916 SPS

mate

Administrator
Dobio sam informaciju da se prodaje moj bivši motor, 916 SPS iz '97 godine. Nakon mene je promjenio još dva vlasnika, oba susjeda u Vodicama, i sve zajedno mislim da nisu napravili više od 2000km. Spominjana cijena je bila 7500€. Sadašnjeg vlasnika poznajem samo iz viđenja tako da nemam kontakt ali može se do njega doći ako nekoga bude zanimalo. Što se tiče ondašnjeg stanja, sve je rastavljeno u šaraf, ponovno složeno i motor je bio bez greške. Agregat je isto bio dobar ali sam ga planirao detaljno urediti godinu kasnije samo je u međuvremenu prodan. Znajući kako su voženi, ne vjerujem da su mu mogli išta napravit ali jedan veliki servis bi bio neophodan što bi, obzirom na neke njegove specifičnosti moglo koštati. Uglavnom, meni su ga nudili i mislim da ga ne ću uzimat pa ostavljam informaciju.
 
Imam ja vec jednog u piku stoji kod susjeda na popravku vec vise od godinu dana a ja "nabavljam" dijelove polako... tko zna mozd vlasnik
odustane od popravka pa ga dobijem za neku finu cifru  :giggle:
 
Musto Ruda said:
:lolcry: :lolcry: :lolcry: Šta je SBK ili Stock? :jesus: :jesus: :jesus:

Rusto Muda Piglu  :mrgreen:, jedna od zajebanijih stvari na tom motoru su klackalice koje se dosta brzo troše a jedna košta cca 150€. Moja ideja je bila rastaviti mašinu do kraja i presložiti a veliki servis koji spominjem se odnosi na moguće diranje lokalnih majstora koji već unutar desetak minuta uspjevaju iza sebe ostaviti Hirošimu. :mrgreen: Mislim da to ovdje nije slučaj jer bi u slučaju problema motor završio kod lokalnog majstora, ali od mog osobnog povjerenja, inače i člana ovog foruma.  :jesus:

 
yes to legendarni motor i sve 5 (y)

ali nekako mi je lakše uletiti još 2-3 soma pa uzet novi 848 i voziti se s snjim, a ne drkat po klackalicama i okretat ga sjever-jug da upali :hehehe:
 
tutankamon said:
yes to legendarni motor i sve 5 (y)

ali nekako mi je lakše uletiti još 2-3 soma pa uzet novi 848 i voziti se s snjim, a ne drkat po klackalicama i okretat ga sjever-jug da upali :hehehe:

848 pali u smjeru jugoistok-sjeverozapad....sam da znaš.
Moraš imat i dva divlja kestena u desnom đepu te ujutro popiti čaj od majčine dušice.


I onda je pitanje.
 
tutankamon said:
yes to legendarni motor i sve 5 (y)

ali nekako mi je lakše uletiti još 2-3 soma pa uzet novi 848 i voziti se s snjim, a ne drkat po klackalicama i okretat ga sjever-jug da upali :hehehe:

SPS-a može kupit samo netko tko baš želi imati u garaži staru 916-icu za provozat se vikendom. Financijski nema previše smisla, isto kao ni pričice da će vrijedit tri puta više za koju godinu.
 
ja bi volio 916 vozio bi ga dva put mjesečno na plominci
ali nažalost nemam novaca :(
 
mate said:
SPS-a može kupit samo netko tko baš želi imati u garaži staru 916-icu za provozat se vikendom.

Baš zato, eto baš zato sam ga i ja kupio...
 
Jednog dana , jednog dana al samo za garažu i za par km po zavojčekima tjedno pa onda poliranje i maženje. :D
 
M900 said:
:rofl: :rofl: :rofl:


Baš zato, eto baš zato sam ga i ja kupio...
Proklet bio M900!!

Al nema veze, ti si celjade u godinama, jos 5-6 kljuka i pocet ce boljet skina, koljena ramena i sve zivo. A tad ces se sjetit ludog Dubrovcana koji ce ti odma na pomisao doc pred vrata sa koferom solada.  :0648:
 
cRuNk said:
Imam ja vec jednog u piku stoji kod susjeda na popravku vec vise od godinu dana a ja "nabavljam" dijelove polako... tko zna mozd vlasnik
odustane od popravka pa ga dobijem za neku finu cifru  :giggle:

Baš SPS, ajd' pošalji adresu na PP da to vidim kad sam drugi put u SB i okolici.


s2r said:
Proklet bio M900!!

Al nema veze, ti si celjade u godinama, jos 5-6 kljuka i pocet ce boljet skina, koljena ramena i sve zivo. A tad ces se sjetit ludog Dubrovcana koji ce ti odma na pomisao doc pred vrata sa koferom solada.  :0648:

Taj motor mi je fizikalna i psihoterapija, tek kad na njega sjednem ne osjećam više bol u koljenima i ramenu, a životni problemi nestaju  8)
 
M900 said:
Taj motor mi je fizikalna i psihoterapija, tek kad na njega sjednem ne osjećam više bol u koljenima i ramenu, a životni problemi nestaju  8)

Gad demet..
Bavim se vudu carolijom, najeb'o si...  :LOL: 8)
 
s2r said:
Gad demet..
Bavim se vudu carolijom, najeb'o si...  :LOL: 8)

Pa odi si u Vodice po matinog to ti je bliže
 
i ja si planiram kupit jednog ,al dok odem u penziju i izgubim volju za vožnjom motora :jesus: :LOL:
 
M900 said:
Pa odi si u Vodice po matinog to ti je bliže

Njah..

Nameracio sa se na nesto delikatnije i ludje a i trebam svog monstera udomit prvo.  :wink: