APN6 - problem

B3r0

New member
Neće zapaliti... mislili smo da je fergazer, očistili smo ga, ali i dalje ništa. Dalje nismo niš dirali jer neznamo točno kaj bi moglo biti, a sad uz školu i ostale obaveze nemamo baš vremena da raskopamo cijelu mašinu.

Nisam previše iskusan što se tiče popravka, dosad sam radio mješavinu sa 5% ulja, a neki mi preporučuju sa 4%. Jeli to možda uzrokovalo neki problem?
 
B3r0 said:
Neće zapaliti... mislili smo da je fergazer, očistili smo ga, ali i dalje ništa. Dalje nismo niš dirali jer neznamo točno kaj bi moglo biti, a sad uz školu i ostale obaveze nemamo baš vremena da raskopamo cijelu mašinu.

Nisam previše iskusan što se tiče popravka, dosad sam radio mješavinu sa 5% ulja, a neki mi preporučuju sa 4%. Jeli to možda uzrokovalo neki problem?
4 posto uvijek...a sa boljim uljima moze i 3 posto....jeste gledali dali baca iskru ?
 
APN 6s (Automatsko Paljenje Nogom 6x snazno)  :mrgreen:

Provjeri svijecicu, a usput provjeri i kabel tj. skini lulu i vidi da li on baca iskru
 
Baca iskru i promijenili smo 3 svjecice.
Sutra idem opet pogledati, možda mi je nešto promaklo.
 
skini svjecicu i nalij malo benzina u cilindar,tak bi trebal upalit,mozda proradi.
 
ja dok sam imao BT-a prije nekih 7-8 godina vozio sam ga na 2% ininog dvotaktola i nikad mu nista nije bilo....
 
redom ides. kazes da si probavao 3 svjecice i baca iskru. koje je boje iskra? dali je slaba tek toliko da iskri ili je jaka, plava ? dali je svjecica mokra dok palis? ako nije, ne smrdi na benzin, ulij malo u cilindar pa probaj. kakva je kompresija, dali je kurbla jednako tvrda kao i prije? jesi li probao na guranac palit?
 
ako je svjecica ok i ne upali dok nalijes benge u cilindar, moguce da su karike, tj. vrlo vjerojatno da jesu
 
Ovako  :D :

1. Provjeri boju iskre ( vjerojatnost ljubičaste boje je da nije u fazi )
2. Provjeri diznu
3. Provjeri kabl
4. Neka te netko gura, a ako ni onda nece nesto ti nije u redu sa strujom ili ti olatina ili elektronikom koju imas.