport touring gume znas da zapravo nisi vozio na takvoj pa da ne bude iznenadjenja u voznji
Da..imas pravo..mozda ovaj put ici na sport touring
Evo ja sam baš jutros uplatio svoj set Roadtec 02 i jedva čekam da ih isprobam.

Roadtec 01 SE koje trenutno derem imaju oko 9.000km i ne mogu im naći apsolutno niti jednu zamjerku.
Za mene i moj motor savršene.
Poderao sam 20-ak setova M7RR i apsolutno mogu reći da Roadtec 01SE ima sve što i M7 + već sada mi traju duplo dulje bez da su gume izgubile grip.
Tako i M7 drži do samih konaca.


R02 bi navodno trebao biti bolji, bumo vidli (y)

View attachment 778138View attachment 778139
Thanks... roadtec 02 bi mogle biti full ok..gdje je najbolje naruciti kod nas ili slovenija?
 
Evo ja sam baš jutros uplatio svoj set Roadtec 02 i jedva čekam da ih isprobam.

Roadtec 01 SE koje trenutno derem imaju oko 9.000km i ne mogu im naći apsolutno niti jednu zamjerku.
Za mene i moj motor savršene.
Poderao sam 20-ak setova M7RR i apsolutno mogu reći da Roadtec 01SE ima sve što i M7 + već sada mi traju duplo dulje bez da su gume izgubile grip.
Tako i M7 drži do samih konaca.


R02 bi navodno trebao biti bolji, bumo vidli (y)

View attachment 778138View attachment 778139
Ja cu pitat nesto drugo, vidim da su RRovi, ali kako se ponasaju pored mocne kawe
 
Thanks... roadtec 02 bi mogle biti full ok..gdje je najbolje naruciti kod nas ili slovenija?

Ja sam ovaj put uzeo u DE na www.oponeo.de

Ja cu pitat nesto drugo, vidim da su RRovi, ali kako se ponasaju pored mocne kawe

Na ovo ne znam kak da odgovorim....

ZZR je za sve nove R-ove dinosaur. Težak i ogroman.
A opet u drugu ruku brz i udoban.

To su totalno različiti svjetovi i namjene (y)