akumulator

mirko9

Member
ima ko  ovakav aku  ...naime nema iberlauf  za plinove ...napunjena je tom originalnom tekucinom kaj sam dobio  s baterijom u  kompletu i  onda punio  na punjac par sati  ..e sad prosla je skoro  godina i  razina te tekucine je pala ispod 2 -3  celije  ...jel  treba  nadolijevati  il ne  posto  pise na situ  citam wartungsfrei  batterie ...navodno  traju  duze neg obicne(reko  lik  3 godine )  ..inace normalno  pali ko  i  prije ..bez  obzira na nedostatk  tekucine ...da i  ova tekucina navodno  kako  pise  nije uobicajena kiselina  kaj ide u inace tekuce akumulatore ....i  da ...kao  sto  vidite  ,,tekucina nemre van  izac tj  cepici  iznad ne dihtaju  a otpust nema nigdje ....
 
Najobicniji MF akumulator....vecina motora ga koristi....Nema odrzavanja..u smislu netreba nadolijevati tekucinu u NIUKOJEM slucaju....Mene samo zanima kako si skuzio da mu fali vode...ako je izradjen od crne neprozirne plastike. Ako si isao otvarati hermeticki cep..i nadolijevao vodu...mozes ga baciti u smece...
 
bmw m 5 said:
Najobicniji MF akumulator....vecina motora ga koristi....Nema odrzavanja..u smislu netreba nadolijevati tekucinu u NIUKOJEM slucaju....Mene samo zanima kako si skuzio da mu fali vode...ako je izradjen od crne neprozirne plastike. Ako si isao otvarati hermeticki cep..i nadolijevao vodu...mozes ga baciti u smece...


u medjuvremnu  sam saznao  sve o ovom tipu  ...ipak hvala -bmw-    ...ma ne nisam nadosipavao vodu  neg sam mislio  da je uobicajeni  aku  s kiselinom  unutra  pa reko  idem  provjerit sad prije neg stisne ima razinu  tekucine..i  otvorim  ove cepice odzgora i  vidim da na 2,3 cepa je tekucina ispod celija za nekig  pol, pa i  cm ....pa reko  kaj sad  s obzirom da pise ne sipaj vodu  ..,natrag sa zatvorio i  sve ok  ....pitam tam di  sam ga kupio  ,,da ga dok  se vozi  najboljestekat na punjac kaj  ga odrzava tijekom razdoblja kad nije u  potrebi  punim .....opet trosak  al mislim da bu i  sam izdrzo negdje na toplom bez tog punjenja pa ga nadopuni opet na punjac kad ga budem stavljo  ....