4T skuteri i benzin

veliki

New member
Naslušao sam se ovih dana kako svi mjenjaju i isprobavaju koje im gorivo najbolje paše. Ja vozim na es95.
Dali neko toči 98 ili 100?? ako da nek javi koje i dali opče ima razlike. :misli:
 
ja tocim na europa milu 98euro super.

nekuzim se u goriva dosta, al kako sam skuzio nike je u jednom tu topicu nize napisao kako inin es98 ima najvise sumpora...sad da li je ovaj sa europe mil isti kao i kod ine neznam. to bi znacilo iako 98 ima veci oktanski broj ima i vise sumpora u sebi. po toj logici bi onaj od omw100 imao jos vise..
:misli:
 
sven54 said:
ja tocim na europa milu 98euro super.

nekuzim se u goriva dosta, al kako sam skuzio nike je u jednom tu topicu nize napisao kako inin es98 ima najvise sumpora...sad da li je ovaj sa europe mil isti kao i kod ine neznam. to bi znacilo iako 98 ima veci oktanski broj ima i vise sumpora u sebi. po toj logici bi onaj od omw100 imao jos vise..
:misli:
Nema veze oktanski broj sa količinom sumpora, nego proces rafiniranja goriva. A to ko ima manje,ko više sumpora u gorivu su priče, ovisi od pošiljke do pošiljke. Recimo ja sam se naučia ne dolazit odma nakon cisterne na pumpu, dok se sve nečistoće ne slegnu na dno tanka. Inače točim es98 ili omv100.
 
zeleni super nije isto što i EURO super......EURO ima manje sumpora a oktani su dodatak benzinu a sagorijevanje je čišće što je dodataka manje..... za skuter je preporuka euro 95 a za veće kubikaže 98
 
Znači, moj skuter je 200ccm, i mislim točiti es98. Pitanje je dali ima razlike u radu motora 98-85?? :misli:
 
Točim ES95, gotovo isključivo na Tifonu, i prezadovoljan sam njihovim gorivom.

Probao sam par puta i ES98, ali osim veće cijene, nisam niti u motoru, ni u autu, vidio neke razlike. Barem ne kod nas. Kada sam točio na OMW-u u Mariboru, tamo je probitak bio osjetan, i u cijeni, i u kvaliteti.

Probao sam i OMW ES100, i mogu reći da isto tako nije bilo nekih osjetnih poboljšanja (osim veće svote na blagajni).

Tko može do Metroa, sada imaju na debelom sniženju razne aditive za gorivo, cca 4-5 vrsti i za benzin i za diesel. Jučer sam kupio za nekakvih 14 kuna aditive benzinu za boost i čišćenje dizni i kanala, inače full cijene flašica od 375 ml je bila preko 30 kuna, a ista je dosta za 78 litri benzina (taman full tank 525i), pa ću (kada, uz plin, uspijem i potrošiti nešto benzina) izreći dojmove...
 
Sledgehammer said:
....pa ću (kada, uz plin, uspijem i potrošiti nešto benzina ) izreći dojmove...
Koliko sam ja čitao o tim aditivima nije dobro da dugo stoje u rezervaru
Navodno ih treba natočit/potrošit rezervar i dalje točit normalnu benzu
Sad jel to istina-ne znam :misli:
Al na taj info sam naletil više puta
 
Hvala na savjetu, to nisam znao, znači da budem koji puta prebacio malo na bengu da se propuše...

Ionako sutra idem na more do kraja mjeseca, standardno Škrapavac (Zaton kod Zadra), pa ako netko bude blizu, just gimme a call na 098/53 37 39.

Beer guaranteed...  :D :D :D :D
 
Ina NEMA ES98 nego ga je preimenovala u SUPER 98 i nabila sumpora. Gorivo na kojem ne piše EUROSUPER ili NS izbjegavajte
 
...Gorivo na kojem ne piše EUROSUPER ili NS izbjegavajte...  Zašto izbjegavati gorivo na okjem piše eurosuper ili NS??ne kužim.. :misli:
 
v.V said:
...Gorivo na kojem ne piše EUROSUPER ili NS izbjegavajte...  Zašto izbjegavati gorivo na okjem piše eurosuper ili NS??ne kužim.. :misli:
Na kojem NE PIŠE sam napisao. Nije dobar za nove 4T motore, zatim za katalizatore injektore i za ostalo da ti ne nabrajam, 100 puta smo pisali o tome
 
Ja tocim 98 na tifonu i od sad košta 9,14kn :shock: ali s tim benzinom skuter mi se upola manje trese i ravnomjernije ubrzava, radi se o 180sp
 
speedy180 said:
Ja tocim 98 na tifonu i od sad košta 9,14kn :shock: ali s tim benzinom skuter mi se upola manje trese i ravnomjernije ubrzava, radi se o 180sp

To sam ja čuo na puno mjesta, da im se rad motora smiri i da  je ubrzanje jednoliko bez rupa...
 
Meni u Baotijana nema smisla ulivat ništa skuplje od ES95. Pa jebemu, da ulijem 100 oktana, rezervar benze bi mi bija skuplji od cijene skutera. :LOL:
 
Rivi said:
Meni u Baotijana nema smisla ulivat ništa skuplje od ES95. Pa jebemu, da ulijem 100 oktana, rezervar benze bi mi bija skuplji od cijene skutera. :LOL:
:LOL: :mrgreen: