Alpe adria stocsport 600 2005

spox

New member
Prije dva dana sam poslao mail organizatoru Alpe adria cupa vezano za klasu 600 stoksport.
Situacija je ovakva.Klasa je organizirana i vozit će se, međutim neke stvari nisu još finalizirane i bit će gotove u dogledno vrijeme. Za sada se zna da bi pravilnik trebao biti kao u sportstock 1000, ali bit će napravljen baš pravilnik za tu klasu u slučaju nekih promjena.Podloga za broj je zelena,broj je bijeli.Minimalne godine potrebne za nastup 15,a max. nisu određene.Gume moraju imati DOT oznaku a po kiši se mogu koristiti kišne koju nisu za cestovnu upotrebu.Zamjena kompletnog auspuha je dozvoljena.To su samo neke stvari koje su mi naveli.Kad bude gotov kompletan pravilnik poslat će mi ga pa ću detaljnije napisati.
 
Nesto me opasno zanima. Imali smo neki dan raspravu oko medjunarodnih licenci. Jedinu informaciju koju imam je ona od oldtimera. Kod njih jedino prva trojica u ukupnom plasmanu u prvenstvu drzave mogu dobiti medjunarodnu licencu. To je kao neka kvalifikacija za medjunarodno prvenstvo. Nesto sam nacuo da su Zujic i Shepi podigli medjunarodnu licencu zajedno sa HR licencom i to prve sezone.
Pa jel moguce da nas moto savez omogucuje medjunarodno prvenstvo i onima koji nemaju nikakvih iskustva u utrkama i onima koji nisu sakupili dovoljno bodova prijasnje sezone da se natjecu na takvim utrkama.
Pa gdje je tu pravilnik o Hrvatskoj reprezentaciji i slicno ?
U svim ostalim granama sporta, u reprezentaciju mogu uci samo oni sportasi koji su pokazali najbolje rezultate na podrucju drzave ?

Nadam se da me neki nece krivo shvatiti, ali jako mi je glupo da se recimo ti Spox ili recimo Mogway (samo primjera radi) koji nemate trkace iskustvo nadjete na stazi sa vrhunskim evropskim trkacima. Pa to mi je nesto kao kad se Mate nadje u utrci sa Kecom, Kalsekom, Zujicem, Malecom i Ozisom. Pa prilikom prelazenja, bilo bi ih svugdje :)
Jasno mi je da se u toj utrci nadju Zujic i Kec koji imaju bodove za to, a i dokazali su svoje mogucnosti.
 
Sasa MK Motori said:
Nesto me opasno zanima. Imali smo neki dan raspravu oko medjunarodnih licenci. Jedinu informaciju koju imam je ona od oldtimera. Kod njih jedino prva trojica u ukupnom plasmanu u prvenstvu drzave mogu dobiti medjunarodnu licencu. To je kao neka kvalifikacija za medjunarodno prvenstvo. Nesto sam nacuo da su Zujic i Shepi podigli medjunarodnu licencu zajedno sa HR licencom i to prve sezone.
Pa jel moguce da nas moto savez omogucuje medjunarodno prvenstvo i onima koji nemaju nikakvih iskustva u utrkama i onima koji nisu sakupili dovoljno bodova prijasnje sezone da se natjecu na takvim utrkama.
Pa gdje je tu pravilnik o Hrvatskoj reprezentaciji i slicno ?
U svim ostalim granama sporta, u reprezentaciju mogu uci samo oni sportasi koji su pokazali najbolje rezultate na podrucju drzave ?

Nadam se da me neki nece krivo shvatiti, ali jako mi je glupo da se recimo ti Spox ili recimo Mogway (samo primjera radi) koji nemate trkace iskustvo nadjete na stazi sa vrhunskim evropskim trkacima. Pa to mi je nesto kao kad se Mate nadje u utrci sa Kecom, Kalsekom, Zujicem, Malecom i Ozisom. Pa prilikom prelazenja, bilo bi ih svugdje :)
Jasno mi je da se u toj utrci nadju Zujic i Kec koji imaju bodove za to, a i dokazali su svoje mogucnosti.


Pa sad već kad me potežeš za jezik ,objasni mi kako bi to onda hrvati nastupali u PH kad se utrka zajedno vozi sa natjecateljima koji se boduju za Alpe adria.Možda da se posebno vozu utrke.A sad šta se tiće licence.Imao sam je 1999. i nastupao zajedno sa vozačima kao što su Drnjević,Uzelac,Ringwald.Valjana ,Pribudića sam zaboravio. Znaći nastupao sam u PH i mogu imati međunarodnu licencu koja te kopka.A treće,zašto stavljaš Matu u usporedbu sa ovim vozačima.Usporedi sebe,nije baš da se super držiš sa Kalšekom,Ozisom,Zujićem,Kecom.. :wink:
 
A, jesi ozbiljan. Stavio sam vas cisto za primjer, a Matu iz zajebancije, pa to bi barem ti trebao shvatiti. Za tvoju licencu nisam znao, Sorry, los si mi primjer, onda ajmo za primjer uzet mene, sve jedno je, poanta je ista.

Sto se tice Alpe Adria, objasnjeno mi je. To je posebno prvenstvo i navodno, kazem navodno jer nitko nije siguran, izdavale su se licence koje se priznaju samo za AA. Treba provjeriti da li takve licence vrijede za SP. I je li itko sa tom licencom vozio van Hrvatske. Znam da su decki iz OldTimera dobivali medjunarodne licence ali samo prva trojica i oni su mogli nastupati van Hrvatske, ostali nisu imali tu mogucnost koliko god to oni zeljeli. Sad jel postoje tu razlike, neznam, ali stvar bi trebala biti ista. Mozda se nadje netko upuceniji pa objasni malo cijelu situaciju.

A kad smo kod ovoga sto sam napisao, eto na chatu smo se slozili da svugdje u svijetu moras proci kvalifikaciju (prvo drzavno prvenstvo) Pazi ne odvoziti utrku dvije nego prikupiti dovoljan broj bodova da bi usao u reprezentaciju. Ispada da kod nas sve ovisi o jednoj osobi u savezu koja ti hoce ili nece ovjeriti licencu. Zalosno ali istinito, to je jos jedan pokazatelj koliko nam je moto sport u kurcu. Da me krivo ne shvatite, to treba iskoristiti i svi koji mozete dignite licencu. Nitko sretniji od mene da iduce godine vidimo sto vise nasih vozaca rame uz rame sa evropskim vozacima.
 
Da je konkurencija veća i licencu bi bilo teže dobiti....
Ovako tko god želi voziti je dobro došao :D A ako ste primjetili bilo je i stranih vozača iza naših na Grobniku a kako su oni onda dobili licence?

Ja nisam prošle godine imao međunarodnu licencu a u sklopu AA smo vozili PH za što nije potrebna međunarodna licenca.
 
...međunarodne licence ne znače da si ti predstavnik svoje zemlje poput nekakve reprezentacije već samo da imaš odobrenje od matičnog saveza za nastup izvan države..predstavljaš sebe i klub...a da li imaš kvalitetu za nastupiti na međunarodnom natjecanju pokazat će kvalifikacije..ako zadovoljiš da ideš max. 15% sporije od najbržeg vozača i unutar si broja vozača koliko zadovoljava broj startnih mjesta onda očito zadovoljavaš...uostalom da ne ispadne da smo mi primjer neke banana republike: na ovogodišnjoj utrci svjetskog prvenstva u endurance-u u njemačkoj je između ostalih nastupilo 83 njemačka vozača...sumnjam da su baš svi bili u prva tri mjesta njemačkog prvenstva :mrgreen: :mrgreen: ... čak je bio i "polizei" tim!!
 
Sasa MK Motori said:
A, jesi ozbiljan. Stavio sam vas cisto za primjer, a Matu iz zajebancije, pa to bi barem ti trebao shvatiti. Za tvoju licencu nisam znao, Sorry, los si mi primjer, onda ajmo za primjer uzet mene, sve jedno je, poanta je ista.

