Akumulator Odyssey PC680

Sledgehammer

Guest
U privitku je službeni pdf tvrtke Odyssey, proizvođača zasigurno najboljih i najjačih akumulatora za motocikle na svijetu, no stavljam ih u ovaj podforum zato jer su najčešći prvi aftermarket izbor za vozače BMW motocikala. Prvenstveni razlog za to leži u velikoj potrošnji struje pri davanju kontakta, jer dvije pumpe integral-ABS-a na zasebnom strujnom krugu, plus "normalan" strujni krug za sva ostala trošila, popiju strahovitu količinu struje, što je pogotovo osjetno pri hladnijim uvjetima.

Jasno je da tada dolazi do izražaja isplativost ulaganja u neki izrazito jak i izdržljiv akumulator, a Odyssey PC680 to doista i je; garancija na akumulator je i do 8 godina, a nerijetko rade bez mana i po desetak godina, čime svojim rokom trajanja, izdržljivošću i snagom daleko nadmašuju konvencionalne akumulatore. Naravno da to sve ima i svoju cijenu, pa je isklična cijena za PC680 kod Wunderlicha po katalogu cca 169 €, a najjeftinije u dućanu sam ga našao za 159 €. Sada na IMOT-u Munchen imam u planu (zbog prijeke potrebe - trenutno mogu reći da sam uopće bez akumulatora!!  :? :? ) otići do Wunderlicha i uzeti jedan PC680...

Nisam vidio da itko u Hrvatskoj prodaje te akumulatore, kao ni po kojoj cijeni se prodaju u Hrvatskoj (ako netko zna... welcome!!), a onih par ljudi sa BMW-ima koji imaju Odysseye su svi redom iste nabavili preko internet-narudžbi ili im je netko kupio iste vani i donio u Hrvatsku. Svi su jako zadovoljni i puni hvale za Odyssey.

Proučite malo performanse (PC680 je prvi u tabeli), pa ako netko zna - neka ih malo i protumači meni tuljanu za struju, jer mi sve te kratice ništa ne znače, a nemam pojma na što se iste odnose u praksi. Naravno, ako netko ima iskustva sa istima, i to je welcome ovdje...  (y) (y) (y)

http://uploading.com/files/28e97cb7/Odyssey%2B2010.rar/

P.S. Sorry, ali svi pokušaji uploada na ovaj forum, iako podržava pdf i zip, nisu uspjeli...
 
Uzmi odmah!

ti se akumulatori več dugo ugrađuju u vojna vozila gdje su norme koje se moraju zadovoljiti kao za "spejs šatl".To je jako kvalitetni AGM akumulator otporan na vibracije, duboka pražnjenja sa vrlo malom strujom pražnjenja.Možeš ga kao i gel akum montirati u bilo koji položaj (osim na kleme).Ono što tebe najviše zanima je da iako ima stvarnih 16 Ah(umjesto 19) ovaj ima veliku startnu moč odnosno veliki CCA koji je 220 A,dok jedan vartin AGM od 19Ah ima 170A.Prošle godine su tek ozbiljno krenuli na europsko tržište,valjda če uskoro osvanuti i kod nas.
 
I onda nek mi neko pokusa prodat foru kak je BMW dobar motor.
A niti normalni akumulator ne mozes u njega stavit.
 
Naravno, za to kaj ti imaš dovoljan je i kres-kamen, no jednom kad odrasteš (glede dvokotača) cijeniti ćeš što sve jedan pravi motocikl ima i može... da ti imaš integralne ABS-kočnice, misliš da bi ti tj tvoja baterija bila dovoljna?  :wink: :wink: :wink:


 
Kameni dj said:
Uzmi odmah!

ti se akumulatori več dugo ugrađuju u vojna vozila gdje su norme koje se moraju zadovoljiti kao za "spejs šatl".To je jako kvalitetni AGM akumulator otporan na vibracije, duboka pražnjenja sa vrlo malom strujom pražnjenja.Možeš ga kao i gel akum montirati u bilo koji položaj (osim na kleme).Ono što tebe najviše zanima je da iako ima stvarnih 16 Ah(umjesto 19) ovaj ima veliku startnu moč odnosno veliki CCA koji je 220 A,dok jedan vartin AGM od 19Ah ima 170A.Prošle godine su tek ozbiljno krenuli na europsko tržište,valjda če uskoro osvanuti i kod nas.

OK, hvala, i mislio sam si nešto tako... a i evo dobre prilike da netko ugrabi zastupstvo...
 
Sledgehammer said:
Naravno, za to kaj ti imaš dovoljan je i kres-kamen, no jednom kad odrasteš (glede dvokotača) cijeniti ćeš što sve jedan pravi motocikl ima i može... da ti imaš integralne ABS-kočnice, misliš da bi ti tj tvoja baterija bila dovoljna?  :wink: :wink: :wink:
Pusti ti moje odrastanje na miru, a kaj se dvokotaca tice, da sam htio ABS, SRS, A/C, elektricne podizace, centralno daljinsko i slicne pizdarije kupio bi si auto.

A i nisam primjetil da vozaci ostalih dvokotacnih prometala drugih proizvodjaca toliko raspravljaju o akumulatorima koliko vozaci jednog i jedinog BMW-a.
 
Nexus je najbolji. Eto i to smo riješili. Pitanje za Sledge-a, lijeva strana dolje imam utičnicu, rekli mi pametniji i iskusniji od mene da se tu ušteka punjač, kako se ne bih morao verati do akumulatora, čini mi se da je promjer manji nego kod običnog auto upaljača, pa te molim ako znaš gdje mogu nabaviti odgovarajući šteker, reci i bit ću mirniji, zahvalnost pokazujem u Poletu prvom zgodom.
 
malistipa said:
Nexus je najbolji. Eto i to smo riješili. Pitanje za Sledge-a, lijeva strana dolje imam utičnicu, rekli mi pametniji i iskusniji od mene da se tu ušteka punjač, kako se ne bih morao verati do akumulatora, čini mi se da je promjer manji nego kod običnog auto upaljača, pa te molim ako znaš gdje mogu nabaviti odgovarajući šteker, reci i bit ću mirniji, zahvalnost pokazujem u Poletu prvom zgodom.

:LOL: :LOL: (y) (y)

Glede te utičnice, ne znam da treba postojati ikakva, osim ako nije naknadno ugrađena. Ja imam C-Tek XS800 pametni punjač, i na njega će ići Odyssey (ako se to kupi u setu kod Wunderlicha, garancija se penje na 8 godina!! za akumulator), no sa njega ide kabel koji se može provesti bilo gdje (naravno, njegova dužina je ograničenje) i omogućuje brzo spajanje na punjač čim se uđe u garažu, bez dizanja sica ili zajebancije sa klemama, spojevima, ključevima i maticama.

Pogledaj otkuda ide ta utičnica, tj. gdje je ona spojena (na akumulator ili negdje drugdje?  :misli: ), a probaj i poslikati taj šteker (jer "interfacea" različitih oblika ima u uporabi, ovisno o proizvođaču...), pa će se već naći netko ovdje tko će ti moći pomoći. Kada budemo znali kakav šteker ti treba, lako ćemo ga nabaviti, a ako ti nije bed, navrati do najboljeg meštra za takve naponske stvari - Borisa Fakina u Svetoj Klari, koji će znati reći o čem se radi sa deset metri udaljenosti...  (y) (y) (y) (a lako moguće i da ima ono kaj trebaš).
 
alien said:
A Sleđ šta kažeš na cijenu 170 dolara umjesto eura??

Pa kažem da je to super (i tata bi, sine!), no ja nemam account na eBayu i PayPalu i može me spasiti jedino dobra duša koja bi ga naručila za mene (a ja dam lovicu unaprijed)...  :mrgreen: :mrgreen: :wink: (y)
 
malistipa said:
.... Pitanje za Sledge-a, lijeva strana dolje imam utičnicu, rekli mi pametniji i iskusniji od mene da se tu ušteka punjač, kako se ne bih morao verati do akumulatora, čini mi se da je promjer manji nego kod običnog auto upaljača, pa te molim ako znaš gdje mogu nabaviti odgovarajući šteker, reci i bit ću mirniji, zahvalnost pokazujem u Poletu prvom zgodom.

