Alternativni putevi od Zagreba do Beograda

cobRRa

New member
ako neko zna bilo koji dio puta prema beogradu a da nije autocesta ili magistrala. asfaltirani seoski, neasfaltirani, makadam, kako god... svaki kilometar dobrodosao.
 
cobRRa said:
ako neko zna bilo koji dio puta prema beogradu a da nije autocesta ili magistrala. asfaltirani seoski, neasfaltirani, makadam, kako god... svaki kilometar dobrodosao.

Poanta?  :misli:
 
dr.chala said:
Kad jednom probaš uvidjeti ćeš da je najbezbolnija patnja ... ona autoputem.  ;)


mi bi u par dana... upoznavanje i razgledavanje novih puteva i mjesta. :D
 
cobRRa said:
mi bi u par dana... upoznavanje i razgledavanje novih puteva i mjesta. :D


Ja sam 2 godine od Osijeka do Zadra isao svim mogucim sporednim cestama pa sam svaki
put pozalio sto nisam Osijek-Zagreb odradio autocestom pa sam ove godine tako i napravio
i definitivno nisam pozalio.


Ceste od Zagreba do Osijeka su izuzetno dosadne kojim god putem isao, podravskom
magistralom (gore na bjelovar, viroviticu, slatinu pa nasice ili d. miholjac po izboru pa OS)
je i prilicno opasno, puno sela itd.


Interesantniji djir mi je ipak bio Os-Nasice-Pozega-Pakrac/Lipik pa uz autocestu do
Kutine/Siska i na Veliku Goricu pa u ZG. Ali i pola tog puta je dosadno, ovo oko pozege
je lijepo.


Ako ti se ne zuri, najbolje ceste po slavoniji su Nasice-Pozega, i Rusevo-Levanjska Varos,
a ovu drugu i mozes ukombinirati u rutu prema SRB.


Dakle, od ZG ides na jug, Gorica, Sisak, Kutina, pa gore na Lipik, NE na Novsku, tu pocinje
lijepa cesta za voznju. Nakon toga je uzivancija od Pozege do Pleternice, pa gore tjeraj
na Rusevo i cesta do iza Levanjske Varosi je za uznojit se od zavoja i odlicnog asfalta.


Zavrsit ces u Djakovu pa dalje biraj kuda ces ovisno o tome gdje bi presao granicu.
Djir Vukovar-Ilok je isto super, pa bi mogao Djakovo-Vinkovci-Vukovar-Ilok..


Jedini problem je sto je to sve skupa puno sati voznje a nisi nikud stigao jos  :mrgreen:
 
Pitanje je skroz na mestu, putovao sam zadnjih godina i stvarno je smor voziti auto-putem.....Preporučujem opciju (isprobana): autoput (ili neka alternativa) do Lužana-Đakovo-Vinkovci-Vukovar-Ilok-Bačka Palanka-Novi Sad-Ruma-Beograd. Prolazi se dobrim putevima (Levanjska), ima krivina, ima lepih mesta za videti (NP Fruška Gora). Srećan put!
P.S. ako je u terminu kad nisam na godišnjem, plaćam piće na Iriškom vencu. Poziv važi i za snajpera (y)
 
šta god radio i kako god išao, definitivno NEMOJ ići iz Novog Sada preko Sremskih Karlovaca i Pazove prema Beogradu ... Do iza Karlovaca još bože pomozi .... a ovo dalje sve do Batajnice je žalobože puta...  :palacdolje: :palacdolje:
 
cobRRa said:
hvala doture ali premalo je konja na tim dvokotacima za tu rutu. :mrgreen:  ;)


pa fireblade ima sasvim dovoljno konjića.... ako je mogla moja kanta, ne vidim zašto tvoja nebi mogla.. ;)
 
Ako ides na Novi Sad onda nemoj ka Rumi jer ces opet izaci na auto put,tj mozes od Rume ka Staroj Pazovi pa kroz Zemun da udjes u Beograd!