Sto se tice Alpe Adria, objasnjeno mi je. To je posebno prvenstvo i navodno, kazem navodno jer nitko nije siguran, izdavale su se licence koje se priznaju samo za AA. Treba provjeriti da li takve licence vrijede za SP. I je li itko sa tom licencom vozio van Hrvatske. Znam da su decki iz OldTimera dobivali medjunarodne licence ali samo prva trojica i oni su mogli nastupati van Hrvatske, ostali nisu imali tu mogucnost koliko god to oni zeljeli. Sad jel postoje tu razlike, neznam, ali stvar bi trebala biti ista. Mozda se nadje netko upuceniji pa objasni malo cijelu situaciju.

A kad smo kod ovoga sto sam napisao, eto na chatu smo se slozili da svugdje u svijetu moras proci kvalifikaciju (prvo drzavno prvenstvo) Pazi ne odvoziti utrku dvije nego prikupiti dovoljan broj bodova da bi usao u reprezentaciju. Ispada da kod nas sve ovisi o jednoj osobi u savezu koja ti hoce ili nece ovjeriti licencu. Zalosno ali istinito, to je jos jedan pokazatelj koliko nam je moto sport u kurcu. Da me krivo ne shvatite, to treba iskoristiti i svi koji mozete dignite licencu. Nitko sretniji od mene da iduce godine vidimo sto vise nasih vozaca rame uz rame sa evropskim vozacima.


Sve ja to razumim i u pravu si da logike neke velike i nema u svemu tome,u cijelom hrvatskom moto sportu nema logike.Ali problem je taj,ako se budu svi držali pravila i logike prvenstva neće biti.Ja za sebe uopće ne mislim da ću napraviti neki super rezultat ali želim da se nešto događa u moto sportu.Uopće mi nije u planu ni nastupiti u Alpe adria koje se voze u drugim zemljama ali PH bi volio odvoziti.Jer došao sam do zaključka da svi se mi nešto žalimo na PH a ništa nismo poduzeli.Mislim Saša da bi i ti mogao biti jedan od vozača u sljedečoj sezoni.Motor je tu a po pitanju guma se sigurno možeš snaći.Kad ovo govorim ne mislim da tebi novci padaju iz zraka ali nastupiti bi mogao. Ima tu još dosta ljudi koji bi mogli.
A sad šta se tiće logike i HMS-a.Odmah da razjasnimo,LOGIKE NEMA.Oni su najveći krivci za situaciju u PH. Ja garantiram 100 % da još uvijek ima ljudi koji su spremni sponzorirati moto sport,ne u nekim ogromnim količinama ,ali ima.Kad bi ljudi sad krenuli raditi siguran sam da bi mogli organizirati bogate nagrade za prva tri mjesta u svakoj klasi u svakoj utrci.Da samo pošalju obavijest,prijedlog,upit... svakom od moto dučanu siguran sam da bi bilo nagrada (guma,ulja,rukavica,kombinezona,čizama,oklopa....) .To je samo dio šta bi mogli napraviti bez ikakvog napora.A da se malo bolje organiziraju i obave neke razgovore sa HTV,RTL,Nova,Sportske Novosti,Moto Puls,Moto klub imali bi potpunu medijsku pozornost a samim tim se i otvaraju vrata za sponzore.međutim to njima ne treba i ne žele .Oni dobiju novce iz proračuna koji zadovoljavaju njihove apetite,dnevnice idu,troškovi idu,nemaju nikakve obaveze i zadatke i boli ih k.... Žalosno je da u Srbiji u klasi 600 super sport ima 20 vozača a kod nas te klase uopće nema.Da nema ovo nešto fanatika ne bi bilo ni prvenstva.
Mnogo ljudi će reći da ne voze zbog velikih troškova,posebo zbog guma.Da li je moguće da nigdje nije spomenuto,napisano da licencirani vozači imaju 30 % popust na gume Pirelli u AH Gumel. Zašto se takve stvari ne objavljuju na službenoj stranici HMS-a. Treba ljude malo informirati.Trebalo je već sad početi planirati kalendar za sljedeću godinu,raspisati nove klase,objaviti pravilnik svih klasa,malo sve to forsirati.
Toliko u ovom javljanju.
 
