Prvi put na Grobnik - gume

AnDr3j said:
A šta če se dogodit ako stavim 190 (original 180/55/17)? Ako bo prosjek više od 55...?

Voze i drugi 190 gumu na 600, tak da ne znam šta bi se trebalo dogodit, osim što na 190 imaš više gripa i motor ti je nešto sporiji! (y)
Veći problem bi bilo kad bi neko ko je naviko na 190 gumu se prebacio na 180! :mrgreen:
 
imaš tu nekoliko pari guma za stazu dosta povoljno :wink:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,50803.0.html
 
Mislim da je to amaterski slick kao i Michelin Leisure Slick. Na takvoj Michelinki je nas Cromoto Endurance team vozio 2 sata Grobnika i kolko se sjecam, nije bilo prigovora.
 
AnDr3j said:
Šta u slučaju kiše? Kišne gume?  :misli: :D
najbolje bi bilo da si uzmeš dva tipa kišnih guma za svaki slučaj, uzmi si jedan par intermediate guma u slučaju da je staza umjereno mokra, a ako baš bude padalo stavi si prave pravcate kišne gume, skinut ćeš sigurno koju milisekundu možda i stotinku  :LOL: :LOL:... e a jel imaš grijače guma?? ak nemaš onda nemoj ni dolazit :mrgreen:
 
antefz6 said:
najbolje bi bilo da si uzmeš dva tipa kišnih guma za svaki slučaj, uzmi si jedan par intermediate guma u slučaju da je staza umjereno mokra, a ako baš bude padalo stavi si prave pravcate kišne gume, skinut ćeš sigurno koju milisekundu možda i stotinku  :LOL: :LOL:... e a jel imaš grijače guma?? ak nemaš onda nemoj ni dolazit :mrgreen:
šabane se sjećaš tvog pp pred malo više od god dana :mrgreen: :mrgreen:
 
mato said:
kad si ti mene za gume pital :mrgreen:
trebal sam te sjebat :LOL: :LOL:

Zašto si me trebo sjebat?? pitao sam te jel mi pametno ić sa qualifierom na stazu jer nisam imo love za race gumu :(
 
antefz6 said:
Zašto si me trebo sjebat?? pitao sam te jel mi pametno ić sa qualifierom na stazu jer nisam imo love za race gumu :(
ma bezveze serem da sam te trebo sjebat :mrgreen:
al nikad niej kasno :jesus: :LOL: :LOL: :LOL:
 
VelikiStrsljan said:
Neki su isprobal, i to na 600, pa ih je sutnula u zagrebackom. Nemoj!
:jesus:
Kolega ih je vozil na Grobniku (1.40) i Marofu i veli da su odlične, a na cesti su maaaalo klizave...  8)