1600 km putovanje na 50cc skuteru

Yield

Well-known member
Prije par godina iz zezancije probah na Runneru 50 otic do frenda u Pulu na par dana ( usput i u Mons na cevape ) . Cilj je bilo proci preko Ucke, jer su rekli da me inace nece doc pokupit kad mi skuter krepa. Podjebavanja prije puta su bila svakodnevna )Na kraju se tih par dana ( ne mislim na putovanje do Pule ) pretvorilo u 20 dana avanture, te 1600km predenih po Istri i Kvarneru. Jedno od najboljih putovanja i zajebancije ikad.Runner odradio sve bez problema. Lagano po staroj cesti, oko 70kmh ( nizbrdo 90!!! )....stanes pojest/popit nesto ili okinut fotku svaka 2 sata i za samo 10-11 sati si u Puli! Udobnije nego kad na XSR-u odem do ducana.Nije sve u velicini .... kubikaze. Bitno je imat dobar kofer ili privjesak za kljuceve od skutera :)

 
Ja sam sa svojim runnerom (50) bil jedno 6-7 puta na moru, nikad ništ, samo gas!
Ako je dobro složen, ide on i na Stelvio…
Bili dečki sa skuter foruma…

Najbolje mi je bilo možda kad sam prvi kit stavil (black trophy), 2-3 dana štelanja, curu gore i gas za Crikvu i isti dan doma 😁
Prosječna je bila oko 70 ako se dobro sjećam, ali mogel je bez problema držat putnu od 80 i kusur (po vuri)…
Neka ljepša vremena i ti skuterčići definitivno imaju svojih čari…
 
  • Like
Reactions: Dene and Yield
Ja sam sa svojim runnerom (50) bil jedno 6-7 puta na moru, nikad ništ, samo gas!
Ako je dobro složen, ide on i na Stelvio…
Bili dečki sa skuter foruma…

Najbolje mi je bilo možda kad sam prvi kit stavil (black trophy), 2-3 dana štelanja, curu gore i gas za Crikvu i isti dan doma 😁
Prosječna je bila oko 70 ako se dobro sjećam, ali mogel je bez problema držat putnu od 80 i kusur (po vuri)…
Neka ljepša vremena i ti skuterčići definitivno imaju svojih čari…
Moja ima jedno 60 - 70 000 km okvirno. Resetirao mi se sat nekoliko puta kad mi je akumulator krepao pa ne znam tocno.
Mislim da je ova moja verzija zadnja koja je sklapana u Italiji pa je nesto kvalitetnija. Ako se odrzava, nema puno problema s njima ( struja im je vecinom jedini problem ). Tak je i meni negdje bila prosjecna brzina...oko 70 :)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Moja ima jedno 60 - 70 000 km okvirno. Resetirao mi se sat nekoliko puta kad mi je akumulator krepao pa ne znam tocno.
Mislim da je ova moja verzija zadnja koja je sklapana u Italiji pa je nesto kvalitetnija. Ako se odrzava, nema puno problema s njima ( struja im je vecinom jedini problem ). Tak je i meni negdje bila prosjecna brzina...oko 70 :)
Moja je bila 2008., prodal sam ju s cca 35-40, jbg isto se sat resetiral… 🤣
Da mogu istu takvu novu kupit, odma bi ju uzel 😎
 
  • Like
Reactions: Yield
Svaka čast! :cool:(y)

Volim gledati takve avanture napravljene sa malim kubikažama. Kao netko tko voli foto/video moram pohvaliti i odlične fotografije na kraju za koje se vidi da nisu napravljene sa mobitelom. Možda je šteta da nije 4k video ali znam koje su to muke po editiranju.

Usput mogu preporučiti ovog momka koji je sa tomosom otišao iz Srbije u Crnu Goru na more, pa preko Albanije nazad.
 
  • Like
Reactions: mark088 and Yield
Svaka čast! :cool:(y)

Volim gledati takve avanture napravljene sa malim kubikažama. Kao netko tko voli foto/video moram pohvaliti i odlične fotografije na kraju za koje se vidi da nisu napravljene sa mobitelom. Možda je šteta da nije 4k video ali znam koje su to muke po editiranju.

Usput mogu preporučiti ovog momka koji je sa tomosom otišao iz Srbije u Crnu Goru na more, pa preko Albanije nazad.

Ovo sam i ja gledao :ROFLMAO: .
Ma lik je top, pjeva, dere se i boli ga lagano...
Ima i drugi dio kad se preko Albanije i Kosova vraća doma u Lebane :mrgreen:.
Frkne mu lanac, ostane bez goriva, krepa svijetlo, lik kupi tri upaljača sa lampicom i zalijepi oko prednjeg fara :ROFLMAO:.
A kad priča, kao da slušaš Šojića, dugo se nisam ovako dobro nasmijao.

Sve se može kad se hoće, ništa nije problem.
 
Svaka čast! :cool:(y)

Volim gledati takve avanture napravljene sa malim kubikažama. Kao netko tko voli foto/video moram pohvaliti i odlične fotografije na kraju za koje se vidi da nisu napravljene sa mobitelom. Možda je šteta da nije 4k video ali znam koje su to muke po editiranju.

