3. Moto GP Francuska, Le Man

mixa

Member
Dočekasmo i treću ovosezonsku trku. Idemo u Francusku, na stazu Le Man. Stazu koja nam je prošle godine pružila neviđena uzbuđenja, mokro, suvo, mokro, mjenjaj motor, ne mjenjar, gore , dole,... najbolje se snašao Lorenzo koji je bio nezaustavljiv bez obzira na sve, iza njega najprijatnije iznenađenje Melandri na onom Hayate sokoćalu i sa njima na podijum stiže Pedrosica.

lemanscircuittrackmap.jpg


Lorenzo sada vodi i naravno da će htjeti da tako i ostane poslije Le Mana. Rossi bi htio da vodi i da ispravi prošlogodišnju grešku, kada je zglajznuo. Pedrosa želi priključak sa vodećima. Sad bi trebalo da kažem Stoner, ali reći ću Hayden, (pošto u prve dvije trke Kamenko nije opravdao ulogu prvog vozača) koji se izgleda solidno snalazi na Dukcu ove godine i ima priliku da dođe među prvu trojicu poslije dugo vremena. U istoj poziciji je i Dovizioso, pogotovo što će ove godine vjerovatno malo više da zagrize za podijum, pa Stoner, pa Spies, pa... kome će da presjednu kroasani, a ko će da kupa hostese sa šampanjcem, vidićemo u nedelju.

Da predstavimo i stazu. Le Man staza otvorena daleke 1966 godine, dok je modifikovana 2002 godine. Vozi se 4 180 metara udesno. Najduži pravac je 450 metara, ima 13 krivina, četiri lijeve i devet desnih, a sama staza je široka oko 13 metara. Može da primi oko 100 000 ljudi.

Raspored na sljedećem vikendu:


Petak:
125ccm  Prvi trening 12:40 - 13:40
MotoGP Prvi trening 13:55 - 14:55
Moto2    Prvi trening 15:10 - 16:10

Subota:
125ccm  Drugi trening  09:00 - 09:40
MotoGP Drugi trening  09:55 - 10:55
Moto2    Drugi trening  11:10 - 12:10
125ccm  Kvalifikacije  13:00 - 13:40
MotoGP Kvalifikacije  13:55 - 14:55
Moto2    Kvalifikacije  15:10 - 15:55

Nedelja:
125ccm  Zagrijavanje 08:40 - 09:00
Moto2    Zagrijavanje 09:10 - 09:30
MotoGP Zagrijavanje 09:40 - 10:00
125ccm  Trka 11:00
Moto2    Trka 12:15
MotoGP Trka 14:00

Raspored na Sport Klubu:

Petak:
00:00 Moto GP France – Free Parctice Moto GP
01:00 Moto GP France – Free Parctice 125 cc
02:00 Moto GP France – Free Parctice Moto

Subota:
09:00 Moto GP France – Free Parctice(2) 125cc DIREKTNO
09:55 Moto GP France – Free Parctice(2) Moto GP DIREKTNO
11:10 Moto GP France– Free Parctice(2) Moto 2 DIREKTNO

18:30 Moto GP France – Kvalifikacije 125 cc 
19:30 Moto GP France – Kvalifikacije Moto GP
20:30 Moto GP France – Kvalifikacije Moto 2

Nedelja:
11:00 Moto GP France – Trka 125 cc DIREKTNO
12:15 Moto GP France – Trka Moto 2 DIREKTNO
14:00 Moto GP France – Trka Moto GP DIREKTNO

21:00 Moto GP France – Trka 125 cc
22:00 Moto GP France – Trka Moto G
23:00 Moto GP France – Trka Moto 2




 
Fiat Yamaha kao i svaki put dolazi i na Le Man sa najvisim ocekivanjima. Lorenzo osokoljen proslogodisnjom pobjedom, a i pobjedom u Jerezu, iako se i dalje ne predstavlja kao favorit, zna se po sta dolazi. A Rossi sigurno ne namjerava da poklanja bodove, a i vjerujem da mu se ne grickaju 00 kao prosle godine.

