1997. Ducati Monster 900

Stinky

New member
prenosim tekst, s(p)retnog vlasnika s DML Foruma

dmlterrapete1webbf8.jpg


Hvala Ducatiju na motociklu koji jednostavno zahtijeva da bude personaliziran!

Volim što se mogu pojaviti na Harley/cruiser ili sportbike okupljanjima i uvijek se uklopiti … mora da je zbog buke kvačila  :mrgreen:



Kupnja razbijenog crvenog Monstera 900 iz 1997., pokrenula je lavinu izmjena na motoru koji me oduševljavao 5 godina. Potpuno sam ga rastavio dva puta, svaki puta sa boljim konačnim rezultatom. Cilj je i daljnje pretvaranje mog Monstera u agresivnog streetfightera.



Sve što sam uklonio sa motora zamijenjeno je "personaliziranim" dijelovima…

- Marchesini magnesium wheels, polished, zinc chromated and powdercoated
- superbike front forks (GSXR), revalved, with black nitrate shafts
- ohlins rear shock
- radial brakes with galfer direct lines
- Brembo radial master cylinders
- Brembo full floating rotors
- FCR 41mm carbs with UNI air filters
- DP 50mm high exhaust
- Nichols flywheel
- DP lightened clutch basket, STM master
- Dynacoil kit and electric fuel pump
- Cycle Cat, Rizoma and DP billet parts
- translucent black powdercoated frame
- DP carbon fibre
- Pro Taper bars
- custom LED taillights and flyscreen
- wires relocated
- extensive powdercoating



Svakodnevno 25 minutno putovanje na posao služi mi kao osnova za tvrdnju da su performanse motocikla poboljšane, a 2. mjesto na Monster challengeu 2006. potvrđuje i da ne izgleda loše. :wink:

Pete Hattle
 
ma nema tu puno rasprave, stvarno je jedinstven i lijepo izgleda  (y) (y)
a koliko je to para ... :jesus: :jesus: :jesus:
 
ok izgleda  (y)
 
Hmm, motor je samo ok. Jedino par dijelova na motoru su  (y) ali kad gledam cijeli motor mislim da bi se dalo nesto ljepse napraviti. Nisam moj projekt M900 Cafe Racer zavrsio ali bit ce ljepsi od ovog i malo po malo se priblizujem onome kako hocu da bude.

Felge, Keihin carburatore, vilica su TOP dijelovi. Nebi ih ugradio u zlatnoj boji ali to je stvar ukusa. Auspuh je isto dosta dobar, moj ce dobiti niski jer visoki auspuh gubi Nm i ljepse mi izgleda ali ja i zelim da ima malo old school izgled.

Sto mi se uopste nesvida to su svijeltla, na nekim motorima mi se to svida ali ne za monster.

Posto su slike sa neta nisam nikoga sa foruma uvrijedio.

Znam da se u HR jedan monster priprema i bit ce dobra stvar. Tu je sa foruma. :mrgreen:
 
vidi se ko zna znanje (y)

meni se ovaj monster sviđa jer nije kičasta prerada kakve obično ameri rade, ali ovo svjetlo mi nikako ne leži... bike je sam po sebi retro i to bi trebal biti smjernica kod prerade...

gizmo čekamo slike tvog streetfighter monstera 8)
 
Stinky said:
vidi se ko zna znanje (y)

meni se ovaj monster sviđa jer nije kičasta prerada kakve obično ameri rade, ali ovo svjetlo mi nikako ne leži... bike je sam po sebi retro i to bi trebal biti smjernica kod prerade...

gizmo čekamo slike tvog streetfighter monstera 8)
Slazem se (y) samo da je bilo ukomponirati jedno svitlo...  :jesus:
 
Stinky said:
gizmo čekamo slike tvog streetfighter monstera 8)

Sebi nepravim Streetfightera nego nesto u stilu Cafe Racer. Slike ce jos trajati jer jos nije gotovo a ni nece uskoro. Ne preradujem na brzinu pa da mogu voziti nego preradujem da imam neki svoj projekt i kad mi je volja onda odem malo u garazu i zabavljam se stime.

Pogledaj malo bolje slike o Srad preradi :wink:

Momentalno se zabavljam sa ovim



Prvo sredujem tehniku i preradujem sto treba preradit pa kad to zavrsim onda sve rastavim pa lakiranje plastificiranje eloxiranje itd. Vidis da je i rama jos original boja, to naravno nece tako ostati ali to ostaje za kraj. Za sad cu raditi ono sto sam mogu a da ne ulazem puno €. Lako bi napravio neku super preradu kad bi uzeo par tisuca € ali majstor je onaj koji moze i sa malom lovom preraditi motor. A i nezelim mijenjati oblik motora nego samo tu i tamo malo nesto da mi se bolje svida i da ima bolju performance a monsteru netreba puno.



 
Ma prekrašan je  :slinavac: :slinavac: :slinavac: :slinavac: :slinavac: meni se ova prerada jako sviđa  (y)
 
Gizmo said:
Sebi nepravim Streetfightera nego nesto u stilu Cafe Racer. Slike ce jos trajati jer jos nije gotovo a ni nece uskoro. Ne preradujem na brzinu pa da mogu voziti nego preradujem da imam neki svoj projekt i kad mi je volja onda odem malo u garazu i zabavljam se stime.

Pogledaj malo bolje slike o Srad preradi :wink:

Momentalno se zabavljam sa ovim



Prvo sredujem tehniku i preradujem sto treba preradit pa kad to zavrsim onda sve rastavim pa lakiranje plastificiranje eloxiranje itd. Vidis da je i rama jos original boja, to naravno nece tako ostati ali to ostaje za kraj. Za sad cu raditi ono sto sam mogu a da ne ulazem puno €. Lako bi napravio neku super preradu kad bi uzeo par tisuca € ali majstor je onaj koji moze i sa malom lovom preraditi motor. A i nezelim mijenjati oblik motora nego samo tu i tamo malo nesto da mi se bolje svida i da ima bolju performance a monsteru netreba puno.

ee,a tko ti je upleo ove bicve (carape )  :mrgreen: