11.04 - Zagreb - Krk - Zagreb 500 km!

Toma HR

New member
Subota ujutro, pred Uskrs. Savršeno vrijeme, a Vesna i ja krećemo na prvi veliki djir ovog proljeća. Pokret je u 08.00 preko Pisarovine i Karlovca pa starom cestom prema Senju. Nakon pauze kod kamenog mosta u Tounju i sendvića, bez stajanja dolazimo preko Senja u Novi Vinodolski. Inače, cesta preko Vratnika je fantastična i bez prometa.
U Novom Vinodolskom na rivi radimo malo dužu stanku uz kavu i more.
 
Nakon kave preko mosta idemo u Šilo na Krku. Tamo je moj susjed Tomi, propali bajker, koji je vozio policijski BMW što je ostavilo vidljive posljedice. Nakon cuge i kolača,  na povratku doma, obilazimo Dobrinj i preko vrbničkih vinograda vraćamo se na glavnu cestu. Nailazimo na iznenađenje. Na Krku se radi cesta i promet od Kornića do Malinske je zatvoren – ali ne i za nas bajkere. Zavoji + novi i  široki asfalt, mi oduševljeni. Malo muke na kraju dionice jer se nailazi na duboki šoder.
 
Odlazimo sa Krka starom cestom preko Delnica za Zagreb. Cesta je super i sa malo prometa. Ustvari, više je bilo motora nego auta. U Rimu janjetina i mladi luk, a nakon toga sretni doma. Sve skupa točno 500 km u 12 sati.
 
(y) Jako lipo , Samo triba si gospođu Vesnu zaposlit da slikaje po putu više .

(y) još jednom predobro samo više slika ja volim puno slika samo to !  :mrgreen:

Pozdrav!