Usput mogu preporučiti ovog momka koji je sa tomosom otišao iz Srbije u Crnu Goru na more, pa preko Albanije nazad.
Hvala. Nije u 4k zato jer je hrpa toga snimaljena sa prastarim foticem u HD i mobitelom. Nije bilo smisla radit uscale :)
 
  • Like
Reactions: Author
Moja je bila 2008., prodal sam ju s cca 35-40, jbg isto se sat resetiral… 🤣
Da mogu istu takvu novu kupit, odma bi ju uzel 😎
Skuter_2.jpg

Moto_040.jpg


Moja je u jako dobrm stanju. Nikad je necu prodat :)
 
Ja sam nakon tomosa i mz250 probao Runnera od frenda, stvarno je to bio najbolji skuter svoga vremena, osjetno veći i kvalitetniji od drugih, u to vrijeme bio je i Peugeot Prost valjda neka inačica speedfighta ali su i neki momci one žute kineske nabrijavali da idu 80-ak kmh. Bili su tu još kod klinaca i Beta Quadra, Aprilia Sr, Yamaha Aerox, Sym, Kymco Cobra, Italjet Dragster tako nekako... Uglavnom zanimljiva vremena u kvartu 90-ih.
 
  • Like
Reactions: Yield
Super, i ja sam jednom sa svojim runnerom i boljom polovicom bio na Učki. Isto su mi se neki čudili i smijali ali meni je bilo špica.Nas dvoje, u brdo pomalo 😜 ali stigli smo to je bila poanta!
IMG_20230719_212755.jpg
 
Pih, runnerom je piece of cake otkrivanje tople vode..... podhvat je al nije ono Vau.

Gle ovu ekipu, putovali su svakakvim kramerajem što sklepali, to ja zovem poduhvatom.
Ovo je bilo prije oho godina svi na prastarim hondama 50cc 4t, što jedva ide 45 po ravnom. Put od Kelna preko alpa u Hr. Bilo još epizoda,
razna prijevozna sredstva, druge lokacije.

Uživajte:
 
  • Like
Reactions: Author
Lajkam video, ali ne volim omalovažavanje drugih uspjeha bez obzira kojih. Nadam se da si onda i ti tako nešto odvozio i da ti je to bilo lako.
Ne omalažavam, ali nije ni za neko dizanje u nebesa sad. Osobno viđam okolo ekipu na tomosima, prošle godine ekipa iz Ogulina odvozila na Tomosima Alpske prevoje tu negdje kilometraža. Ošli i došli sretno. Runner je za Tomos space shuttle-Osobno imam 2 motora stara, 2002godiše i 2006. Krameraj sklepani s njima odvozio zadnjih 5-6godina preko 100tkm, i na obadvoje su prevrtile vure jer su kupljeni stari. Kupljeni svaki za 2 kile eu.
Vozim se, stalno cijele godine. Baš nemam želju tu opisivat i samoreklamirat. Tu i nema nitko normalan,možda par ljudi. kolko vidim šverceripretežno
i filozofi
ps:

btw i ovo je isto dobra brijačina, makar više volim low cost putovanja na low cost motorima

 
Last edited:
  • Wow
Reactions: DuroDu
Ne omalažavam, ali nije ni za neko dizanje u nebesa sad. Osobno viđam okolo ekipu na tomosima, prošle godine ekipa iz Ogulina odvozila na Tomosima Alpske prevoje tu negdje kilometraža. Ošli i došli sretno. Runner je za Tomos space shuttle-Osobno imam 2 motora stara, 2002godiše i 2006. Krameraj sklepani s njima odvozio zadnjih 5-6godina preko 100tkm, i na obadvoje su prevrtile vure jer su kupljeni stari. Kupljeni svaki za 2 kile eu.
Vozim se, stalno cijele godine. Baš nemam želju tu opisivat i samoreklamirat. Tu i nema nitko normalan,možda par ljudi. kolko vidim šverceripretežno
i filozofi
ps:

btw i ovo je isto dobra brijačina, makar više volim low cost putovanja na low cost motorima

Stari moj, kakvih ti problema imas :mrgreen:

Kakvo dizanje u nebesa? Ja sam samo ispricao svoju pricu kroz video i fotke ( za sto treba jako puno posla BTW ). Boli me k. na kojem je motoru ili skuteru netko drugi putovao.
Imas mentalitet ko moja baba....nikad joj nista ne valja...uvijek ima nesto bolje....ona sve najbolje zna.

Nitko te ne tjera da gledas video. Preskoci i ostavi svoje pametne komentare na nekom drugom postu.
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: wanderer and Octane
Ja sam nakon tomosa i mz250 probao Runnera od frenda, stvarno je to bio najbolji skuter svoga vremena, osjetno veći i kvalitetniji od drugih, u to vrijeme bio je i Peugeot Prost valjda neka inačica speedfighta ali su i neki momci one žute kineske nabrijavali da idu 80-ak kmh. Bili su tu još kod klinaca i Beta Quadra, Aprilia Sr, Yamaha Aerox, Sym, Kymco Cobra, Italjet Dragster tako nekako... Uglavnom zanimljiva vremena u kvartu 90-ih.
Ja kad sam kupovao skuter, pegledao sam i isprobao skoro sve sto si naveo :). Prvo sam zapikirao Peugeot JetForce jer mi je bio najljepsi. Na svu srecu, nasao sam ovaj runner koji je bio u skoro mint stanju. ( covjek ga je vozio samo do ducana i na ribiciju ).