Prvi put na Grobnik - gume

AnDr3j

New member
27. travnja imam namjen iti prvi put na grobnik. Vozim GSX-R 600 (K6) i nekoliko puta sam bio u Novem Marofu. Sad imam BT-014, koje mjenim nisu najbolje za takvo stazu.
Sad me zanima koje gume preporučate? BT-002, Supercorsa PRO, Metzeler Racetec/M3, Sportmax GP Racer D209, itd. Zanima me i tvrdota prednje i stražnje gume? Prednja SOFT, stražnja M ili hard?

Ima i kdo kakvu ugodno ponudo za koje gume? (može i na PP)

Oproštam se na lošem hrvatskom jeziku i unaprjed hvala za odgovore  :wink:



Pozdrav,
Andrej
 
BT 002 Pro midium/midium hard

supercorsa pro SC1/SC2

i samo gassssssss te su se gume su na grobniku pokazale  (y) (y) (y) (y)

pa bar su u sloveniji jeftine gume  :misli:
 
bikerboy said:
na grobniku večina vozi na dunlop d209gp

te gume su za one brze kaj idu ispod "40 a samo motor postaje nemiran na ravnicama pa nema potrebe da si ih kupuje netko ko je daleko od tog vremena  :wink:
 
Majstore,

Kažu ljudi da sa BT014 ne pomisliš o izlasku na grobnik. Ja nisam probao tu gumu, moje mišljenje ako ideš prvi puta pretpostavka je da ćeš se lagano vozit pa ti je i Pirreli supercorsa dobra, npr SC2 mješavina, to je neki medium i ok je a i jako je upotrebljiv i na cesti... bridgeston 002 race također, type 3 napred, type 2 iza isto dobra guma osobno sam potrošio 2 seta do sada...
GP Racer je kolko znam prije svega cestovna guma i ne bih se igrao, ipak je zdravlje i motor na ulogu,a GP209 nije za preporučit za početnike jer zna bit nemirna..

Naravno svatko ima svoju teoriju, dosta njih je navodno palo zbog Bridgestona, Pirellia, Michelina ali najčešće padneš kada prerano otvoriš gas, stisneš kočnicu u sred zavoja ili nekakvu treću nebulozu izvedeš
 
Bojan said:
te gume su za one brze kaj idu ispod "40 a samo motor postaje nemiran na ravnicama pa nema potrebe da si ih kupuje netko ko je daleko od tog vremena  :wink:

Ovo je potpuno krivo jer gume i vremena na ovaj način nemaju nikakve veze. Čak štoviše, poanta i je upravo u tome što sa GP-om možeš napravit sranja kakva opisuje Ante i na puno slabijim vremenima a da ostaneš na motoru. To da trese, pitanje je samo ovjesa i nije pravilo a i kad trese onda se to događa samo na izlasku na ciljnu. Na šestici sa standardnim ovjesom je u pravilu dovoljno pomaknuti težište prema natrag da bi problem nestao. Uglavnom, sve ove kombinacije nisu loše ali ako imaš priliku uzmi GP.
 
sa gumama poput pirelli super corse SC1,SC2 u kombinaciji nećeš pogriješiti tako i sa bridgestoneom BT002 (y) a za dunlop 209GP ako radiš bolja vremena i imaš volje se igrat sa naštimavanjem ovjesa po njoj!! sve ovisi što ti želiš i koje su tvoje vozačke mogučnosti!! 8)
 
Moj bi izbor bila Dunlopica 209GP bez obzira sto su Supercorsa i BT002 odlicne gume. Ako si mozes priustiti nove, kupi si nove. Taubi i Mate su razradjivali novog K7 tri dana na jednom setu guma. Ispucali su 700 Km da bi na kraju ja na motoru napravio par rundi ispod 1:38 :wink:
 
evo bas da pitam za gore spomenutu BT014 , kakva je to guma ? cestovna ?
inace bridgestone mi je totalna nepoznanica
 
Bio je i meni do prije nekih skoro dvije godine i od tada je montiram na sve motore. Guma je čisto ok, na somovima zna cimnut i pustit po gradu ali to radi svaka. 014 za cestu i GP za izlete u onom selu kod Rijeke. 8)
 
Sasa MK Motori said:
Moj bi izbor bila Dunlopica 209GP bez obzira sto su Supercorsa i BT002 odlicne gume. Ako si mozes priustiti nove, kupi si nove. Taubi i Mate su razradjivali novog K7 tri dana na jednom setu guma. Ispucali su 700 Km da bi na kraju ja na motoru napravio par rundi ispod 1:38 :wink:

To sam JA napravio ispod .38 jer tebi smo montirali nove gume. 8)
 
Sasa MK Motori said:
Moj bi izbor bila Dunlopica 209GP bez obzira sto su Supercorsa i BT002 odlicne gume. Ako si mozes priustiti nove, kupi si nove. Taubi i Mate su razradjivali novog K7 tri dana na jednom setu guma. Ispucali su 700 Km da bi na kraju na motoru napravili par rundi ispod 1:38 :wink:

Bravo Mate!! (y)
 
Sasa MK Motori said:
Moj bi izbor bila Dunlopica 209GP bez obzira sto su Supercorsa i BT002 odlicne gume. Ako si mozes priustiti nove, kupi si nove. Taubi i Mate su razradjivali novog K7 tri dana na jednom setu guma. Ispucali su 700 Km da bi na kraju ja na motoru napravio par rundi ispod 1:38 :wink:

Ti bokca kaj je Mate bil po kilometru plaćen?  :misli:

BTW. D209GP  (y)
 
Ja sam prvi i jedini put vozio na Racetec K0/K2 i svašta su mi tolerirale i pazile na mene. Sad imam set Supercorsi pa ću vozit na njima kad dobijem opet priliku, jer bi to trebale bit potpuno iste gume kao racetec, ALI ipak bih volio racetec jer sam na njima vozio i cestu i stazu i znam kakve su. Neznam sa GP209 ali ako su imalo slične građe kao Qualifier zaboravi ih ako nemaš amortizer volana jer će guma od svake nesavršenosti na putu napravit veliku pizdariju.
U zadnje vrijeme se dosta priča o BT002-Pro...jeli ih probao tko na stazi?
 
mate said:
Ovo je potpuno krivo jer gume i vremena na ovaj način nemaju nikakve veze. Čak štoviše, poanta i je upravo u tome što sa GP-om možeš napravit sranja kakva opisuje Ante i na puno slabijim vremenima a da ostaneš na motoru. To da trese, pitanje je samo ovjesa i nije pravilo a i kad trese onda se to događa samo na izlasku na ciljnu. Na šestici sa standardnim ovjesom je u pravilu dovoljno pomaknuti težište prema natrag da bi problem nestao. Uglavnom, sve ove kombinacije nisu loše ali ako imaš priliku uzmi GP.

nebi se baš složil sa tobom jer sa 209 GP mi je motor bio nekak tvrđi i manje sam osjetio stazu i samo ponašanje motora,možda je to zato jer sam kupio rabljene gume od Saše  :misli: ali za mene i moj način vožnje su puno bolje BT 002 Pro  (y)

to je moje osobno mišljenje  8)
 
GP il BT-002 PRO (y)
 
markookram said:
evo bas da pitam za gore spomenutu BT014 , kakva je to guma ? cestovna ?
inace bridgestone mi je totalna nepoznanica

to  je  seriska  guma  na  suzi, dobra  za  grad  i  malo  zajebancije,  ali  na  grobniku  5  do  6  krugova  i  nema  je  8)