GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Ja sam ovaj put uzeo u DE na www.oponeo.de



Na ovo ne znam kak da odgovorim....

ZZR je za sve nove R-ove dinosaur. Težak i ogroman.
A opet u drugu ruku brz i udoban.

To su totalno različiti svjetovi i namjene (y)
Znam da su R ovi i da nemaju veze jedni sa drugima, ali pitam onako usput jer znam da ga ti dobro peglas sa ZZR-om
 
Šalju u hr ?

1710944764669.png


Znam da su R ovi i da nemaju veze jedni sa drugima, ali pitam onako usput jer znam da ga ti dobro peglas sa ZZR-om

A peglam jer se uistinu da dobro vozit, ali niti blizu današnjih litri.
ZZR radi svojih gabarita zahtjeva da vozač ipak koristi nešto mozga :mrgreen:
 
Da li tko ima iskustva sa sportec m7 rr i m5 interact ...koja je razlika u tom sport segmentu metzelera?

Sa m5 nemam, sa M7rr imam. Ali, da ti skratim muke ako je vjerovat onom sto sam jos davno polovio po internetu: M7RR je bitno bolja guma u svemu od m5, (da ne idem u detalje, ali nema segmenta gdje m7rr nebi bila bolja, cesto i osjetno bolja, a kamoli da bi m7rr bila losija). obzirom da pitas jer te vjerojatno cijena interesira, m7rr po prijedjenom kilometru je trenutno mozda i jeftinija guma od m5, a u svemu bolja. Bas osjetna razlika koja nije toliko izrazena ako bi usporedjivao m7rr i m9rr (ali, to prenosim sto sam polovio po netu jer niti sam vozio na m5 niti na m9rr)
 
Last edited:
Sa m5 nemam, sa M7rr imam. Ali, da ti skratim muke ako je vjerovat onom sto sam jos davno polovio po internetu: M7RR je bitno bolja guma u svemu od m5, (da ne idem u detalje, ali nema segmenta gdje m7rr nebi bila bolja, cesto i osjetno bolja, a kamoli da bi m7rr bila losija). obzirom da pitas jer te vjerojatno cijena interesira, m7rr po prijedjenom kilometru je trenutno mozda i jeftinija guma od m5, a u svemu bolja. Bas osjetna razlika koja nije toliko izrazena ako bi usporedjivao m7rr i m9rr (ali, to prenosim sto sam polovio po netu jer niti sam vozio na m5 niti na m9rr)
Hvala na komentaru..samo sam na njihovoj stranici našao da je m7 20% trajnija od m5..ali kako mi je m5 godinama bila super guma mislim da bi m7 bio pametan odabir.
Koliko vidim najjeftinije je kod nas uzeti u Motoboxu.
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Hvala na komentaru..samo sam na njihovoj stranici našao da je m7 20% trajnija od m5..ali kako mi je m5 godinama bila super guma mislim da bi m7 bio pametan odabir.
Koliko vidim najjeftinije je kod nas uzeti u Motoboxu.

da tamo ih i ja kupujem. imali su do prije mjesec dana akciju pa je bilo znatno jeftinije, ali mislim da je i sada najpovoljnije u Motoboxu
 
  • Like
Reactions: Atua
Da li tko ima iskustva sa sportec m7 rr i m5 interact ...koja je razlika u tom sport segmentu metzelera?
Meni je m7rr bila odlična guma, što se tiče osjećaja i držanja, ali kao svaka sportska guma, oko 4000 i baci 🥴
 
  • Like
Reactions: Atua
evo jedan zanimljiv članak o određivanju pritiska u gumama:

Zanimljiv detalj za ovaj 10/20 odnos. Uvijek pumpam 2.5/2.9, a na ugrijano i poslije neke (relativno) umjerene voznje mi obje skoce za 10%.
Po ovoj tabelici bi morao dodatno ispuhati zadnju da bi imao skok od 20%. Ne znam koliko ima smisla u svakodnevnici i na ST gumama, ali tacno cu probati (y)
 
  • Like
Reactions: Xj6_2013
Gdje u ZG oko Srednjaka bih mogao odvesti motor na balansiranje kotača?
Mislim da mi je jedan uteg otpao pa malo zatrese volan kad ga pustim oko 60-65 km/h.

Preko tjedna sam u ZG, tako da nemam garažu niti alat da skinem kotače, trebao bih vulkića koji sve odradi.
 
Ja mislim da jer jer ga više nema na felgi :mrgreen:
Motor nije pao i lagano zatrese. Svakako bih htio sve na prednjem kraju otpustiti i stegnuti za slučaj da nešto nije na svom mjestu, ali jbg, ne mogu sada.
 
Gdje u ZG oko Srednjaka bih mogao odvesti motor na balansiranje kotača?
Mislim da mi je jedan uteg otpao pa malo zatrese volan kad ga pustim oko 60-65 km/h.

Preko tjedna sam u ZG, tako da nemam garažu niti alat da skinem kotače, trebao bih vulkića koji sve odradi.
Poz, meni je malo drmalo oko 75km/h otišao u Unikomerc izbalansirali mi kotače i sad je sve mirno i ne drma više.
Kod njih sam i kupio gume i nakon nekog vremena skužim da trese od gevihta ostala samo ona naljepnica na felgi, isto otpao.
 
  • Like
Reactions: Tauren
Meni je isto ostalo ljepilo na felgi, moguće da sam ga odvalio spužvom.
Hvala za prijedlog vulkanizera!
 
šta kaže forum zajednica na ove gume, kineski slick za hobi vozače, a imaju i cestovne gume. Dakle guma za 140€, a vidim ima švaba na Grobniku koji ju koriste i voze oko 1.36. Cestovne gume su im od 90-115€, moglo bi se reć po cijeni i kineski Mitas.