AKRAPOVIC??????

kr1408hc

New member
Ljudi ima par pitanje i lijepo bi molil za informaciju. Već dulje vrijeme tražim auspuhe za svog gsr600 i nemrem niš najti. I nedavno kad sam kupoval moto hlače tip mi je rekel da odi u Sloveniju u tvornicu i da otpeljam svoj motor i da na temelju njega naprave auspuhe. Dal neko ima iskustva s tim kolko bi to koštalo i kolko je to pametno?? Rekel mi je da bi trebalo biti nekaj jeftinije jer bi oni na temelju mog motora mogli dalje prodavati (jer još ga nisu napravili)! :?: :mrgreen: (y) :misli: :misli: :misli:
 
Bolji vic nisam dugo pročital.

Akrapović ima nove modele prije nego uopće u prodaju (pogotovo kod nas) krenu. Osim toga to nije Lastovčić da buš došel u radionu i zvlekel šljakera van da pogleda jel ti more kaj napravit.

Šteta kaj sam moral mijenjat  :mrgreen:

 
laser
XTR_SUZ_GSR600_06_RSB.jpg



imaš od svakog poznatijeg prozvođača spuh sa gsr
 
kr1408hc said:
Ljudi ima par pitanje i lijepo bi molil za informaciju. Već dulje vrijeme tražim auspuhe za svog gsr600 i nemrem niš najti. I nedavno kad sam kupoval moto hlače tip mi je rekel da odi u Sloveniju u tvornicu i da otpeljam svoj motor i da na temelju njega naprave auspuhe. Dal neko ima iskustva s tim kolko bi to koštalo i kolko je to pametno?? Rekel mi je da bi trebalo biti nekaj jeftinije jer bi oni na temelju mog motora mogli dalje prodavati (jer još ga nisu napravili)! :?: :mrgreen: (y) :misli: :misli: :misli:

Slično sam zbilja i ja čuo, tak da je vrlo moguće to kaj veliš. Pošalji mail akrapu, pa buš vidio kaj ti vele. GSR je 'novi' motor i ne bi me čudilo da još nema auspuha. Nema ga ni na stranicama, baš sam gledao. Uglavnom, ja ne znam od kuda ljudima da akrap ima auspuhe i prije nego što motor dođe u prodaju, a htio bih i da to netko potvrdi iskustvom. Itko?
I da, di je logika da akrap ide napraviti recimo 10 000 (još sam malo i rekao) auspuha za motor koji je tek izašao i još nema ni nekakvih relevantnijih brojeva o prodaji.
 
A kaj misliš da će Akrapović uzeti baš njegov motor pa po njemu raditi auspuhe.
Mislim da će Suzuki prvo Akrapoviću ponuditi motor pa će tek onda on prosuditi dali mu se isplati ili ne ulaziti u serijsku proizvodnju auspuha za taj motor.
Ako hočeš evo ti primjer s Hondom VFR.
Akrap je radio topove do modela 2001. godine.
Nakon toga jednostavno su zaključili da im se više ne isplati i prestali proizvodit topove za VFR-a.
 
cherokee said:
A kaj misliš da će Akrapović uzeti baš njegov motor pa po njemu raditi auspuhe.
Mislim da će Suzuki prvo Akrapoviću ponuditi motor pa će tek onda on prosuditi dali mu se isplati ili ne ulaziti u serijsku proizvodnju auspuha za taj motor.
Ako hočeš evo ti primjer s Hondom VFR.
Akrap je radio topove do modela 2001. godine.
Nakon toga jednostavno su zaključili da im se više ne isplati i prestali proizvodit topove za VFR-a.

I jesi pitao gospona Akrapoviča jel ti može napravit auspuhe? Kažem, nek pošalje mail pa će znati 100%. Osobno me ne bi čudilo da mu naprave po mjeri.
 
Ja sam isto slao mail pa su mi odgovorili da za Kawu Er-6 ima samo slip-on bez obzira što ga nema na njihovim stranicama.
 
Malo odgovaram na postove ali na ovaj moram reagirati. Kao prvo Akrapović slovi u cijelom svijetu ( dokazano prema puno engleskih, američkih i australskih moto revija ) kao jedan od prva tri najbolja i najkvalitetnija proizvođača ispušnih sistema za motocikle. Igora Akrapovića ( gazdu ) osobno poznajem od 1980. godine preko mog prijatelja i tunera Kovič Mira iz Ljubljane, i nema nikakve šanse da nekakvom anonimusu on radi auspuh po mjeri za njegov motor. Pa ljudi dragi, njemu najveće tvorničke ekipe voze nove motore na izradu auspuha i za to plaćaju ogromne novce. U vezi jednog auspuha smo se čuli prije 12 godina kada još nije bio tako poznat, i ljubazno me uputio na svoju maloprodaju. A danas ..... nebi mi niti padalo na pamet da ga zovem radi toga. To bi bilo kao da zoveš Rossija dali bi mogao malo doći do Zagreba i malo pokazati ljudima kak se vozi. To je tako, tko je velik postaje nedodirljiv !
 
Eto, sad je samo na -kr1408hc- da nam kaže što mu je tvornica odgovorila, pa više ne bude bilo rekla-kazala priča.
 
Moram prizanti da su kod Akrapoviča dosta ažurni kaj se tiče mailova. Odgovaraju rekordnom brzinom.

Prije tri godine poslao sam im mail oko 18h, a već drugi dan u 8h sam imao odgovor na mailu. (y)
 
darkovsky said:
I jesi pitao gospona Akrapoviča jel ti može napravit auspuhe? Kažem, nek pošalje mail pa će znati 100%. Osobno me ne bi čudilo da mu naprave po mjeri.
Ja sam pisao Akrapoviču za auspuhe za VFR 800 2006.godina u 22 h naveće,
odgovoreno mi je ujutro da nemaju u ponudi i da dalje pratim novitete na njihovoj stranici.  8)
 
Čudi me da ti nisu ponudili da dojdeš do njih pa da ti naprave  :misli:
 
Medo said:
Evo ako netko traži posao: http://www.akrapovic-exhaust.com/main/jobs/jobs.htm

(y)

steta kaj nisu bliže zagoRRju
 
Medo said:
Kako nema? :misli:
I ja sam dobio mail u roku 24 sata- eto što je poslovnost (y) (y) (y). Što se tiče slike kad sam ja tražio nije je bilo., Svejedno Medo, hvala! 8)