24.04.2009. Protest ispred Narodne skupstine Republike Srbije

vudu

New member
Protest je organizovan zbog najavljenog uvodjenja "poreza na luksuz" koji bi recimo za motore od 500-750 ccm iznosio oko 60 eura!
Ne bih zeleo da su upustam u licitiranje broja prisutnih motora,ali mislim da je bilo prisutno,ne manje od pet stotina.
Protestna voznja u organizaciji MAS-a(Moto asocijacija Srbije) je krenula sa Usca uz prisustvo i dosta samostalnih bajkera,kao i nesebicnu pomoc clanova AMS-a(Asocijacija motociklista Srbije/BJB) u obezbedjenju kolone !
Voznja do Narodne skupstine Republike Srbije je protekla bez vecih problema uz vidno iznenadjenje,kako velikog broja Beogradjana,tako i policajaca,koji nisu mogli da se "opasulje" sta se to desava   :D
Po dolasku ispred Narodne skupstine,parkirali smo se na platou ispred iste,uz nista manje iznenadjenje policajaca koji obezbedjuju ovo zdanje,kao i zaposlenih u skupstini!



U skupstini,troclanu delegaciju MAS-a je primio Potpredsednik Narodne skupstine,g-din Nikola Novakovic !



Posle,kraceg,iskreno receno,prijatnog razgovora u maloj skupstinskoj sali,gde smo g-dina Novakovica upoznali sa nasim zahtevima u vezi sprecavanja donosenja novog poreza na luksuz,kao i ukudanja starog,te zahteva za omogucavanje kvartalne registracije motora,predali smo zahteve u pisarnici skupstine,a koji su naslovljeni na Predsednika Narodne skupstine g-dju Slavicu Djukic Dejanovic,kao i sve poslanicke klubove!



U ovim razgovorima nam je obecano da cemo vec u toku maja meseca biti pozvani na razgovore u vezi nasih zahteva,pri cemu smo mi naglasili da je danasnja voznja organizovana u formi mirnog protesta,koliko da pokazemo organizovanost bajkerske populacije,koja se ni u kom slucaju ne treba olako shvatati  ;)

Iz zdanja Narodne skupstine,kolona se uputila,sada vec obezbedjena saobracajnom policijom,do Ministarstva finansija,gde je Predsednika MAS-a,Novicu Trifunovica,primio Drzavni sekretar pomenutog ministarstva,kome su tom prilikom uruceni istovetni zahtevi!
Odatle se kolona uputila do Zavoda za tranfuziju krvi,gde je jedan broj bajkera dao krv!


 
jeb.te oni protestiraju za 60 eura a naša trošarina je zavisno od cjene motora i preko 5.000eura pa nikom niš. :shock:
 
sudemi said:
jeb.te oni protestiraju za 60 eura a naša trošarina je zavisno od cjene motora i preko 5.000eura pa nikom niš. :shock:

To zbog čega oni protestiraju nije trošarina nego baš porez na luksuz koji se plaća svake godine. Kod nas ima isto nešto tako za vozila i za brodice, došlo mi je i za skuter i za gliser. Dolazi u 6. mjesecu u kuverti ministarstva financija, koliko me pamćenje služi.
 
pa znam da je to kao godišnji porez na motorna vozila do starosti 10 godina-kod nas, nego samo napominjem da je najveći državni harač tzv trošarina pri kupovini novog vozila (motora) izuzetno velik a mi samo plaćamo i šutimo.
 
dobro ste se organizirali....
sve pohvale  (y)

 
Cestitam - vecina smo individualni vozaci, neki po klubovima, zajednistva ni nema kad treba nesto napraviti.

Stoga svako okupljanje u zajednicku svrhu treba pohvaliti. Samo sad gurati do kraja.

(y)
 
sudemi said:
pa znam da je to kao godišnji porez na motorna vozila do starosti 10 godina-kod nas.

za motore neograničeno  :palacdolje:
 
Svaka čast dečki (y)  izgleda da na ovim balkanskim prostorima nema demokracije, do ulične demokracije (y)
Na onoj slici u skupštini,simptomatično je to da dečki sjede,a gospoda stoje i gledaju ih s visoka :mrgreen:  i na taj način žele pokazat svoju dominaciju nad ljudima :misli:
 
nema ništa dok se ne pokažu zubi  :mrgreen: ... tako je to svugdje u svijetu nemojmo se zavaravati ... pogledajte samo Francuze šta rade kad se digne cestarina ili cijena goriva  (y)
 
Mi vec odavno imamo uveden porez na luksuz za motore bez obzira da li covjek ima na sebe prijavljen samo motor ili motor i automobil koji ne spada pod luksuz. Nevjerojatno je to da motor koji kosta npr 10000 eura spada u luksuz, a automobil koji kosta 100000 eura ne spada u luksuz. Svaka vam cast sto ste se digli protiv tog "haraca" ali isto tako iznenadilo me je da su vas vasi politicari odmah primili na razgovor jer kod nas nema sanse da se to dogodi.
 
vlucic said:
Cestitam - vecina smo individualni vozaci, neki po klubovima, zajednistva ni nema kad treba nesto napraviti.

Stoga svako okupljanje u zajednicku svrhu treba pohvaliti. Samo sad gurati do kraja.

(y)

Kako nema,a kada smo autoceste blokirali  :misli:
 
Mi u Srbiji smo se divili vasim akcijama za smanjenje putarina ili naplate prolaza kroz tunel!
Nisu nas politicari primili sto su dobri,ili razumeju nase probleme,vec zato sto su bili zateceni nasom akcijom,za njih ne najavljenom!
Vec na prve nagovestaje da cemo tako nesto organizovati,dobili smo nagovestaje od policije da im ne pada na pamet da takvu voznju kroz Beograd dopuste!
Onda smo lepo policiji,ujutro,na dan protesta poslali e-mail o nasoj akciji,a to sto oni ne citaju elektronsku postu je vec njihov problem  :mrgreen:
 
High 46 said:
2 vudu ....vidim da je naš razgovor ovog ljeta urodio plodom  8)


samo tako naprijed  (y)

Vidimo se brate za nedelju dana  :wink:
Mozda novi razgovori urode jos nekom idejom  :D