Alternator Suzuki GSX 1100 ?!

krk

New member
Ovako ljudi kum mi ima Suzukija GSX 1100 1986 g. Otišao mu je alternator te je posjetio par mehaničara ali nitko se nije htio upustiti u avanturu skidanja jer je bivši vlasnik zalio spoj alternatora i bloka nekom kemijom i to sada drži ko blesavo. Dali je koja vida ostala u bloku ili provrtila to nezna nitko.
Ovako trebao bi savjet kako skinuti sa što manje posljedica,nekakvim zagrijavanjem ili postoji isto neka kemija za otpuštanje ????

E da i još nešto alternator za dotičnog suzukija je praktično nemoguće naći pa dali još neki model ima isti alternator ili netko ima negdje zabačen isti !
Hvala i pozdrav !!
 
krk said:
Ovako ljudi kum mi ima Suzukija GSX 1100 1986 g. Otišao mu je alternator te je posjetio par mehaničara ali nitko se nije htio upustiti u avanturu skidanja jer je bivši vlasnik zalio spoj alternatora i bloka nekom kemijom i to sada drži ko blesavo. Dali je koja vida ostala u bloku ili provrtila to nezna nitko.
Ovako trebao bi savjet kako skinuti sa što manje posljedica,nekakvim zagrijavanjem ili postoji isto neka kemija za otpuštanje ????

E da i još nešto alternator za dotičnog suzukija je praktično nemoguće naći pa dali još neki model ima isti alternator ili netko ima negdje zabačen isti !
Hvala i pozdrav !!
alternator odgovara sa svih gsxR / F motora od 85.do 93. i kasnije sa bandita i novijih F modela....
 
zvonko situm said:
alternator odgovara sa svih gsxR / F motora od 85.do 93. i kasnije sa bandita i novijih F modela....

Znači pašu i sve ostale kubikaže  od tih navedenih modela !?

npr. jeli paše ovaj
Code:
http://cgi.ebay.at/Suzuki-GSX-R-750-Bj-88-Lichtmaschine-Lima-Alternator_W0QQitemZ280287027370QQcmdZViewItemQQptZMotorrad_Kraftradteile?hash=item280287027370&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318#ebayphotohosting
 
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,133801.msg2221619.html#msg2221619  :mrgreen:
 
Došlo je do Greške!
Tema ili forum koji ste tražili, čini se, ne postoji ili ima ograničenje pristupa.  ?????
 
Meni otvara  :misli:
Posalji PP korisniku djekomax on ti prodaje 25 eur
 
@zvonko situm
ajde mi molim te potvrdi sa članom @djekomax dali je to taj alternator za mene !
Hvala ! :)
 
evo dobio sam od čovjeka alternator u rekordnom roku..međutim to nije to jer kaže motor ovaj gsx 1100 ima unutarnji a ne vanjski alternator !
Ljudi pomagajte !

p.s. Evo ako nekom treba sada ja imam onaj alternator dajem ga za koliko sam i platio 350 kn
 
šta da ti objasnim ... imam 5 ili 6 komada alternatora za takav motor ..... ne kužim šta je nejasno ...  :misli:

ali da budemo sigurni, daj nabaci sliku...  :wink:
 
strasilo said:
šta da ti objasnim ... imam 5 ili 6 komada alternatora za takav motor ..... ne kužim šta je nejasno ...  :misli:

ali da budemo sigurni, daj nabaci sliku...  :wink:

ma mislio sam da me zajebavaš kao da imaš 5-6- ovakvih kakav sam kupio a ne paše !?!
kao što rekoh to je za kuma a ja sam teklić ,uglavnom ima neki stator sa namotajima koji se vrti..to je skinuto onda se sa izvakačem vade magneti i onda je valjda iza rotor. Ovo sve pričam otprilike tako da ne uzimate 100 %. Uglavnom ići ću poslikati sve kako izgleda pa stavim slike !
 
@ zvonko situm

Daj napiši nešto ,javi se šta sada  !!!? Ipak si ti  meni a i djekomaxu rekao da je to taj alternator a nije !! ?
Nije forum servisna knjižica znam ali ono ako si nešto falio pokušaj ispraviti !
Mislim da bi bilo fer :)
 
krk said:
@ zvonko situm

Daj napiši nešto ,javi se šta sada  !!!? Ipak si ti  meni a i djekomaxu rekao da je to taj alternator a nije !! ?
Nije forum servisna knjižica znam ali ono ako si nešto falio pokušaj ispraviti !
Mislim da bi bilo fer :)
ako več provociranjem tražiš odgovor onda moram i reči da je na tom motoru vjerovatno papir iz 86.god.a da je motor stariji model..
gsxr1100 iz 86.godine ima vanjski alternator i on je isti na svim suzukijevim uljnjacima od 85-92...te kasnije na banditima od 96 sve do novog bandita sa vodenim hlađenjem...

FALIJA si naglasiti da se radi o starijoj varijanti mašina sa trofaznim alternatorom u lijevom deklu...
 
zvonko situm said:
ako več provociranjem tražiš odgovor onda moram i reči da je na tom motoru vjerovatno papir iz 86.god.a da je motor stariji model..
gsxr1100 iz 86.godine ima vanjski alternator i on je isti na svim suzukijevim uljnjacima od 85-92...te kasnije na banditima od 96 sve do novog bandita sa vodenim hlađenjem...

FALIJA si naglasiti da se radi o starijoj varijanti mašina sa trofaznim alternatorom u lijevom deklu...

Nisam ja ništa FALIJA i ne provociriram već od početka sam rekao da to nije moj motor i da se ne kužim i da molim za pomoć za kuma, a podatke sam pročitao iz knjižice vozila !
Evo vidiš već ovim postom se riješio problem i zato hvala i ako znaš točno šta mi treba molim te napiši. Bio sam sada kod mehaničara i nemože skinuti magnete sa izvlakačem jer je netko stavio locktide.Koliko sam uspio vidjeti i magneti su popucani a stator je totalno u kurcu !

E sada Zvonko vidim da se kužiš u motore reci mi ako želiš naravno kako i šta da trežim za kupiti !
Hvala !

p.s. FALIJA (inače navijam za Rijeku) 8)
 
imas mob sa kamerom ? imas usb kabel za comp-mob ? imas li digitalac ? SLIKAJ taj nesretni alternator...ili dinam..ili stogod da je...Ovako mozems nagadati do sutra.....To je najsigurnije...vjeruj mi...Nemoras se ljutiti ljudi ti pokusavaju pomoci....Ima toliko varijacija....da te bog sacuva. Slikaj i stavi sliku....usparati ces si novac zivce i vrijeme... (y)
 
Ma ne ljutim se uopće ! Evo i članu djekomax sam napisao poruku da nije ni on kriv niti zvonko a bome ni ja već jednostavno desilo se da očito to nije to što piše u papirima ! a alternator ću stavfiti u neki od oglasa i gotovo !
Pozdrav !!