n509592_lorenzo-rossi_0.preview.jpg


Evo sta nam kaze Vale:" Rame je manje, vise oporavljeno, nadam se da cu doci na Le Man u punoj snazi. Uprkos ocajnom proslogodisnjem rezultatu, Le Man je dobra staza za mene i Yamaha uvijek dobro ide. Najveci problem je vrijeme, ali posle proslogodisnje, mislim da smo zasluzili suncani Francuski GP"
"Napravili smo dobar start sezone, sa pobjedom u Qataru i jos jednim podijumom, ali jos uvijek imam problema sa motorom u nekim oblastima , na kojima moramo poraditi da poboljsamo nase performanse. Test u Jerezu je bio dobar, pa se nadam da cemo uspjeti da iskoristimo te informacije kako bi napravili dobar start i ovdje"

A eve gi i Lorenzo:" Prosle godine sam pobjedio u nevjerovatno ludoj trci. Nadam se da navijacu ne ocekuju reprizu. naravno, u Le Manu vrijeme je nepredvidljivo , ali nadam se suncu. Dva put sam bio na podijumu ovdje, prosle godine i kad sam osvojio titulu u 250ccm. Zelim da to uradim i ovaj put. Imao sam skoro tri sedmice od Jereza i znam da sam spreman za drugu Evropsku trku"
Po Lorenzovom misljenju, pobjeda u Jerezu ga ne stavlja u favorite. " I pored nase pobjede u Jerezu i preuzimanju vodece pozicije u generalnom plasmanu i dalje mislim da nisam favorit, jer, sezona je duga , a ovo je tek pocetak. Medjutim, veoma sam ponosan, posto je Jerez moja prva domaca pobjeda u Moto GP."

 
Ma nema ovdje Aprilije pa nema ni interesa za Moto GP  :LOL:


1. Valentino Rossi ITA Fiat Yamaha Team 1m 34.402s
2. Casey Stoner AUS Ducati Marlboro Team 1m 34.508s
3. Jorge Lorenzo SPA Fiat Yamaha Team 1m 34.542s
4. Andrea Dovizioso ITA Repsol Honda Team 1m 34.625s
5. Dani Pedrosa SPA Repsol Honda Team 1m 34.989s
6. Colin Edwards USA Monster Yamaha Tech 3 1m 35.089s
7. Nicky Hayden USA Ducati Marlboro Team 1m 35.223s
8. Ben Spies USA Monster Yamaha Tech 3 1m 35.291s
9. Aleix Espargaro SPA Pramac Racing 1m 35.45s
10. Marco Melandri ITA San Carlo Honda Gresini 1m 35.643s
11. Loris Capirossi ITA Rizla Suzuki MotoGP 1m 35.685s
12. Marco Simoncelli ITA San Carlo Honda Gresini 1m 35.959s
13. Hector Barbera SPA Paginas Amarillas Aspar 1m 36.009s
14. Randy de Puniet FRA LCR Honda MotoGP 1m 36.086s
15. Mika Kallio FIN Pramac Racing 1m 36.292s
16. Hiroshi Aoyama JPN Interwetten Honda MotoGP 1m 36.798s
17. Alvaro Bautista SPA Rizla Suzuki MotoGP 1m 37.525s
 
Mocippaldi said:
Ma nema ovdje Aprilije pa nema ni interesa za Moto GP  :LOL:


1. Valentino Rossi ITA Fiat Yamaha Team 1m 34.402s
2. Casey Stoner AUS Ducati Marlboro Team 1m 34.508s
3. Jorge Lorenzo SPA Fiat Yamaha Team 1m 34.542s
4. Andrea Dovizioso ITA Repsol Honda Team 1m 34.625s
5. Dani Pedrosa SPA Repsol Honda Team 1m 34.989s
6. Colin Edwards USA Monster Yamaha Tech 3 1m 35.089s
7. Nicky Hayden USA Ducati Marlboro Team 1m 35.223s
8. Ben Spies USA Monster Yamaha Tech 3 1m 35.291s
9. Aleix Espargaro SPA Pramac Racing 1m 35.45s
10. Marco Melandri ITA San Carlo Honda Gresini 1m 35.643s
11. Loris Capirossi ITA Rizla Suzuki MotoGP 1m 35.685s
12. Marco Simoncelli ITA San Carlo Honda Gresini 1m 35.959s
13. Hector Barbera SPA Paginas Amarillas Aspar 1m 36.009s
14. Randy de Puniet FRA LCR Honda MotoGP 1m 36.086s
15. Mika Kallio FIN Pramac Racing 1m 36.292s
16. Hiroshi Aoyama JPN Interwetten Honda MotoGP 1m 36.798s
17. Alvaro Bautista SPA Rizla Suzuki MotoGP 1m 37.525s
nema Aprilije,al imamo Stnera i DUCATI
 
Ko bi to i gledo kad je najbolji vozač svih vremena Max koji je osvojio sve u Moto GP-u što se dalo osvojit otišo SBK i tamo osvaja nemilosrdno sve živo.
 
