4-2-2 za Busu

Standardno ružan motor može biti ljepši sa 1 ili 2 auspuha?


  • Total voters
    38

Dek..Dadek

New member
Pitanjce:

Raspitivao sam se kod nekoliko proizvođača-Akrapovič, Arrow, Laser, Yoshimura, itd. za sportski auspuh sistem 4-2-2, dakle 4u2 za moju krmaču.
Uglavnom, dobio sam sve negativne odgovore.
Ako netko zna gdje pitati/kupiti sistem 4u2 (preko bare? e-bay?..) bio bih zahvalan kad bi to podijelio sa mnom (nama) :wink:

Isto pitanje za one američanske čukice u miljama (SVIJETLE PLAVO) kakve je imao Maaarko na svojoj Busi...

tnx.
8)
 
Ja sam naručio  preko http://www.motopro.com/
Mozes ih pitati na [email protected] <[email protected]>
Pogledaj malo na http://www.twobros.com/Exhaust/Suzuki/index.htm  što se nudi (y)
 
Pa seriski je 4 u 2, ali kolko sam ja skužio on traži komplet koji je 4 u 2, a ne samo bolt-on kojeg ima svaki proizvođač.
 
Orin said:
:rofl:
Si ti kad videl Busu  :misli:

pa da, al nisam gledo top/ove  :mrgreen: :LOL:

Dobro nemojte me pokopat  :LOL:
 
Tommee said:
pa da, al nisam gledo top/ove  :mrgreen: :LOL:

Dobro nemojte me pokopat  :LOL:

Ide ti dobro samome

@dek

http://store.58cycle.com/product_p/two%20bro%20slip%20busa%20dual.htm

 
Tommee said:
pa da, al nisam gledo top/ove  :mrgreen: :LOL:

Dobro nemojte me pokopat  :LOL:

oćemo  :mrgreen:

ja zapravo tražim samo grane, može i s topovima, ( topove imam-pa ću vidjet jel se mogu koristit)..

dakle grane 4u2 je jebeno teško naći, zato ovaj topic...
fala za linkove, poslat ću mailove pa da vidimo.

Ostale sugestije dobrodošle, naravno!
:wink:
 
A samo grane. Pa jesi zvao Shacala, on ce ti napraviti po narudzbi. Radi sigurno, ja sam ga zvao kad su meni trebale slicne stvari...
 
Tommee said:
A samo grane. Pa jesi zvao Shacala, on ce ti napraviti po narudzbi. Radi sigurno, ja sam ga zvao kad su meni trebale slicne stvari...

Dobra ideja, pitat ću...
našao sam nešto i ovdje na Orinovom linku.:
http://store.58cycle.com/PhotoGallery.asp?ProductCode=DD+full+sg+busa+99&PhotoNumber=2#largerphoto
zapravo, jedino sam to našao.

Mislim, kajaznam, radije bih kupio nešto od renomiranog proizvođača s imenom, ipak treba sve to poštelit s PC-om, naravno da mi je cilj i povećanje snage, momenta itd..
Sa Shacalom nisam imao nikakva iskustva, a ne znam ni princip "rada" aftermarket grana, tak da ne bih volio bacit lovu, a da se kasnije na stolu pokaže da sam ispo iz tramvaja  8)
Ako netko ima kakvih iskustva Schacalovim granama, slobodno napišite.
:wink:
 
Dek..Dadek said:
Dobra ideja, pitat ću...
našao sam nešto i ovdje na Orinovom linku.:
http://store.58cycle.com/PhotoGallery.asp?ProductCode=DD+full+sg+busa+99&PhotoNumber=2#largerphoto
zapravo, jedino sam to našao.

Mislim, kajaznam, radije bih kupio nešto od renomiranog proizvođača s imenom, ipak treba sve to poštelit s PC-om, naravno da mi je cilj i povećanje snage, momenta itd..
Sa Shacalom nisam imao nikakva iskustva, a ne znam ni princip "rada" aftermarket grana, tak da ne bih volio bacit lovu, a da se kasnije na stolu pokaže da sam ispo iz tramvaja  8)
Ako netko ima kakvih iskustva Schacalovim granama, slobodno napišite.
:wink:

Koliko sam vidio Shacalove prigušivače, rad mi izgleda jako dobro,ali što se tiče grana,znaš i sam da grane nisu bravarija već da bi ih trebalo ispitivati na stolu.
Teoretska mogućnost je da ih iskopira, ako ima od kuda.
Onda bi to bio ok. posao.
 
GIXER said:
Koliko sam vidio Shacalove prigušivače, rad mi izgleda jako dobro,ali što se tiče grana,znaš i sam da grane nisu bravarija već da bi ih trebalo ispitivati na stolu.
Teoretska mogućnost je da ih iskopira, ako ima od kuda.
Onda bi to bio ok. posao.

tak sam nešto i mislio :wink:
možeš malo objasnit princip rada grana?
znam da znaš 8)
 
Pojednostavljeno, promjer grane,oblik,duljina,kut konusa,.... na ispušnoj grani reguliraju protok smjese kroz cilindar.
Nekad su ljudi znali pitat zar nebi motor bolje trebao ići bez auspuha, naravno da nebi jer su gubici npr. u trenutku preklapanja ventila toliki da bi velika količina smjese jednostavno proletila korz cilindar,a da nije iskošištena.
Suprotni efekt je da se napravi takva grana koja će gušiti motor,.....
Oblik grane baš tu ima ogromnu ulogu da ne dozvoli preveliki protok,a opet da napravi takvo vrtloženje da da se izvrši oplimalno punjenje i pražnjeje cilindra.
 
Dek..Dadek said:
oćemo  :mrgreen:

ja zapravo tražim samo grane, može i s topovima, ( topove imam-pa ću vidjet jel se mogu koristit)..

dakle grane 4u2 je jebeno teško naći, zato ovaj topic...
fala za linkove, poslat ću mailove pa da vidimo.

Ostale sugestije dobrodošle, naravno!
:wink:


Mozda ti mogu ja to rijesiti.... (y)
 
GIXER said:
Koliko sam vidio Shacalove prigušivače, rad mi izgleda jako dobro,ali što se tiče grana,znaš i sam da grane nisu bravarija već da bi ih trebalo ispitivati na stolu.
Teoretska mogućnost je da ih iskopira, ako ima od kuda.
Onda bi to bio ok. posao.

radio je shacal grane za sestrinu imprezu i napravio je odličan poso znam i da je išla na stol al se nesjećam koliko je dobila jerbo išlo je još kojekakvih pizdarija na kola
 
GIXER said:
Pojednostavljeno, promjer grane,oblik,duljina,kut konusa,.... na ispušnoj grani reguliraju protok smjese kroz cilindar.
Nekad su ljudi znali pitat zar nebi motor bolje trebao ići bez auspuha, naravno da nebi jer su gubici npr. u trenutku preklapanja ventila toliki da bi velika količina smjese jednostavno proletila korz cilindar,a da nije iskošištena.
Suprotni efekt je da se napravi takva grana koja će gušiti motor,.....
Oblik grane baš tu ima ogromnu ulogu da ne dozvoli preveliki protok,a opet da napravi takvo vrtloženje da da se izvrši oplimalno punjenje i pražnjeje cilindra.

Saša,tnx :wink:

kober said:
Mozda ti mogu ja to rijesiti.... (y)

kako? :D
ovu Busu sam uzeo u Zelini od Nikole :mrgreen:
 
urarmili said:
radio je shacal grane za sestrinu imprezu i napravio je odličan poso znam i da je išla na stol al se nesjećam koliko je dobila jerbo išlo je još kojekakvih pizdarija na kola

hmmm,pitat ću ga.. (y)