Dovoljno je da na službenoj stranici HMS-a još nisu izašli rezultati sa AA u 8. mjesecu pa tako ni ukupni rezultati PH u brzinskom motociklizmu. Poslao sam tri puta mail da ih podsjetim ali to valjda nitko ne čita. Čak je i Kec ispred mene zvao tajnicu koja je rekla da nije dobila službene rezultate krono službe. :roll: To je vjerujem veliki problem nabaviti :mortal:
Ostaje nam ona "uzdaj se use" i ono malo ljudi u savezu bez kojih ne bi ni bilo PH. (y)
 
Kao sto sam i rekao, znam da je Alpe Adria poseni slucaj i mozda bas zato u savezu cijelu situaciju ne gledaju tako. Nadam se da ce tako lako proci i oni zainteresirani za endurance utrku u Njemackoj.

Sto se tice Saveza, pa to svi vec sve znamo. makar moram priznati da me iznenadilo da su nasim deckima ipak placali po dogovoru, tj. sjedala je neka lova na racun kluba vezano za nase trkace. Istina da je sve kasnilo, ali lova je sjedala.
E sad, da je ta lova mala u odnosu na ono sto dobivaju, to je vrlo vjerojatno, ali to je cinjenica sa kojom se trebaju svi pomiriti.

Zanima me jel itko od vas razmisljao o osnivanju novog saveza ?? To ne bi trebao biti toliko veliki problem, a onda si sam svoj gazda i radis onako kako ti to postavis. Sjecam se da je Djuro htjeo napraviti Zagrebacki savez ali ocito mu se vise svidjela stolica u HR savezu.
Ako Slovenci mogu imati par saveza, zasto ne bi mogli imati i mi. Opet se mozemo vratiti na temu, svaka konkurencija je dobra jer tjera obje strane da se vise trude !!
 
Sasa MK Motori said:
Nadam se da me neki nece krivo shvatiti, ali jako mi je glupo da se recimo ti Spox ili recimo Mogway (samo primjera radi) koji nemate trkace iskustvo nadjete na stazi sa vrhunskim evropskim trkacima. Pa to mi je nesto kao kad se Mate nadje u utrci sa Kecom, Kalsekom, Zujicem, Malecom i Ozisom. Pa prilikom prelazenja, bilo bi ih svugdje :)
Jasno mi je da se u toj utrci nadju Zujic i Kec koji imaju bodove za to, a i dokazali su svoje mogucnosti.

Nema krivog shvaćanja ali dobro ti je Spox napisao. Iznimno glup primjer. Jedno je ako je netko sporiji a sasvim drugo bezglavo trkeljanje po stazi na koje ti aludiraš.
 
mate said:
Sasa MK Motori said:
Nadam se da me neki nece krivo shvatiti, ali jako mi je glupo da se recimo ti Spox ili recimo Mogway (samo primjera radi) koji nemate trkace iskustvo nadjete na stazi sa vrhunskim evropskim trkacima. Pa to mi je nesto kao kad se Mate nadje u utrci sa Kecom, Kalsekom, Zujicem, Malecom i Ozisom. Pa prilikom prelazenja, bilo bi ih svugdje :)
Jasno mi je da se u toj utrci nadju Zujic i Kec koji imaju bodove za to, a i dokazali su svoje mogucnosti.

Nema krivog shvaćanja ali dobro ti je Spox napisao. Iznimno glup primjer. Jedno je ako je netko sporiji a sasvim drugo bezglavo trkeljanje po stazi na koje ti aludiraš.