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :misli: :misli: :misli: :misli:  ..... a kog ti to jebeš ???
 
TVRTKO said:
Ko bi to i gledo kad je najbolji vozač svih vremena Max koji je osvojio sve u Moto GP-u što se dalo osvojit otišo SBK i tamo osvaja nemilosrdno sve živo.

svaka cast njemu ali najveci svih vremena...  :misli:
koji je osvojio sve sto se dalo osvojit...  :misli:  :misli:

mozda sa 250cc ako me pamcenje dobro sluzi


a u sbk je otisao jer mu je dopizdilo vozit se iza dottorea  :LOL:
 
tutankamon said:
nemaš pojma :LOL:

kakav dottore :misli: najobičniji cirkusant :mrgreen:

To što ga je krenulo 9 puta ne znači da nije cirkusant,jebiga ima sreće.  :mrgreen:
 
TVRTKO said:
Ko bi to i gledo kad je najbolji vozač svih vremena Max koji je osvojio sve u Moto GP-u što se dalo osvojit otišo SBK i tamo osvaja nemilosrdno sve živo.


stojednaseljačina said:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :misli: :misli: :misli: :misli:  ..... a kog ti to jebeš ???

djuk@ said:
svaka cast njemu ali najveci svih vremena...  :misli:
koji je osvojio sve sto se dalo osvojit...   :misli:   :misli:

mozda sa 250cc ako me pamcenje dobro sluzi


a u sbk je otisao jer mu je dopizdilo vozit se iza dottorea   :LOL:

:LOL:  :LOL: hehehe.,klasična navlakuša,Biaggi se koristi kad treba rasplamsati temu,neme zahvalnijeg "oruđa" za to..,ovi koji ne skuže se raspišu u svom trudu objašnjavanja i..,vječito Biaggi-Rossi.,eto tema krenula,Baxy je bio u pravu,mixa sad znaš što treba za drugi put :mrgreen: (y)....
 
Opet vi o Rimskom Seratoru u temi gdje je on imao najvece uspjehe svoje karijere  :LOL:
 
Si ti kad bil uopće na kojoj utrci ili bil dio utrka kad si tolko pametan o svakom vozaču bilo koje druge marke osim yamahe :misli:
 
igy1 said:
Si ti kad bil uopće na kojoj utrci ili bil dio utrka kad si tolko pametan o svakom vozaču bilo koje druge marke osim yamahe :misli:

on je bivši test vozač aprilije, pa je sad malo nadrkan  :palacdolje:
 
tutankamon said:
on je bivši test vozač aprilije, pa je sad malo nadrkan  :palacdolje:

nije on nikad videl kroz kaj sve moraju proći ti vozači i koja su odricanja da uopće se možeš pojaviti na startu pa makar i zadnji jer i taj zadnji je strahovito brz za naše pojmove, onda bi malo više cijenil sve kaj je napravil Max i svi slični njemu u životu, najlakše je ko kokoš kokodakati sa strane i biti najpametniji :palacdolje:
 
TVRTKO said:
Ko bi to i gledo kad je najbolji vozač svih vremena Max koji je osvojio sve u Moto GP-u što se dalo osvojit otišo SBK i tamo osvaja nemilosrdno sve živo.

Prvu sezonu koju je vozia u GP 500 je bila na Kanemoto Hondi i bia je drugi,godinu posli je vozia na Yamahi i nije se baš proslavia

http://www.youtube.com/watch?v=8BA2clO3WFE
 
tutankamon said:
on je bivši test vozač aprilije, pa je sad malo nadrkan  :palacdolje:

Aaaa to objasnjava puno stvari, ja reko pa ne znam je li taj Mocippaldi ista vozi :misli: nista mu ne valja :?
 
igy1 said:
nije on nikad videl kroz kaj sve moraju proći ti vozači i koja su odricanja da uopće se možeš pojaviti na startu pa makar i zadnji jer i taj zadnji je strahovito brz za naše pojmove, onda bi malo više cijenil sve kaj je napravil Max i svi slični njemu u životu, najlakše je ko kokoš kokodakati sa strane i biti najpametniji :palacdolje:


118.gif
  jelde




:LOL: