4 dana po Jadranu

Tom80

Member
Zadnjih tjedana je lose vrijeme pa sam iskoristio prvu dobru priliku za bijeg  :mrgreen: Nisam znao do kuda cu zbog vremena.
Isao sam sam, Versys 650 2014 godina, imao je samo oko 7500 km, lagano vozen uvijek, tvornicke gume bile kao nove. Zadnji kofer 53 litre, tank bag 40 i sjedalo 14. Sa tvornickim Versysom bi takvo putovanje bila muka, vibracije su strasne, bolovi straznjice, trnci u rukama, nikakva zastita od vjetra, prekratke brzine... Sve sam to sredio i sada su putovanja uzivancija.

Prvi dan. Slika prije puta, motor svjeze opran. Voznja preko Pisarovine, Karlovca, Delnice, sve starom cestom. I prvi pogled na more, Bakar. Zatim Baska, pogled sa Mjeseca.

...
 

Attachments

  • IMG_0835.jpg
    IMG_0835.jpg
    601.9 KB · Views: 445
  • IMG_0837.jpg
    IMG_0837.jpg
    491.6 KB · Views: 339
  • IMG_0845.jpg
    IMG_0845.jpg
    534.2 KB · Views: 295
Drugi dan, Stara Baska. Zatim cekanje trajekta za Cres, Valbiska - Merag. Cres ima odlicne zavojite ceste za brzu voznju, jako hravap asfalt, iskoristavam priliku.
Cilj, vracanje na mjesto gdje sam bio prije 31 godinu sa vrticem, slika plaze Veli Losinj.
Vratim se do trajekta, krece tak za dva sata. Legnem i odspavam na klupi. Pogledam gume i sok, zadnja izgleda kao da ju je netko naribao, uzivo je losije izgledala. Voznja do Crikvenice, tamo nocim.

 

Attachments

  • IMG_0903.jpg
    IMG_0903.jpg
    422.2 KB · Views: 204
  • IMG_0898.jpg
    IMG_0898.jpg
    506.6 KB · Views: 418
  • IMG_0867.jpg
    IMG_0867.jpg
    592 KB · Views: 242
  • IMG_0854.jpg
    IMG_0854.jpg
    476.4 KB · Views: 285
  • IMG_0850.jpg
    IMG_0850.jpg
    439.9 KB · Views: 292
Dvije torbe i kofer 53l za četiri dana?
Što bi tek bilo za 10+ dana i to još u dvoje  :mrgreen:
 
Treci dan. Put prema Dubrovniku, za vrijeme nije sigurno dali ce biti dobro. Karlobag, Zadar slike. Guma u Jasenicama, prednja je konstantno bila normalna.
Dogovaram pivu sa Zog u Splitu, kolega forumas. Covjek kaze dodi u garazu napravit cemo sta treba, popili pivu, podmazao je lanac i napumpao gume  (y) Zurim prema Drasnicama, pada mrak, nepoznam cestu a mrak totalni, nije mi bilo svejedno. Tamo nocim. Tek sutra odlucujem sta dalje, jer vrijeme je jos lila.
 

Attachments

  • IMG_0939.jpg
    IMG_0939.jpg
    468.2 KB · Views: 403
  • IMG_0938.jpg
    IMG_0938.jpg
    493.6 KB · Views: 401
  • IMG_0918.jpg
    IMG_0918.jpg
    352 KB · Views: 473
  • IMG_0921.jpg
    IMG_0921.jpg
    336.7 KB · Views: 312
  • IMG_0911.jpg
    IMG_0911.jpg
    302.1 KB · Views: 245
Oprosti nemam namjeru kvariti tvoj putopis ali nisam mogao izdržati...  :mrgreen:
 

Attachments

  • IMG-20170520-WA0026.jpg
    IMG-20170520-WA0026.jpg
    37.1 KB · Views: 397
Cetvrti dan, vrijeme ne izgleda dobro za sljedece dane, odlucujem se za povratak, jos bolje jer morat cu opet tamo  :D Ali prvo kratko idem prema DU da vidim te ceste. Dolazim na autoput pa do Sibenika, prosjek oko 150, sav taj teret i veliki vjetrobran su napravili svoje, guma slikana na povratku. Sibenik je pun turista. Zatim starom cestom do Zadra i starom cestom nazad, autoputom sam isao samo taj dio do Sibenika. Pred Zadrom u Sukosanima super hladovina i lokacija. Zatim Posedarje, luftanje na Rastokama, i guma. Osjecaj slobode je bio veliki jer neznam kuda idem i svejedno mi je. Bilo je fantasticno. Pozdrav (y)
 

Attachments

  • IMG_0954.jpg
    IMG_0954.jpg
    601 KB · Views: 255
  • IMG_0958.jpg
    IMG_0958.jpg
    637.6 KB · Views: 221
  • IMG_0961.jpg
    IMG_0961.jpg
    516.5 KB · Views: 216
  • IMG_0972.jpg
    IMG_0972.jpg
    479.9 KB · Views: 245
  • IMG_0975.jpg
    IMG_0975.jpg
    385.7 KB · Views: 363
+marek+ said:
Dvije torbe i kofer 53l za četiri dana?
Što bi tek bilo za 10+ dana i to još u dvoje  :mrgreen:
Volim se raskomotit dok setam gradom, u kofer stane jakna, kaciga i mozda hlace. Sve je puno bilo kada sam se presvukao u kratko.


