24 h Le Mansa

karamela

New member
O bok svima,

vidjela sam u trazilici da je ovdje postojala tema o Formuli 1, pa sam odlucila ubaciti vrlo kratki sazetak super vikenda u Le Mansu :)
Uvijek sam mislila da cu prvo na trku Formule 1 pa onda sve ostalo, kad na kraju, posjetila sam razne trke a Formulu jos nisam :D
Isla sam 6 dana u Le Mans, trka se odvijala u subotu 15:00 do nedjelje 15:00. Ludih 24 h u kojima se prica mijenjala 10 puta!
POstoji vise klasa a, vjerujem da je najzanimljivija ona najjaca, LMP1, gdje su vec koju godinu nepobjedivi dizel koncepti.
Audi je vec 7 godina dominantan, ali mu se pridruzio Peugeot 908 hehe :)
Imala sam srecu da sam bila na dobrim tribinama hehe, pa se mogao vidjeti taj famozni start :D
Zvuk-dizelasi su skoro necujni! Uzitak, jer se cuje samo kako vjetar klizi po autu. Dok svi ostali benzinci...eto, s razlogom svi kupuju pakete cepica za usi :D
Nemoguce je promatrati trku bez cepica. Mislim da je tako i u F1.
Velika imena su bila tamo, od Loeba, Villeneuvea, McNisha, Wurza, Kristensena.... Zadnji je donio pobjedu Audiju. Nakon teske bitke s znatno brzim, ali manje pouzdanim Peugeotom.
Kisa je padala 50% trke i to je razlog Audijeve 8. pobjede-kisa im daje prednost.
Ako se netko sjeca Mercedesove nesrece s oba auta, pred koju godinu, onda znate o kojim ludim brzinama se ovdje radi...
300 km/h, 24 h, i krajnja razlika medju vodecima se mjeri u sekundama...
Vrlo zanimljivo, puno iscekivanja, nepredvidljivo :)
Jedina mana je naravno...poznato francusko pretjerivanje s cijenama... tako da treba ici s puno para ili s punom kosarom :D
Preporucam svima, prilazem slike :D
 
Mala.... ja tebe volim..... udaj se za mene ...  (y)
 
strasilo said:
Mala.... ja tebe volim..... udaj se za mene ...  (y)

hohoho :D  :wink:
Sigurno te najvise fascinirala slika ekrana  :LOL:  :mrgreen:
Imam jos slika, ali su na mobitelu, a nemam kabel za prebacivanje tutle :(

Ta trka je najposebnija koju sam vidjela. Ljudi budni 30 sati i moraju biti 100% koncetrirani...
Cijeli ovjes promijene u minutu....
Kamp u kojem su ljudi je pun svakakvih auta, najvise je Britanaca hehe.
Nobel, Aston Martin, gomila kit-car-eva, Gulf Porschea, Ferraria, TVR...

Dobar je dokumentarno-igrani film sa Steve McQueenom, "LeMans". U njemu se vidi dosta dobro kako sve to izgleda.
Inace tamo na stazi svi ducani puni suvenira sa Stevicom hehehe :D