I ja imam takvu utičnicu na svom R850R (1997) - utilač za nju sam kupio u Čipoteci (u Rijeci) i na nju spojio veliku žensku utičnicu (kao na autu) pa sad mogu uštekati punjač za mabitel, za baterije (za fotić) i slično.
Koliko se sjećam u katalogu Wunderlicha sam vidi istu takvu redukciju (sa male muške na veliku žensku) ali u komadu, zgodnije i praktičnije (ali i košta .... :()

Vojo
 
malistipa said:
Nexus je najbolji. Eto i to smo riješili. Pitanje za Sledge-a, lijeva strana dolje imam utičnicu, rekli mi pametniji i iskusniji od mene da se tu ušteka punjač, kako se ne bih morao verati do akumulatora, čini mi se da je promjer manji nego kod običnog auto upaljača, pa te molim ako znaš gdje mogu nabaviti odgovarajući šteker, reci i bit ću mirniji, zahvalnost pokazujem u Poletu prvom zgodom.


Louis.de, šifra je 10003690 ili ukucaj na njihovoj tražilici STECKDOSE. Ima i kod Tomića, ali samo komplet, a to kod njega košta, dok u Chipoteci imaju samo ''normalnu'' M/Ž  kombinaciju za oko 20-ak kn po komadu :mrgreen:


 
Sledgehammer said:
Pa kažem da je to super (i tata bi, sine!), no ja nemam account na eBayu i PayPalu i može me spasiti jedino dobra duša koja bi ga naručila za mene (a ja dam lovicu unaprijed)...  :mrgreen: :mrgreen: :wink: (y)

No malo sam gleduckao po eBayu, a navratio i susjed sa accountom, pa smo malo ispitivali sve te opcije... i ispada da je i taj 145 dolara povoljan Odyssey ovisan i o 50-ak dolara poštarine (ima ih i po 115 dolara, ali a 125 dolara poštarine preko UPS-a!), uz činjenicu da ogroman broj njih ni ne želi slati izvan USA. Sa poštarinom me, znači, izađe cca 195-200 dolara, što je - sa aktualnim tečajem sve jačeg dolara - cca 1070 kuna, a verzija sa kupovinom kod Wunderlicha u Njemačkoj me dođe 169 € minus MwSt (efektivno cca 15%), znači cca 145 eura, što pomnoženo sa isto rastućim eurom izađe skoro jednaku cifru, razlika je doslovno PAR KUNA... u prijevodu, u kunama - 1072-1073 kune...  :wink:

U takvoj poziciji sigurnije, brže i ljepše mi je osobno kupiti akumulator i imam ga ODMAH, i znam da je OK, cijeli i neoštećen, nego se zajebavati sa internetskim narudžbama i riskirati sve ono što uz njih ide i može ići...
 
Glede Odysseya, nađoh ovaj promo-film na Youtubeu, pa pogledajte...

http://www.youtube.com/watch?v=GzKHcpkesnM

http://www.youtube.com/watch?v=dA1lT4IKCEc

http://www.youtube.com/watch?v=ARqvGg0hk1o

http://www.youtube.com/watch?v=aGucqpyZLXM

Original BMW aku, koje kao original dio radi Exide, košta kod Tomića 1528 kuna. Selmar u Celju nudi ih za cca 170 €, minus cca 20% preko (isključivo) Tax Free računa, što je efektivno povrat ni 15% DDV-a.

Stoga je uzeti nešto puno bolje, čak i za manju cijenu, potpuno razumno rješenje. Odyssey!!
 
Ajde ne uvjeravaj samog sebe u kvalitetu tog akum. nego kupuj ga bez razmišljanja i vozi se ko čovjek 8)!

tomič če več nači jelene kojima če prodati te svoje akum,a i siguran je da če se ovi vratiti malo nakon isteka garancije po novi i tako u krug :wink:!
 
U ponedjeljak sam u Bauhausu zg vidio Banner za agregate po cijeni od 300 kn, dimenzije sam zapisao i nažalost ostavio doma u jakni. Obzirom da Banner imam u oba auta već duže vrijeme, mogu reći da sam zadovoljan i nebi se puno mislio ako mu dimenzije pašu.
 
Imam PC680  vec 6 godina u svom 2002 K1200RS bas zbog ABS-a i nikad nisam imao nikakvih problema s njime. Bio sam sretne ruke na Ebay-u i kupio ga za $57 + 20$ postarina do Toronta iz USA.Orginalni EXIDE BMW je trajao samo 2 godine...
PC-680 ide i u Harley -Davidson motore (treba to cudo pokrenuti)..