paranoid said:
Oprosti nemam namjeru kvariti tvoj putopis ali nisam mogao izdržati...  :mrgreen:
Nisam jos na tome nivou, motor je visok i pun prtljage. Jednog dana  8)
 
Slika iz Baske ti nije bas ni blizu Mjeseca kao lokacije koju si naveo...ima jos do gore dosta i nije bas jednostavno doci s motorom.
Ovo na slici je Sv. Ivan.
Cisto da ispravim netocan navod ;)
 
sam si bio i toliko stvari? ja sa ženom 10 dana odem pa imam manje
 
črnomerec said:
sam si bio i toliko stvari? ja sa ženom 10 dana odem pa imam manje

Odprilike tako... Nas 2 se spakujemo u 2 bocna kofera po 35l i topcase od 46 za put u trajanju od 20 dana. (y)
Ali nema mjesta za ostavljanje opreme u koferu radi presvlacenja u kratku odjecu za setnju... Za to ima sajla za vezanje opreme  (y)

Tom80 said:
Volim se raskomotit dok setam gradom, u kofer stane jakna, kaciga i mozda hlace. Sve je puno bilo kada sam se presvukao u kratko.

Kupi sajlu za vezanje opreme za motor, u louisu mozda 20 eur. Fino je provuces kroz jaknu, kacigu i sve zavezes za motor  (y)

Evo ova npr
https://www.louis.at/artikel/abus-combiloop-205-200-kabelschloss/10001743?list=314863319&filter_article_number=10001743
 
esso_sa said:
Odprilike tako... Nas 2 se spakujemo u 2 bocna kofera po 35l i topcase od 46 za put u trajanju od 20 dana. (y)
Ali nema mjesta za ostavljanje opreme u koferu radi presvlacenja u kratku odjecu za setnju... Za to ima sajla za vezanje opreme  (y)

Kupi sajlu za vezanje opreme za motor, u louisu mozda 20 eur. Fino je provuces kroz jaknu, kacigu i sve zavezes za motor  (y)

Evo ova npr
https://www.louis.at/artikel/abus-combiloop-205-200-kabelschloss/10001743?list=314863319&filter_article_number=10001743

dođe čiko sa nekim sprejicem za smrzavanje smrzne eljektroniku i presjece sjalicu i ode doma sa stvarcicama :) sav happy  (y) (y)

možda bi za osiguravanje opreme od 700-1000€ trebalo ipak nesto ipak uvjerljivije :LOL:
 
Najbolje je ostati doma... Onda si najsigurniji i ti i oprema...  8)
 
a jeste seronje svi po redu

čoek si dao truda, a vi ga serete ko babetine u iz Lidla

"zakaj ovo, zakaj ono, kaj nisi ovak il onak"


pičkice ste svi redom :mrgreen:



Srki
 
paranoid said:
Najbolje je ostati doma... Onda si najsigurniji i ti i oprema...  8)

nisam mislio u tom smislu vec ako ces trosit pare na sajlice kupi ljanac pa nosaj okolo da zavezes... ili zivi posteno pa samo nakapci na motor  (y)
 
Srki said:
a jeste seronje svi po redu

čoek si dao truda, a vi ga serete ko babetine u iz Lidla

"zakaj ovo, zakaj ono, kaj nisi ovak il onak"


pičkice ste svi redom :mrgreen:



Srki
(y) (y) :mrgreen:
 
sehrz said:
dođe čiko sa nekim sprejicem za smrzavanje smrzne eljektroniku i presjece sjalicu i ode doma sa stvarcicama :) sav happy  (y) (y)

možda bi za osiguravanje opreme od 700-1000€ trebalo ipak nesto ipak uvjerljivije :LOL:

Ili ti kao meni golub sidaš zasere vindjaku s pola litre crno-zelene tekućine. Zato il' u kuferu, il' na meni. :mrgreen:
 
sehrz said:
dođe čiko sa nekim sprejicem za smrzavanje smrzne eljektroniku i presjece sjalicu i ode doma sa stvarcicama :) sav happy  (y) (y)

možda bi za osiguravanje opreme od 700-1000€ trebalo ipak nesto ipak uvjerljivije :LOL:

A inace svi prolaznici u dzepu nose sprej za smrzavanje ili velika klijesta, sposobna prerezati sajlu debelu 5mm  :misli:
Sajla moze super posluziti za kratki parking i setnju, nece sada parkirati u sporednoj ulicici u sred Napulja  :LOL:
Na kraju, procijenis gdje je mozes koristiti, a gdje neces ostavljati nista na motoru. Ni kofer nije neka sigurnost, svaki jaci odvijac ce ga otvoriti  (y)