Eto stalno trpim ta Sašina predbacivanja(iako je na predzadnjem happeningu došao točno ispred mene i to sa somčinom, vozi već godinama a ja tek jednu itd...)
a sad i ti sine Brute kakiš po meni :shock: :shock: :shock: :shock:
 
Sasa MK Motori said:
Evo, da se ne mucite, dobio sam odgovor na M motoplus. U glavnom, ONLY IN CROATIA :)

Nije bas tako. Nemoj izjave izvlaciti iz konteksa. Ja sam rekao da je mozda u Hrvatskoj to na taj nacin rijeseno. Kao prvo, kao sto je Damir napisao, u motoristickim utrkama nema reprezentacija. Svaki tim nastupa za sebe, a najavljuje se samo iz koje zemllje dolazi. Bilo je par utrka gdje su se pojedine zemlje natjecale jedna izmedju druge, ali je to bilo vise zabavnog karaktera.

A sada o temi. Neznam zasto se bas sada kad neki decki imaju zelju, a mozda i mogucnost, ucestvovati u tako ljepoj priredbi pokusavaju rijesavati problemi nasega saveza. To nije posteno prema tim vozacima. Mislim da bi im ova rasprava mogla samo stetiti. Ali kad smo vec poceli evo i mog misljenja.

Ja uopce neznam dali tu ima problema. Mi u Hrvatskoj stalno krecemo sa stanovista da nesto ne radimo dobro. Mislim da Savez ima sam pravo odredjivati po kojim kriterijima ce dodjeljivati licence svojim clanovima, i internacionalni savez to mora prihvatiti. Pa nije to samo kod nas tako. Sjecate li se svjetskih prvenstva u nogometu gdje su neke zemlje gubile sa rezultatima od preko 10 golova razlike. Pa bilo je skakaca na zimskim skakaonicama na olimpijadi koji su skakali 50 m dok su vrhunski skakaci uspjevali preskociti granice od 100 m. Siguran sam da nasi vozaci koji ce voziti u Oscherslebenu nece toliko zaostajati. Dapace. Sto se tice sigurnosti je, kao sto je vec netko rekao, u pravilima napravljena vremenska granica koji vozaci moraju voziti. Neznam na koji nacin bi se inace vozacima iz zemalja koje su imale problema (kao mi u ratu), i nisu imale mogucnosti organizirati jaka nacionalna prvenstva omogucilo natjecanje u internacionalnim priredbama.

Poziv na osnivanje novog saveza je potpuno krivi put, i mislim da nema izgleda za uspjeh. Pa savez mora biti clan internacionalne organizacije. Mislim da je jedini ispravni put uclaniti se u postojeci savez i svojom aktivnosvcu pridonjeti ispravkama gresaka.
 
Ja pozdravljam sve koje ulaze u neka moto natjecanja!Neznam zašto bi se neko omalovažavao koji prvi put ulazi kao licencirani vozač,prebacivao koliko vozi Grobnik i slično.Jednostavno sa takvim načinom trkanja se podižu kvalitete vozača i natjecanje je zanimljivije.Šta bi htjeli da nam prvenstvo liči kao prije par godina sa 3 vozača? :? .Od samog happeninga nema ništa,jednostavno postalo je pre opasno jurit sa nekim budalama koji nemaju nikakve kulture vožnje.
Žalosno je da ima dečki koji odlično jure i imaju komplekse nastupat kao "licencirani" vozač.
Šta se tiče međunarodnog natjecanja neznam zašto bi trebalo bit problem dobit takvu vrstu licence :?:
Vjerujte mi fenomenalni je osječaj kada vas Pelizzoni prestiže,uživam s tom ekipom :evil_laugh: vozit :chuckel:
 
shepi said:
Ja pozdravljam sve koje ulaze u neka moto natjecanja!Neznam zašto bi se neko omalovažavao koji prvi put ulazi kao licencirani vozač....
A tko tu omalovazava bilo koga tko zeli voziti utrke ??
 
mate said:
Nema krivog shvaćanja ali dobro ti je Spox napisao. Iznimno glup primjer. Jedno je ako je netko sporiji a sasvim drugo bezglavo trkeljanje po stazi na koje ti aludiraš.

Ja ne aludiram na bezglavo trkanje nego na neiskusno trkanje. Ima jako puno dobrih vozaca, neki su talentirani a neki su uvjezbani. U oba slucaja mislim da je za bilo koje veliko natjecanje potrebno iskustvo i to ono na stazi.
 
Mogway said:
Eto stalno trpim ta Sašina predbacivanja(iako je na predzadnjem happeningu došao točno ispred mene i to sa somčinom, vozi već godinama a ja tek jednu itd...)
a sad i ti sine Brute kakiš po meni :shock: :shock: :shock: :shock:

Vuces ti mene za jezik i to bez obzira sto ti nikad nisam predbacivao. Nisi bas neki matematicar jel da? Ajde da ti pomognem. Ako si dosao iza mene na utrci to znaci da si mi disao za repom? Na predzadnjoj utrci si dosao 20 sekundi iza mene, e sad to sto se nije nasao nitko izmedju ne znaci da mi dises za vratom. A na zadnjoj ? Koliko je ono bilo vozaca izmedju nas dvojice prije nego si pao ??
Nego, a kad sam ja to omalovazavao i podcjenjivao tvoju voznju? Gle, ako ce ti imponirati da ti kazem da si bolji vozac od mene, reci cu ti to u trenutku kad nakon utrke prodjes cilj i to iza mene sa manjom razlikom od 20 sec. Do tada si dobar, ali nemoj podcjenjivat druge pa tako ni mene. U ostalom sram te bilo, namazao te nas Kocka sa 250 ccm-a.
Jedno pitanje, jel te trpi tvoj sugradjanin od kojega si imao brzi krug zadnju utrku ili te vec docekao negdje iza ugla sa nekom letvom ? Pitam zato jer si ti bio njemu neka vrsta mehanicara a sad si ga ajmo reci namazao. Mora da si mu krv popio.
 
M motoplus said:
...Poziv na osnivanje novog saveza je potpuno krivi put, i mislim da nema izgleda za uspjeh. Pa savez mora biti clan internacionalne organizacije. Mislim da je jedini ispravni put uclaniti se u postojeci savez i svojom aktivnosvcu pridonjeti ispravkama gresaka.

M, spomenuo sam rijec reprezentacija jer upravo ta rijec je kruzila pocetkom godine u Savezu. Spominjala se ogromna lova i potpora Saveza za Hrvatsku reprezentaciju i slicno. E sad, tko je u toj repki valjda zna samo tajnik saveza. Ja samo kazem da po nekim pricanjima, mislim da u tu repku ulazi 3 najbolja vozaca po klasi. Onda kad sve to sto sam cuo stavim na hrpu, onda mogu doci do zakljucka da je medjunarodna licenca predvidjena za njih.
U ostalom u motocrossu, kao i u svim ostalim sportovima, nasu drzavu predstavlja svega par sportasa iz klase, a ne pedeset. Normalno oni voze za svoje timove klubove itd. ali voze za Hrvatsku drzavu.
Ponovit cu, Reprezentacija je rijec kojom se izmedju ostalih koristio i Djuro u svojim govorim o HR Moto Sportu, ako je kriva rijec, znajte da je nisam ja postavio.
Nego, doticna utrka o kojoj pricamo se ne boduje za nikakvo prvenstvo, pa bi tu situacija mogla izgledati drugacije, no stvarno mislim da bi bilo dosta naklapanja o toj temi dok se ne provjeri tocno tko moze a tko ne moze dobiti licencu za doticno prvenstvo. Ja se od sutra primam onoga o cemu smo pricali M.

