akumulator

ma stavit cu akumulator od auta, regler je vec krepo...
i ovak mi treba za 2-3 sata voznje po noci(svijetla)... nist drugo... a navecer ide na punjenje, znaci nece bit prazan do kraja...
 
Goran_Zg said:
ma stavit cu akumulator od auta, regler je vec krepo...
i ovak mi treba za 2-3 sata voznje po noci(svijetla)... nist drugo... a navecer ide na punjenje, znaci nece bit prazan do kraja...

Svaka ti čast kad znaš što hoćeš samo naprijed i ja sam nekad vozio jawu na dvije plosnata uloška od baterije služilo mi je to samo za paljenje . taka vremena nije se imalo za akumalator , a i tko je imao morao je u Mađu ili Čehu po njega . samo daj nemoj se smesti .
 
da...mos si misliti...sa akumulatorom od auta..koji je tezak barem 10-tak kg...i to u koferu za kacigu.... :LOL:..prvi zavoj je tvoj... :mrgreen:
 
bmw m 5 said:
da...mos si misliti...sa akumulatorom od auta..koji je tezak barem 10-tak kg...i to u koferu za kacigu.... :LOL:..prvi zavoj je tvoj... :mrgreen:

Ma pusti dečka nek proba  8)
 
Bump said:
yuasa orđinalna je durala prek 5 godina  :mrgreen:

Yuasa je fakat zakon.  (y) Imao sam Exide koji je trajao 6 mjeseci! Već sam mislio da je alternator/regler u Q. Meni su Yuase trajale do tri godine. Pet je super. Valjda imaš grijanu garažu  (y)
 
bmw m 5 said:
da...mos si misliti...sa akumulatorom od auta..koji je tezak barem 10-tak kg...i to u koferu za kacigu.... :LOL:..prvi zavoj je tvoj... :mrgreen:
a gle, stvarno neznam drugo rjesenje, jedva sam se dokopao tog motora, za tu cijenu sam mogao dobit dva tomosa apn-a, a to govno vec imam... svaku kunu koju imam stavljam u taj motor... sad trebam disk plocice kupit.. to mi je najvaznije... a isprobavam nesto sa akumulatorom od auta zato sto ce on najduze drzat, ovaj od motora nece drzat pola sata upaljenih svjetla.. kad ce bit para ide novi regler i moram napravit servis na anlaseru... mislim.. meni taj motor ne treba da idem na more sa njim... niti da prolazi tehnicki, svaki dan napravim nekoliko kilometara po kvartu i to mi je dosta...

a na kraju imam osjecaj da nece bit nista ni od tog akumulatora.... tak su svi puni podrske da dobivam volju da zapalim motor....
 
kako mislis da nemas podrske ?? Pa cijela jedna strana su ti postovi sa savjetima....sta napraviti...i kako napraviti. Pa za 80 kn...neces umrijeti od gladi..ako kupis orididi akumulator. A na kraju krajeva mozda je i regler dobar...mozda stvarno tom motoru fali samo dobra baterija. A to sto je motor u malo losijem stanju....svi smo mi to prosli....svaka skola se placa.....bolje koji dinar u motor nego u cigarete i alkohol(to se ne odnosi na tebe :mrgreen:)...opcenito govoreci... (y) Cini mi se cak da i ja imam jedan regler doma...sa 5 ulaza.."motoplat"....Dati cu ti ga ako treba.....i ako bi pasao..... 8)
 
me vjerovatno je regler u komi zato sto je motor bio vozen bez akumulatora neko vrijeme, i ovaj sta ga sad imam se nece napunit niti to malo sta se moze....
a sto se tice reglera i tih 5 ulaza... ne razumijem se u to tak da neznam koliko mi ulaza treba.... otici cu u servis nekakav i njih pitat sta mi treba pa cu tu napisat...
a akumulator trebam otic sad jedan dan kupit...

kak mogu vidjet dal regler radi? jel mogu spojit lampicu nekakvu na kleme dok je motor upaljen? i dal bi svijetla radila da radi regler.. meni ne rade..
 
neka ti neko posudi 100% ispravan akumulator...spojis ga uredno na kleme i upalis...obicnim voltmetrom(ima ga svaki elektricar)....izmjeris struju punjenja.Kad je motor upaljen i radi na minimumu voltmetar treba pokazivati napon od 13.5 V..nikako preko14V...ili manje od 12.7 V. Ako imas te vrijednosti...regler je ok. Ako imas "samo" napon baterije...od 12.3 - 12.5....nije ok. Dodavanjem gasa vrijednosti nebi smjele preko 14.0 - 14.3 V.
 
Si ti mozda sa crnomerca zivis na vrhovcu  :misli:
 
Ne znam kak imaš muda stavljati akumulator od auta u kofer koji, btw, službeno smije primiti masu do 5 kg, a akumulator ima (kako je netko već napisao) skoro duplo. I kako misliš spriječiti taj akumulator da ti leti po koferu za vrijeme vožnje? Nećeš ga valjda ušarafit u dno kofera? Moglo bi ti se desiti da ti se odvali cijeli kofer s postolja tijekom vožnje...

Bolje ti prvo pregledaj (i popravi ako treba) taj regler, alternator i sve što ima veze s punjenjem akumulatora i onda si stavi ovaj od 9 Ah. Ionak ti je sezona gotova tako da se nemaš više šta voziti motorom do proljeća...  :wink:
 
probao sam stavit u kofer i odma sam ga izvadio van, ja mislim da nebi uspio napravit 100 metara sa tim... sve zivo bi odvalio sa motora.... danas navecer cu izmjerit to
 
Čemu tolika žurba? Za dan-dva će pasti snijeg i nećeš se moći voziti, a i mlad si i imaš vremena za vožnju.
Poslušaj savjete većine, ispitaj regler, kupi novi akumulator i pričekaj proljeće.  :wink: