Aftermarket diskovi

Zildjian

Active member
Koje firme zamjenskih diskova su dobre...
ima li tu uopce neke razlike?
 
nebi znao koji su bolji pogledaj si Braking, CLF, Discacciati, Goodrige, Brembo.
To sam našao u reviji motociclismo.
Dobro izgledaju.
Talijani su na triumfa naravno stavili svoje Discacciati.
CLF su meni naj ljepši.
 
frend ima BRAKING na ktm exc450 sm, i izgleda jebeno a i koči još bolje
evo slika, imam talenta :mrgreen: :mrgreen:
23vywxj.jpg

sliku sam umanjio pa je malo izgubila na kvaliteti
 
oriano said:
nebi znao koji su bolji pogledaj si Braking, CLF, Discacciati, Goodrige, Brembo.
To sam našao u reviji motociclismo.
Dobro izgledaju.
Talijani su na triumfa naravno stavili svoje Discacciati.
CLF su meni naj ljepši.
znam ja marke, ne znam razlike ;)

jeli bio kakvi test u nekim novinama, za trajnost, grijanje itd. :misli:
 
Ja sam na Bandita stavio Braking. Za sada sam zadovoljan, kupio ih u AutoKreši, cijena za oba oko 3200kn.
Na motoru su nekih 3000km.
 
ja se teram na braking.. motormanija ima....  imaju i ebc mislim... imaju i opcijud a ti naruce po zelji...
 
ScorpioN said:
Ja sam na Bandita stavio Braking. Za sada sam zadovoljan, kupio ih u AutoKreši, cijena za oba oko 3200kn.
Na motoru su nekih 3000km.

mogao si pomaknut jedan disk za šaraf naprijed/nazad da stoje isto... :D
:mrgreen:
 
Pogledaj na ovoj stranici
http://stores.ebay.com/tobyhuang2006_Other_W0QQcolZ4QQdirZ1QQfsubZ1QQftidZ2QQtZkm

Član J.U.R.C.A. ih ima pa ga pitaj za mišljenje ako te zanima (y)
 
aurellie said:
mogao si pomaknut jedan disk za šaraf naprijed/nazad da stoje isto... :D
:mrgreen:

ovako se i sporije griju... :LOL:



Nije sve u discu...puno toga nose i pločice, pa radijalna pumpa i klješta itd itd...ako je stvar kočenja
a ako je stvar samo zamjene dotrajalih...e onda bi bilo najbolje ne uzimati nešto zato što je jeftino i lijepo izgleda ili jer ga ima dućan tu iza ugla itd... treba ići na prokušanu stvar jer ta razlika u kvaliteti ti danas sutra može značiti razliku u zaustavnom putu u najmanju ruku, da ne spominjem u krajnjoj točki razliku između biti i nebiti...
 
Moja preporuka ti je da uzmeš kineske diskove koje je MA-Zvone linkao. Ti diskovi su isti ako ne i bolji od švabskih i američkih koji se motaju po ebay za 3000+kn,a cijena im je blago rečeno SMIJEŠNA  (y)

Od samih diskova sigurno nećeš primjetit nikakvu razliku u kočenju, možda je i ima, ali manje više svi ti materijali su isti. Tako da ista stvar vrijedi i za trošenje, moji galferi imaju sad već oko 25000km i osjeti se mali prelaz pod noktom ali nikad nisam mjerio koliko je to, no sigurno nije ni blizu limita, a na njima sam dokrajčio set CC SBK5 pločica i sad imam EBH HH.
 
aurellie said:
Moja preporuka ti je da uzmeš kineske diskove koje je MA-Zvone linkao. Ti diskovi su isti ako ne i bolji od švabskih i američkih koji se motaju po ebay za 3000+kn,a cijena im je blago rečeno SMIJEŠNA  (y)

Cek....  :misli: :misli:
se zajebajes ili????  :shock: :shock: :shock:
 
Ne zajebajen se, neko vrijeme sam kupovao takve diskove i preprodavao ih ovdje, i vjeruj mi kad ti kažem da ti diskovi tako dobro izrađeni i uljevaju više povjerenja od onih čiji su dizajn "posudili". Ja ih više ne preprodavam pa nemam razloga petljat, nisam ja joke pa da non stop maslam  :mrgreen:

I ako taj disk dođe na ikoji način neispravan ili kriv kinez će ti ga zamjenit bez ikakva pitanja a na mom 3000kn vrijednom galferu je puknula elastična pličca što drži disk na nosaču a za njom onda i sve ostale i sad mi disk zvući kao tamić, i na moje upite NIKAD nisam dobio odgovor  :palacdolje: :palacdolje:
 
Gle diskova će uvijek bit različitih modela i proizvođača, a ako ćemo se voditi za aurellie-m onda isto tako kupi u metrou ili pevecu onog kineza ili korejca...nema beda puno je jeftiniji a isto će te dovesti od točke A do točke B, a ne da kupiš neki drugi recimo talijanski ili drugi kvalitetniji skuter...čemu kad imaš ovaj jeftiniji koji te isto tako vozi... to je od prilike ta filozofija...a zašto onda ljudi kupuju ohlins amortizere za volan i ovjes ako mogu i tamo neki "lijevi" odraditi posao...mogu ali kojom kvalitetom to je upitno...
A što se tiče da za skuplji disk nemaš dobra iskustva TI, to ti je kao i moj susjed koji je kupio novu E klasu mece pa mu ga u godinu dana 3 puta vozila vučna u ZG...i normalno da neće biti zadovoljan...a drugi mu se smije na njegove kletve na račun mercedesa jer cijeli život svake 2god vozi nove mece još od legendarne 190D i nikada nije imao problema ni sa čime (osim sa malo skupljim servisima :LOL:)
Eto imaš i ljudi koji kupe Hondu, Yamahu, Suzuki, Kawu...pa seru po motoru jer je baš njemu se moralo desiti da motor ima neki problem...
Tako frajer tankao gorivo iz nekih kanti sumnjiva porijekla pa Suza neće ovako pa neće onako pa troka pa gubi snagu pa ovo pa ono...a u servisu nisu bili sposobni riješiti... i šta sada suza ne valja????
pitam vas ja...
 
Aurellije govori iz iskustva o aftermarket diskovima.Onaj ko je tražio informaciju ima je.
Na njemu je da odluči.
Ja sa tražio 1/5 racing ručicu za moj motor koja košta preko 100 dolara, kupio od yamahe r6 koja paše za moj motor1/5 za 12$ nova u USA.
Suzuki Nissinova posuda za glicerinu 300kn
univerzalna Nissinova za 122kn. Usporedio ih totalno iste.
Ako ko ima pozitivna iskustva sa zamjenskim proizvodima nema razloga da se ne proba pogotovo ako
je velika razlika u cijeni.