A sto se tice drugog saveza. M, kuzim ja tebe sto ti pricas, ali ti ocito nemas poima kakva je situacija u nasem savezu. Zamisli si par starih prdonja koji se valjda jos uvijek prime za srce kad cuju Jugoslavensku himnu i oni odredjuju sve. Vec je toliko ljudi pokusalo napraviti promjene, pocevsi od Djure i sve se nekako vraca na isto. Opet kazem, zasto bi Slovenci ili drugi bili pametniji od nas i napravili vise saveza. U ostalom tko kaze da se neki drugi savez ne bi mogao uclaniti u svjetsku organizaciju ?? Pitanje je jedino tko se hoce sa svim time zafrkavati. Ako Djuro nije htjeo, dakle neke love tu nema. E sad ako je netko voljan izdvojiti svoje vrijeme za takav projekt mislim da nije to krivi put. Normalno opet preostaje smjeniti upravu saveza. Samo treba pridobiti vecinu u skupstini.
A ovo uclaniti se u savez i aktivnoscu pridonjeti ispravkama pogresaka ?? Ti stvarno moras malo navratit u HR. MK Motori jesu clanica saveza i nema nikakve koristi sto god pokusali reci ili napraviti. Tamo mora ruknuti neka bomba svjezih i mladih ljudi zeljni promjena i da pod pritiskom one prdonje jednostavnio odu podvijenog repa i punih djepova.
 
M motoplus said:
A sada o temi. Neznam zasto se bas sada kad neki decki imaju zelju, a mozda i mogucnost, ucestvovati u tako ljepoj priredbi pokusavaju rijesavati problemi nasega saveza. To nije posteno prema tim vozacima. Mislim da bi im ova rasprava mogla samo stetiti. Ali kad smo vec poceli evo i mog misljenja.

Ne vjerujem da bi ovakve rasprave mogle stetiti bilo kome u PH i AA. Jedino na ovaj nacin ce se doci do nekakvih konkretnijih informacija. Mislim da mnogi zive u zabludi, a nadam se da sam medju njima ja pa da sve bude lakse. Jesam optimist :)
Sto se tice utrke o kojoj ti pricas, na one vozace koji ce stvarno voziti tu utrku, nikakve rasprave ne mogu utjecati. Svoj cetvorici treba skinuti kapu i dati im maksimalnu podrsku kao i ostatku tima koji ce se uputiti u taj pothvat.
 
Izgleda da se oko svake teme nadje par pod tema i svaka rasprava ide u krivom smjeru. Osnova svakog natjecanja je konkurencija, s konkurencijom idu i interesi s interesima novci pa popularnost i da vam sad ne crtam. Jedini koji pokusava nesto napravit je "M motoplus" pogotovo kad zeli svu svoju volju ulozit da neki od trenutno naj vozaca u HR osjeti nesto veliko.
SVAKA CAST "M motoplus " RADO CU POMOC SVIMA KOJI BUDU ISLI NA ENDURANCE, JOS AKO BUDE VOZIO I FIREBLADE2 (ALEN) POMOC CU KAO MEHANICAR ILI TEHNICKA PODRSKA I BIT CE MI CAST VOLONTERSKI NAPRAVIT NEKE POMAKE U HR MOTO-SPORTU.
Jos me jedna stvar malo amo rec boli, pa sta koga briga kako ko vozi i koliko ima iskustva. S vremanom i popularnosti ce rast i iskusni vozaci, automatski se stvara zdrava konkurencija.
KRENES PRVO OD SEBE:
Zbog cega vozis motor :?: , Zbog koga :?: , Jesi li zadovoljan s svojom voznjom :?:
Nadam se da se nece naljutit ali uzet cu ih za primjer; ZUJIC i SHEPI sitite se samo koliko im je tribalo da se na GROBNIKU spuste ispod 1.40.
Samo da vas malo podsjetim trenutno ima i drugih vrhunskih vozaca i to talentiranih recimo ALEN i DAMIR vide stazu 1-2 puta godisnje pa se voze 1.40 da neusporedjujem neke koji su svako malo na stazi pa nisu niti blizu. Mogao bi nastavit sa jos nekim stvarima ma necu pretjerivat, pa bi molio neke koji misle da su prozvani neodgovaraju na "replike netocnih navoda" jer mozemo tako u nedogled.
SVAKA USPOREDBA S STVARNIM OSOBAMA JE SLUCAJNA. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: