AML Stobreč TTTS 22.-23.7.2023.

Tiho

Active member
Pozdrav svima i poziv svima...nakon 16 godina u Dalmaciji moto utrka...je da su Tomosi u pitanju al i to je veliki pomak!

Lokacija: TTTS Stobreč,karting staza Luda Baba

Subota 22.7. treninzi
Nedilja 23.7. službeni program počinje iza 12 h,utrke startaju u 13:00

AML (Amaterska Moto Liga) je druženje s elementima takmičenja koje ima za cilj promovirati tehniku i sport u opuštenoj i prijateljskoj atmosferi.
U AML-u, nije rijetkost da glavni konkurenti međusobno pomažu kako bi osposobili motore, čak i posuđujući ih jedni drugima. Mnogi vrhunski vozači prvenstva Hrvatske su proizišli iz AML-a, što nam je također jedan od glavnih ciljeva.
Ova utrka je bazirana na Tomos mopedima i podijeljena je u 6 klasa. Posebno zanimljiva je klasa za Juniore koja omogućuje roditeljima da se povežu s djecom kroz ovaj oblik druženja. AML se održava na kratkim, većinom karting stazama, što ga čini vrlo sigurnim za natjecatelje. Oprema je obavezna u svim klasama.
Ukupno imamo 6 klasa, a posebno se ističe Open klasa koja dozvoljava najveći broj preinaka na samom mopedu. Iako je to slučaj, najbrža klasa često nije upravo ta
😊
.

Ovo je prva AML utrka južnije od Rijeke a u stvari i jedino cestovno natjecanje na dva kotača u Dalmaciji
💪
😊
.
 
meni osobno najbolja aml utrka do sad u mojem kratkom stažu, staza odlična za ovu vrstu natjecanja, moja vožnja solidna s obzirom na limitirane vozačke mogućnosti, ekipa top kao i uvijek

pohvale organizatorima
 
Nisam znao da vozis 👍

Koja je pila u igri 😃
 
pokušavam nekih 4-5 utrka u zadnjih godinu dana

za sada nemam svoj motor, bar ne složen za utrke (u planu je za iduću sezonu nabaviti ili složiti nešto), vozim ono što mi ustupe dobre duše iz solina i korčule :mrgreen: