50 000 kn za 125 cc skuter?!??!

Sledgehammer said:
Izzy, pa po čemu si zaključio da ja navijam za taj Peugeot???  :misli: :misli: :misli:

Osobno ga nikada ne bih kupio jer o Peugeotovim skuterima nemam baš neko sjajno mišljenje... sve da je i duplo jeftiniji.

A i činjenica da je to nova tehnologija, koja se još nije primila na skuterima, i koja nije pokazala dugoročno svoje dobre i loše strane, djeluju mi odbojno... da puno platim zato da budem neka vrsta pokusnog kunića?? Nein, danke... ili bolje rečeno, "Non, sil' vou's plait"...!

možda sam trebao još koji put lupit enter kad sam to pisao pa bi bilo lakše za skužit da je prvo samo reakcija na cijenu francuza a drugo upućeno samo dužini tvog posta, no hard filingz.....


a osim kaj je nova tehnologija u igri ipak je to pežoj i samo kad čujem onaj zvuk 50ice ko da ima maticu u spuhu sve mi je jasno, teško da će takav skuter kupovat neko kome je stalo do tehničkih ostvarenja a prije da će nekome poslužit za subotnju špicu....
 
Ja imam svjedoka da Pežo nije kvalitetan frend mi je pao sa SpeedFighata2 i sve plastike popucale rezervar s uljem počeo curiti , vilice iskrivljene a vozio je 55km/h skuter mu napravio nekoliko salta i to je to .Rekao mi je da će ga baciti u kontejner za smeče :LOL:
 
M12 said:
Ja imam svjedoka da Pežo nije kvalitetan frend mi je pao sa SpeedFighata2 i sve plastike popucale rezervar s uljem počeo curiti , vilice iskrivljene a vozio je 55km/h skuter mu napravio nekoliko salta i to je to .Rekao mi je da će ga baciti u kontejner za smeče :LOL:

a piše da i ti voziš pežoja.... :jesus:
 
Waynder, nemaš pojma. Pazi sad. Dođeš na jarun pred ekipu, a oni svi u šoku, čude se što ti je to dolje. A ti njima kažeš to vam je turbo, a oni u još većoj nevjerici i šoku. Onda počneš malo turirat da se čuje zvuk kompresora, dok se drugom rukom pokušavaš obraniti od curica koje su navalile na tebe kad su vidjele novi skuter sa turbom. Zar to ne vrijedi 50 tisuća?? Ne 50, nego 100!  :mrgreen: :mrgreen:
 
aurellie said:
Waynder, nemaš pojma. Pazi sad. Dođeš na jarun pred ekipu, a oni svi u šoku, čude se što ti je to dolje. A ti njima kažeš to vam je turbo, a oni u još većoj nevjerici i šoku. Onda počneš malo turirat da se čuje zvuk kompresora, dok se drugom rukom pokušavaš obraniti od curica koje su navalile na tebe kad su vidjele novi skuter sa turbom. Zar to ne vrijedi 50 tisuća?? Ne 50, nego 100!  :mrgreen: :mrgreen:

taj efekt ja ma sa svojim skuterom od 1000€ kada se parkiam na baru

ilina prednjem prođem pored jet forca i barom ga okinem  :LOL:
 
Nebi nikad dao 50000 kn za maxi skuter od 500 ccm a kamoli za skuter od 125 ccm :jesus:
 
oxio said:
:LOL:
Za 50 000 kn kupim ER6-n i imam i ABS za koju kunu više  :LOL:

Za toliku lovu kupim.... sve, samo ne pamet i poštovanje nečijeg odabira...  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

Tikvani neće nikada shvatiti da ima ljudi koji ne žele to što žele oni, da imaju neka druga viđenja i druge potrebe u životu, i da ono što oni sanjaju da bi kupili nije najbolje i nije jedino. A to saznanje bi im možda vrijedilo i više od 500.000 kuna...

Molim Boga da jednom shvate da su odgovori tipa "ja za tu lovu kupim ne znam što..." najgluplji odgovori koje se ovdje mogu pročitati. Jer novcem se, hvala Bogu ili na žalost, ipak ne može kupiti sve... kao niti poštovanje, pamet, znanje, kultura, iskustvo...
 
Ja bi to reko ovak..
100 ljudi 100 ćudi
svako sebi bira
svašta nam se nudi!

Stoga nekome je glupo onome što drugome nije. I svako sebi bira ono što on misli da će mu pasat pa bilo to 100kn ili nebrojivo puno kn.
 
Upravo tako... koliko god to nekom ovdje zvučalo glupo, ali ja, npr., mogu reći da NE ŽELIM taj ER6, pa baš da dođe i duplo jeftinije od nekog skutera od 500 ccm... to je nekom bedaku nelogično, ali ima puno principa na kojima se to može ili ne može pravdati.

Sam stav proizvođača da ih proizvodi već je jedan argument koji govori da ti "kupit ću nešto "bolje"" tipovi nisu u pravu.

Princip imanja nečeg najboljeg u svojoj klasi protiv nečeg drugog što je dno u svojoj klasi isto govori za sebe, mada je najveća glupost to uopće i ići uspoređivati. Uspoređivati maksi-skuter i nekakvu repliku svega i svačega, a koja je kao rezultat nešto što se jedva i da izustiti da to posjeduješ (npr. ER-5) je prilično glupo, kao i neopravdano. Pritom još i reći da je nešto od toga bolje, još je gluplje. Zato jer je besmisleno.

Poštujem da netko vozi ER-5, neka mu, neka uživa, ima ga samo zato jer je ili totalni početnik ili zato jer nema novca (a niti jedno niti drugo nisu neke reference za hvaliti se, ali jebiga...), ali ja mu to ne stavljam na nos. Par mojih dobrih frendova iz kluba vozi ER-5, pa što? Nemaju love, plaće su male, ali nema veze! Jedino što nitko od njih nije nikada išao dramiti mi "a zakaj nisi nekaj..."... a imaju malo više godina i života i iskustva od tih koji se ovdje javljaju sa svojim "preporukama"!

Ali kada mi takav znalac sa svojim preporukama ide drobiti i kenjati o "pravim" motorima, i još tu sebe ubacuje kao primjer koji je u svakom pogledu iznad mene, onda fakat ne znam što bih više... stavio ga kod sebe u zadnji kofer i odvezao na smetlište?

Jedan frend je bio vatreni bajker, živio je - a i danas živi - za vožnju. Radio je velike kilometraže, vozio svašta, dok nije jednom nastradao. Živci motorike lijeve noge su mu malo otišli k vragu, hvala Bogu ne puno, ali dovoljno da ne može šaltati brzine, jer ga muči baš podizanje stopala (može stisnuti prema dolje, ali ne i prema gore...). Odonda vozi maksi-skuter od 500 ccm, uživa, i kaže da nije znao da taj vrag "tak dobro ide!"... kao i da nije niti sanjao da je na tome tako dobro, toliko da mu nekakva jurilica više baš previše ni ne fali... nije da ne bi probao opet, ali da i nije tolika razlika da bi se osjećao uskraćen zato što to ne može.

Takvih ljudi ima dosta, više nego mi - šatro zdravi i normalni - to i zamišljamo. Imamo li pravo pljuvati po njihovu izboru??? Ili potcjenjivati njihove (ne)mogućnosti?? Ima zdravih i sposobnih 100% koji žele "nešto drugo"... i onda se nađe par nadobudnih bezveznjaka koji imaju jednu jedinu potrebu u životu - soliti drugima pamet što i kako! Čak i onima koji su se vozili dok su ti "znalci" kod svog tate još bili u petoljetki... 

Ma fak dem ol...   :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
 
Sledgehammer, molio bi te da se suzdržiš svojih izjava, uspoređuješ Kawakaki ER6 sa tim scarabeom od 300kg i 38ks, koliko je taj motor udobniji, kvaletetniji, snažniji, sigurniji od tvoje skutera namaš pojma zato ne pljuvaj po Kawasakiu.



Kao što ti je mate rekao jednom prilikom o motorima nemaš pojma, bolje da šutiš pametniji si.
 
Javljaš se, a očigledno nemaš pojma niti o čemu sam govorio, niti što sam htio reći. Prvo pročitaj, pa kada shvatiš, javi se.

Nitko ne pljuje po Kawasakiju, nego se pljuje po onima koji idu uspoređivati određene kategorije i nametati svoje gluposti tipa "što je bolje".

Nisam usporedio Scarabeo sa ER-6 - otkud si to veleumno zaključio? Samo sam rekao da ga ja ne bih uzeo, a za ostalo sam navodio ER-5 (pet, a ne šest). Ipak nisam budala koja to ide uspoređivati, jer je to neusporedivo. Ali da takvih budalaša ovdje ima - ima! Na žalost.

Da ti je mozak brži od jezika, gdje bi ti bio kraj?  :jesus: :jesus: :jesus: :jesus:  e moj Darwine, alias enduro-fan...

Čekam kada ćeš me ti nečemu poučiti i naučiti...  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:  to je iluzija, jebeš Copperfielda!

P.S. Scarabeo 500 nema 300 kg i nema 38 KS.
 
Ljudi!!!
Nemojte se svađat. Kupujte šta oćete i vozite šta oćete!!
Ja cijenim i poštujem sve ljude koji se vozikaju bilo na skuteru, bilo na motoru, bilo na trike-u. Bitno je samo da se ne debiliraju i da vole taj stil, da im je vožnja užitak, a ne traženje dobiti (bilo kakve)
E sad oće neko dat 50 kkn za neki skuterin 125 ili neki novi 500-600 motor ili rabljenu bijesnu jurilicu njegov osobni problem tak da meni ni u đžep ni iz đžepa. Ja samo mogu komentirat da je to za mene preskupo ili ne i da se meni sviđa ili ne.
Tak!
 
joke said:
Aj malo smirite strasti da ne bude sankcija! :mrgreen:
Di si ti našao net?  :misli:
 
moja je zdanja i ovaj motor barem što se tiče cijene za mene je :bann: