Novi stacionarni radari

Što ste javili je u bazi... i naravnu u appu od kolege

1712315509265.png
 
Last edited:
izvor: tvoja guzica

prije 6 mjeseci je poginul motorist, daj neki drugi izvor za ljude i ljude

Tako je, izvor moja guzica - što je puno više od tvoje guzice kojoj je sva pamet na Googlu.

Razlika tebe i mene je u tome što ja znam iz prve ruke, a ti guglaš po vijestima ako je netko nešto objavio, ako nije, ni pojma nemaš... kroz godine je baš na određenim mjestima u Buševcu poginulo toliko ljudi sa koliko se malo koja crna točka može usporediti, tako da si - ako ti je već do zajebancije i potcjenjivanja - bolje potražiti neki drugi primjer...
 
znači ti si omniprisutan

pa jači si od onog, kaxe zove, boga

pa daj nam te informacije, da ne budemo potkapacitirani
 
Tamo je poginulo ljudi i ljudi tako da ne pričaj bedastoće... a prometnih tamo ima ne bi vjerovao koliko, i to uglavnom zbog streetrace nadobudnika koji su gledali previše filmova... samo ulazni dio u selo je cca 2,5 kilometara ravne štrafe po kojoj je i voziti 200 premalo, jasno dok ti netko iz dvorišta nekog ne istrči ili izleti i onda je sitan problem...
Joj de me nemoj...
Išao sam tim putem godinama i godinama i ako je par puta nešto bilo, ali ne zbog brzine, nego ili alkohola ili ne gledanja ceste.

Ima mjesta na kojima ljudi izlijeću, ali tamo kamere očito nisu potrebne jer zarada na kaznama ne bi bila jednako visoka. Većina nesreća na toj cesti bude radi preticanja. Imaš ljude koji voze sporo (ili po ograničenju, koje je često nerealno nisko), drugima se ne da čekati, previše je vozila, ulijeće se u škarice i eto.

Nama ne trebaju kamere, nego patrole. Puno češće ljudi ometaju promet vožnjom bez svjetala, pijani, na mobitelu, pretiču, ubacuju se, voze na guzici i na slične načine koje kamera ne može snimiti, a ne prekomjernom brzinom.
Ne sjećam se kad sam zadnji put na otvorenoj cesti vidio nekoga da jurca. U gradovima da, ispred škola da, oko bolnica da, ali u sred bogom zaboravljene ravnice baš i ne.
 
Većina nesreća na toj cesti bude radi preticanja. Imaš ljude koji voze sporo (ili po ograničenju, koje je često nerealno nisko), drugima se ne da čekati, previše je vozila, ulijeće se u škarice i eto.


Tak je i na staroj zagorskoj: ak neko postuje ogranicenje, a cesto i ispod, napravi sranje jer vecina iza njega to ne moze trpit i krene se u preticanja koja su cesto takva da su zbog brzine prvog svi nagurani tako da nema mjesta ubacit se jer je razmak nikakav, a kak je relativno zavojita, sranja se dese kad se po vanjskoj strani zavoja krene u preticanje. Tamo fakat nebi volio svakodnevno vozit auto kad su spice, s motorom je lakse i sigurnije jer si mali i agilniji i sve situacije uopce ne brojim iako sam tam motorom jako cesto
 
  • Like
Reactions: Boogie
jel to sranje snima samo od napred ili i zguza?



Srki
 
u traci prema kojoj je okrenuta da, ali dal snima zguza ak projuriš sa 270 u suprotnoj?




Srki
 
u traci prema kojoj je okrenuta da, ali dal snima zguza ak projuriš sa 270 u suprotnoj?




Srki
mislim da ne... al kad imaš neku kameru koju prođeš dost često na svakodnevnoj ruti, onda nije baš pametno se junačit. Znam za neke slučajeve gdje patrola napravila sačekušu zaustave i slikaju idijotom, a imaju i slike s tehničkog i tvrdnja ide da si ti taj. Fino ti to spoje sve. S tim te uvale u problem i pravnu bitku, moraš uzet odvjetnika. A ako slike kamere nisu baš jasne trebao bi moć izbjeć.
 
Nije potvrđeno nego moja nagađanja, iz nekih članaka objava policije, a i logike... vjerojatno postoji nekakva "foto forenzika" snimaka. Danas nije problem automatskog prepoznavanja na fotkama, a vjerujem da postoji i ta opcija u mreži kamera (bilo koje vrste javnih kamera) i vrlo lako (teoretski) doći do filtriranih fotki pojedinca.
 
Nije potvrđeno nego moja nagađanja, iz nekih članaka objava policije, a i logike... vjerojatno postoji nekakva "foto forenzika" snimaka. Danas nije problem automatskog prepoznavanja na fotkama, a vjerujem da postoji i ta opcija u mreži kamera (bilo koje vrste javnih kamera) i vrlo lako (teoretski) doći do filtriranih fotki pojedinca.
ma kakva forenzika, seljo sistem, listaju fotke, pošalju kobre,dabre da se muvaju onuda, ako si učestao naletiš već.
 
da se vratimo na temu, po portalima spominju se 111 novih lokacija. Danas je Snečer ubacio 15. Ručno, forenzikom po dojavama i objavama. Dajte pomozite za dojavu/korekciju preko aplikacije MotoScena gdje je prijava nove kamere banalizirana.
 
  • Like
Reactions: neven
Može netko objasniti kak prebaciti gpi. ili koju već datoteku u Garmin navigaciju. Može to fercerati na mobitelu i kak.

Lolo
 
Ček, zadnji put prije cca mjesec dana Snecer baza je bila vidljiva na gornjem linku, sada stranice nema?
ili sam nešto prespavao :p

Kako do baze?