3D printanje

Da iskoristim temu; moze li se isprintati ekspanzijska posuda?
Nema ih za naruciti vise, a djeluje mi da se crta koju vidim na svojoj povecava..
 
Vjerojatno se moze zavarit postojeca
Nije pukla, i ne pusta jos.
Svejedno, isao naruciti novu kad sam skuzio taj hair line fracture ili kako vec da ga nazovem, i ktm mi kaze discontinued.
Onda googlas da vidis kako to ljudi rjesavaju pa skuzis da je to cest problem na 990 i da jednostavno nisu bas najbolje napravljene. Ne pomaže ni što je to sad dosta star motor (najnoviji je 10 godina star), ali raspadale su se ljudima i u vrijeme kad je to bilo neočekivano po godinama i kilometrima.
A jučer u garaži drljao s motorom, i crta je definitivno veća.
Vjerojatno ću je (jer nemam trenutno drugu ideju) dati zavariti iz predstrožnosti, ali sam se nadao da bi mi 3d print bio ljepše i dugoročnije rješenje.
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Nije pukla, i ne pusta jos.
Svejedno, isao naruciti novu kad sam skuzio taj hair line fracture ili kako vec da ga nazovem, i ktm mi kaze discontinued.
Onda googlas da vidis kako to ljudi rjesavaju pa skuzis da je to cest problem na 990 i da jednostavno nisu bas najbolje napravljene. Ne pomaže ni što je to sad dosta star motor (najnoviji je 10 godina star), ali raspadale su se ljudima i u vrijeme kad je to bilo neočekivano po godinama i kilometrima.
A jučer u garaži drljao s motorom, i crta je definitivno veća.
Vjerojatno ću je (jer nemam trenutno drugu ideju) dati zavariti iz predstrožnosti, ali sam se nadao da bi mi 3d print bio ljepše i dugoročnije rješenje.
Epoxy mozda, pa zakrpat?
 
Epoxy mozda, pa zakrpat?
Otvoren sam za sve ideje.
Nisam ljubitelj krpanja, ali ovdje izgleda nemam što drugo..
Polovnih nema, ali ako su tako loše, i to bi bilo nepametno rješenje.

Edit: Sredju, 990 adv.
 
Pisao sam već mail KTM-u kad sam vidio na versandu discontinued, ali svejedno hvala Sredju.
 
samo nemoj reci da mu je to naprijed pored nekog od cilindara.
vidio sam na ajp, ta posuda za vodu je 3 milimetra od grane auspufa.
 
  • Like
Reactions: Spin
Hvala, ali čini mi se da nemaju. No, teško bih se usrećio s tim polovnim sve i da ga nađem. Eventualno da imam jedan za igranje s tim epoksijima i slično pa testiram koliko je dobro.
Naišao sam na neki stari topic na advrideru gdje netko kaže da traži expansion tank. Odgovor: you and half of us here :mrgreen:

Btw, šta vi koji vozite japance radite preko zime? :unsure:
 
Hvala, ali čini mi se da nemaju. No, teško bih se usrećio s tim polovnim sve i da ga nađem. Eventualno da imam jedan za igranje s tim epoksijima i slično pa testiram koliko je dobro.
Naišao sam na neki stari topic na advrideru gdje netko kaže da traži expansion tank. Odgovor: you and half of us here :mrgreen:

Btw, šta vi koji vozite japance radite preko zime? :unsure:

Dao sam davnih dana zavarit ekspanzionu na autu jer je napukla nakon sudara. Godinama je drzala, onda sam prodao auto. :)