Aerox ne vergla, ne pali

Lucky78

Member
Evo malo sam tražio po forumu ali nema slićnog problema. Frend mi ima aeroxa koji je stajao godinu dana. Uglavnom neče upalit. Znači promijenimo akku, sviječicu, iskre ima - vergla a neče da upali. Pa da ne ispraznimo novi akumuator vežemo na avto i tako probamo verglat dalje. Na kraju presto i verglat. Čuje se rele kako preklopi ali neće verglat. Odšarafimo i sviječicu i vidim da je suha (obično bi ju zalilo ako se ne varam) Šta bi moglo bit?  :misli:

Hvala svima na pomoći
 
Lucky78 said:
Evo malo sam tražio po forumu ali nema slićnog problema. Frend mi ima aeroxa koji je stajao godinu dana. Uglavnom neče upalit. Znači promijenimo akku, sviječicu, iskre ima - vergla a neče da upali. Pa da ne ispraznimo novi akumuator vežemo na avto i tako probamo verglat dalje. Na kraju presto i verglat. Čuje se rele kako preklopi ali neće verglat. Odšarafimo i sviječicu i vidim da je suha (obično bi ju zalilo ako se ne varam) Šta bi moglo bit?  :misli:

Hvala svima na pomoći

Mislim da ste sada vrlo moguce zeznuli anlaser , preopteretili ste ga i riknuo je. Vi imate problem sa dovodom goriva , pogledajte vodove goriva i filter. Pa na kraju i pumpu.
 
skini karburator i ocisti dizne min. i max....a sto se anlasera tice...cetkice su se pojele od puno verglanja...
 
ja takve problema oko paljenja rijesim za pola sata..cim nece da upali od 2-3 puta odem kod majstora i on to zacas sredi :mrgreen:
 
Zna se membrana od stajanja zalijepiti ili u pumpi ili u frgi.
Kada oporavite anlaser, provjerite.
 
gastajbarter said:
ja takve problema oko paljenja rijesim za pola sata..cim nece da upali od 2-3 puta odem kod majstora i on to zacas sredi :mrgreen:

Mislim da bi i nama bilo pametnije to napravit al šta je tuje  :wink:

Nema druge ko da rasturimo karb sve fino očistimo i pregledamo  8) hvala za sad  :wink:
 
Koja membrana to ima samo 4t u karburatoru :misli: :misli:
Za pocetak malo ulit u cilindar i vidit oce sastavit
 
JosipSt said:
Koja membrana to ima samo 4t u karburatoru :misli: :misli:
Za pocetak malo ulit u cilindar i vidit oce sastavit

Ne moze sad ni "sastaviti" kad ne moze zaverglati...