Aditivi za gorivo, za ulje

Status
Not open for further replies.

MISTER moto

New member
Mišljenja i iskustva sa aditivima za gorivo i aditivima za ulje.
Ja sam iz čiste znatiželje probao i jednu i drugu vrstu aditiva i mogu reći da su iskustva vrlo pozitivna. 
 
Svi ih mi koristimo oduvijek. Proizvodjaci ulja i goriva ih stavljaju u svoje proizvode :)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

 
Paaaaa osjetio je da motor mirnije radi......:)
 
mate said:
Mene zanima objašnjenje vrlo pozitivnih iskustava.

Stoji činjenica da proizvođači već godinama u svoja goriva i ulja stavljaju aditive. Samo je pitanje koliko ga stavljaju i koje kvalitete.

Prošle godine sam prilikom zamjene ulja u autu (benzinac 1.6) stavio aditiv MotorCoat LS27 kojega sam test pročitao u Moto Pulsu. Nakon nekoliko desetaka kilometara kada sam stao, osjetilo se da motor u leru radi mirnije, uravnoteženije, općenito bolje.  Nakon toga sam ostatak iz bočice dolio u  motor, a tamo je promjena bila još očitija. Radi se o minimalnim promjenama, ali se osjete. Motor u leru radi bolje, a malo bolje se zavrti. Navodno se eventualna potrošnja ulja bitno smanjuje jer aditiv zapunjava oštečene i potrošene  površine tarnih dijelova motora, pa tako i klipne prstenove i stijenke cilindara. Da li je to istina ne znam jer moj motor je relativno nov i ne troši ulje niti inače, kao niti auto. Bočica toga košta oko 220 kuna što bi bio dodatni trošak prilikom izmjene ulja. Ali se ne treba stavljati prilikom svake izmjene ulja, nego nakon svake pete do desete izmjene.

Negdje u proljeće ove godine moj frend je kupio tablete Flex-0 aditiva za gorivo i stavio ju u svoj motor. Tvrdio je da mu je nakon nekoliko stotina kilometara motor počeo bolje raditi, a da mu se čini kao i da je motor  malo manje benzina popio. On se vozi isključivo po gradu na dnevnoj razini.  Naravno da sam potom i ja kupio navedene teblete (paket od dvije tablete košta 30 kuna) i stavio u svoj rezervoar. Promjena nabolje je čak osjetno veća nego onaj aditiv u ulju.  U svakom  slučaju, od sada na svako peto točenje benzina stavljam jednu tabletu. I u auto i u motor.  Cijena je smiješna, a korist očita.  Bilo bi zanimljivo auto odvest na eko test neporedno prije tablete i nakon nekoliko stotina prijeđenih kilometara. To bi bio najopipljiviji test učinkovitosti tablete, kao i precizno mjerenje potrošnje u istim uvjetima vožnje prije i poslije tablete.  Ovako samo na osjećaj i sluh.

Ovo je moje osobno iskustvo.


   
 
Aha jesam rekao da se osjeti da motor mirnije radi.......A kaj sa nama kojima motor mirnije radi i bez adativa i tableta?
 
Ninja said:
Aha jesam rekao da se osjeti da motor mirnije radi.......A kaj sa nama kojima motor mirnije radi i bez adativa i tableta?

Znaš li ti da ti mirnije radi od onoga koji je stavio aditiv? Ne znaš, jer nisi probao.
A budi siguran da to tvoje "mirno" uvijek može bolje. To tvoje mirno je možda i nemirno i trokirajuće. Ali, kad ti kažeš.
 
Ovo je iz jednog članka o eko-testovima na tehničkim pregledima.

"Flex-O tablete je testirao Državni inspektorat u laboratorijskim uvjetima za nekoliko vrsta vozila. Izmjereno je da se sadržaj štetnih komponenata u ispušnim plinovima nakon upotrebe tableta smanjio za 50 do 62 posto".

Ukratko, čisti injektore i ventile čime smanjuje emisiju štetnih ispušnih plinova, a time i potrošnju goriva smanjuje.
Tableta poboljšava raspršivost goriva uslijed čega dolazi do potpunijeg izgaranja. 

Što manje štetnih komponenata, bolje izgaranje. Bolje izgaranje - više energije. Manja potrošnja.

http://www.lepus.hr/index.php/autoservis/izdvojeno/eko-test (kraj članka)

 
Sve 5 samo zakaj u user manualu piše da se ne stavljaju nikakvi adativi u ulje i gorivo.
 
Ninja said:
Sve 5 samo zakaj u user manualu piše da se ne stavljaju nikakvi adativi u ulje i gorivo.

Ako lokalni meštar kaže da je 2dcl kvasine dobro za dvotaktni motor i to se može nazvati aditivom. :mrgreen:
 
u tablete ne vjerujem
tekuči cleaneri i čiste nešto ...

https://www.youtube.com/watch?v=6eqpczQpzig

a što se tiče onih za ulje ... Shell teta kaže (1:24)  : NO

https://www.youtube.com/watch?v=Se8-W7rK0H4

a kod moto ulja tu još treba voditi brigu i o kvačilu ...


a kaj sad kad sam stavil ona dva evo o ovoga pa da zatvorimo priču  :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=tYkg0oDUXs8
 
mate said:
Ako lokalni meštar kaže da je 2dcl kvasine dobro za dvotaktni motor i to se može nazvati aditivom. :mrgreen:

  Naravno :)
 
MISTER moto said:
"Flex-O tablete je testirao Državni inspektorat u laboratorijskim uvjetima za nekoliko vrsta vozila. Izmjereno je da se sadržaj štetnih komponenata u ispušnim plinovima nakon upotrebe tableta smanjio za 50 do 62 posto".
vau.....
a u VW-u se jebali sa elektronikom i čudima ........ i na kraju plaćaju miljarde.....
mogli su samo naručit par vreća  fleks-o-a........
što čekaju zeleni..... treba potaknut legislativu da se to čudo stavi pod obavezno......
jebateled koji bi to impakt imalo na ekosustav..... 50- 62%.......
 
slažem se bugar... ko bi reko...

:mrgreen:

slično ko i  rasprave  razlika između 95 i 100 benzina....  :mrgreen:
 
Probao i jedno i drugo i u autu i u motoru a probali i kolege - razlika se vidi,osjeti i čuje iz neba a oni što su pljucali vidim ih kako potajno kupuju pa kažu - Ma samo da probam kad su već svi  :mrgreen:
 
mate said:
Ako lokalni meštar kaže da je 2dcl kvasine dobro za dvotaktni motor i to se može nazvati aditivom. :mrgreen:

Eh,a kad sam pred trku za par piva rokneš bocu nitro-razređivaća u tank  :LOL:
 
MISTER moto said:
Navodno se eventualna potrošnja ulja bitno smanjuje jer aditiv zapunjava oštečene i potrošene  površine tarnih dijelova motora, pa tako i klipne prstenove i stijenke cilindara. Da li je to istina ne znam jer moj motor je relativno nov i ne troši ulje niti inače, kao niti auto.   

Koliko sam ja shvatija LS 27 ne popunjava oštečenja več se vezuje na metalne površine i na nano razini "pegla" neravnine te time smanjuje na duži period koeficijent trenja na tim površinama . Šta su tretirani sklopovi veči , veči je i efekt . Čak ga je bolje koristiti na dobro razrađenu mašinu nego na motor pri kraju .

Neču da reklamiram nikoga , ali distributer je ima javnu prezentaciju proizvoda na Biograd Boat Show , pa sam se i sam uvjerija na efekt bar šta se tiče trenja . Sa druge strane za ponuditi svoj produkt od 200kn vlasnicima brodova koji koštaju miljune kuna ipak moraš biti uvjeren u ispravnost istoga pa mislim da se tu afirmirani distributer nebi zajebava .

O ostalim aditivima za ulje neman dobro mišljenje ... jedino ono kad više nemaš šta izgubiti.
 
da fsipam kilu aditiva i oemwe super 100 i još karticu tableta motor bi mi proizvodil kisik  :mrgreen:

i mirnije bi radil....  :mrgreen:

a ne ovak

 
Status
Not open for further replies.