14.09.2014 MotoGP San Marino

evo i po cijenu ismijavanja ali ja moram pitati :mrgreen:
zasto vozaci nekada prije ulaza u zavoj, pri kočenju, spuste (skoro ispruze) nogu? :misli:
 
vjetar u kosi said:
evo i po cijenu ismijavanja ali ja moram pitati :mrgreen:
zasto vozaci nekada prije ulaza u zavoj, pri kočenju, spuste (skoro ispruze) nogu? :misli:

Psihologija.

Nešto se govorkalo i da je radi širenja siluete, ali iskreno mislim da je samo do psihologije.
Probaj i sam spustiti nogu na pod pri ulasku u zavoj, imaš osječaj da možeš jače kočiti čisto zato što ti je u glavi da se možeš brzo nogom podići ukoliko krenete ti i motor padati.
 
Angie said:
Psihologija.

Nešto se govorkalo i da je radi širenja siluete, ali iskreno mislim da je samo do psihologije.
Probaj i sam spustiti nogu na pod pri ulasku u zavoj, imaš osječaj da možeš jače kočiti čisto zato što ti je u glavi da se možeš brzo nogom podići ukoliko krenete ti i motor padati.

mislim da su čak spominjali i da je zbog bolje stabilnosti
 
Tutty said:
mislim da su čak spominjali i da je zbog bolje stabilnosti

U pravu si, i makar ima tu neke mudrosti jer svako micanje krakova uzrokuje pomak centra mase, ipak mislim da je efekt više psihološki.

Ipak većina njih trenira i flat track, tamo su dobrano naučili spuštati nogu zbog upitne količine gripa.
 
kad je rossi zadnji put dobija?
 
DiAbLeRo said:
Ode Marc. Ova je Rossijeva...

:bis:

BRAVO VALEEEEE!!!

Onaj moment kad je Marquez proša Rossija, i kad je Car odmah ćošu dalje vratio prvu poziciju se pokazao po meni kao ključan. Tu je Marquez skužio da mora puno više stiskat i kasnije napravio grešku. Drago mi je da je time pokazao da je čovjek. Car je car, kakva će to proslava biti...
 
Bravo. Pratija sam live timing i nisam ima pojma sta se dogadjalo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Rossifumiiiiiiiiiii......

http://m.motomatters.com/results/2014/09/14/2014_misano_motogp_race_results_all_for_.html


Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
jure83 said:
Bravo. Pratija sam live timing i nisam ima pojma sta se dogadjalo


Sent from my iPhone using Tapatalk
onda si moga i "live"  komentare na Crash.net