aprilia af1 nakon 1 god i 12 tkm

koki_3

Member
evo ovako..prosle godine u 5. mjesecu sam kupio apriliu af1 125..imala je nekih 500 km od generalke..da vidimo sto jre sve nakon toga prosla.hehe

motor je izgledao ovako prije nego sam ga kupio:


taj decko od kojeg sam kupio je onda polakirao oklope i napravio generalku:





i nakon nekih 1500 km nesto je pocelo u mašini lupati pa sam uzeo mašinu dole..neki zupčanik je strugao po bloku


kad sam sve to složio polirao sam ramu i trebalo je ici na tehnicki pa sam zamjenio izadnje disk pločice:


i nakon toga opet problemi..propustio mi benzin u getribu..opet mašina dole i novi semeringi i dihtungi:


i vozim se ja dalje i dođe zima..vozio sam se cjelu zimu i kad nije bilo snjega..i jedan dan u 1. mj sam kupio novi rep ,desnu nogaru i gelge i 1.vilice jer samdobio jako jeftino..i sad ja stavim nogaru gore i idem jedan krug po selu da isprobam jer mi jeova prije pukla.i nekih 30 m od kuće ja padnem i motor odleti tocno u znak stop a ja u ogradi i naravno ˝nova˝ nogara pukla..hehe..meni natucena noga i 2 tjedna strogog mirovanja..bila je voda na cesti i kad sam zakocio zablokirao mi kotac:




zatim sam te sice koje sam dobio k repu tapecirao u pravu kožu:



nakon toga sljedi lakiranje..kad smo sve polakirali ja shvatim da ne paše disk na te druge felge pa sam kupio drugi:





i sad svo to ljepo ja složio i kupio jos jednu apriliu af1 kompletnu (koju sad prodajem u djelovima) jako jeftino jer je taj od koga sam kupio hitno trebao novce..na sliki je bez oklopa
http://www.postimage.org/image.php?v=aVFDAzS

i sad sam s te aprilie stavio na ovu staru mašinu (jer mi jena ovi opet propustio benzin ugetribu) i zadnju vilicu jer je moju trebalo lakirati..i kad upalimprvi put motor nesto je pocelo unutra cviliti..otisli su svi lageri (zahrđali su vec) i opet mašina dole.a taj drugi motor je bio uvežen u hr 1995 godi od onda nije registrirani


sad sam kupio nove lagere,karike,semeringe,dihtunge i lamele i sutra idem mašinu stavit skupa..i sad sam jos polirao kanale i malo proširio






i onda vele da je 125 ccm (2t) motor za naucitise voziti..ja bi prije  rekao da je to motor za nauciti se nesto srajfiti (y)..prije nisam znao uzeti dole jednu mašinu a sam bi žmireči uzeo dole,rastavio i opet stavio gore.hehe                                                                                                        




















 
Ima jedna dobra poslovica koja bi ovdje bila prigodna  :wink:

Ako oces da se covjek vozi motorem daj mu Suzuki, ako pak oces da nauci mehaniku motora daj mu Apriliju  8)
 
Dobra prica...  (y) (y) :mrgreen:

A hebga, to je sve tak...da sve pare zbrojis, koje si ulozio u tu apriliu, sad bi mogao kupiti novi k9 1000...  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

Nisi jednostavno imal srece s tim motorom...vidi mojeg... 16 000 km sam napravio u godinu i nest sitno, i nikad nikakav kvar, a motor i nije bas nesto novi...  (y) (y)

Nadam se, dok to slozis, kaj bu aprilia funkcionirala kak treba...  (y)



 
marac ti si stvarno imal srece s tim rs-om...jbt nebi ja s 2t isal v cesku ili do grobnika kak ti da mi platili...hehe
 
bmw m 5 said:
e moj koki...ti si pehist milenija... :mrgreen: Slozi to i prodaj....To je rupa bez dna... :(

me nebudem prodao jer bu mi onda dosadno v životu  :mrgreen:..onda bu mi ostala samo cbr-ka a tam nemam kaj šrajfiti :LOL:

a mogao bi čopera napraviti s aprilie..hehe..sam treba neke nogare staviti i onaj široki volan
 
koki_3 said:
me nebudem prodao jer bu mi onda dosadno v životu  :mrgreen:..onda bu mi ostala samo cbr-ka a tam nemam kaj šrajfiti :LOL:

a mogao bi čopera napraviti s aprilie..hehe..sam treba neke nogare staviti i onaj široki volan
nije mi jasno kako ti ulazi benzin u karter...Znas da semering radilice ide malo vise nabijen u blok....A ne do ruba kako ga neki metnu...jer onda ne stigne radilica brtviti oko semeringa...Bude nabijen oko 2 mm ispod ruba bloka..Jedino  ti tamo moze ulaziti gorivo u ulje mjenjaca... 8)
 
bmw m 5 said:
nije mi jasno kako ti ulazi benzin u karter...Znas da semering radilice ide malo vise nabijen u blok....A ne do ruba kako ga neki metnu...jer onda ne stigne radilica brtviti oko semeringa...Bude nabijen oko 2 mm ispod ruba bloka..Jedino  ti tamo moze ulaziti gorivo u ulje mjenjaca... 8)

taj semering nisam mjenjao ja jer nisam imao vremena nego sam dao jednom mehanicaru... :wink:
P.S. moze i tamo gdje je dihtung (gdje se spaja mašina) ali ja sam kupio novi pa je najvjerojatne to kako ti velis..
ali sad sam stavio drugu mašinu tako da je sve ok..danas ga probao upaliti nakon sto sam zamjenio lagere,karike,semeringe i lamelu i nece se vrtiti lančanik i brzine ne rade.. :? sto sam mogao krivo staviti??????
 
koki_3 said:
taj semering nisam mjenjao ja jer nisam imao vremena nego sam dao jednom mehanicaru... :wink:
P.S. moze i tamo gdje je dihtung (gdje se spaja mašina) ali ja sam kupio novi pa je najvjerojatne to kako ti velis..
ali sad sam stavio drugu mašinu tako da je sve ok..danas ga probao upaliti nakon sto sam zamjenio lagere,karike,semeringe i lamelu i nece se vrtiti lančanik i brzine ne rade.. :? sto sam mogao krivo staviti??????
a ona opruga od biraca brzina...koja ja na osovini...Znas da ima one dvije opruge na dnu..koje treba uglaviti u leziste u blok...Ako ti ta opruga ne sjedne na mjesto...nema nista od saltanja... :( A to znaci opet otvaranje blokova....
 
koki_3 said:
a onda bi se morao barem lančanik okretati, ili? :misli:..ma imam vremena cjeli drugi tjedan.. (y)
pun si volje,svaka ti cast, (y)ja bi ga gurnuo u more a ne da bi opet iso rastavljat :LOL:
 
u 12000km koliko si ti imao problema......to ljudi s jawom 350 nisu imali......i još šlag na kraju, kada si ga dotjerao da štima, padneš s njega.........priča ti je nevjerojatna, kada bude neki nagradni natječaj za najbolju moto priču, prijavi se i budem glasao za tebe!!!!!
 
zeto said:
u 12000km koliko si ti imao problema......to ljudi s jawom 350 nisu imali......i još šlag na kraju, kada si ga dotjerao da štima, padneš s njega.........priča ti je nevjerojatna, kada bude neki nagradni natječaj za najbolju moto priču, prijavi se i budem glasao za tebe!!!!!

:LOL: :LOL: :LOL: ali sad je stvarno sve ok..stavio sam drugu mašinu koja je sad ok
 
koki_3 said:
:LOL: :LOL: :LOL: ali sad je stvarno sve ok..stavio sam drugu mašinu koja je sad ok


otvaramo kladionicu......koliko će dugo biti sve OK  :LOL: :LOL:


BeLa-Vg said:
Kaj ti zeto odma koji qurac po jawi?









:LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

Šalim se!  (y)

:mrgreen:

Koki, imas i moj glas ako zaterba  :mrgreen:


ej ti  :piva: ......imaš još jawu????  :misli:

prva mi je bila na pameti........a i meni svašta pada na pamet......  :zid:
 
zeto said:
otvaramo kladionicu......koliko će dugo biti sve OK  :LOL: :LOL:



ej ti   :piva: ......imaš još jawu????  :misli:

prva mi je bila na pameti........a i meni svašta pada na pamet......  :zid:

Imam!  (y) I mala pali iz prve!  :jesus:  :wink:

Ali jedino se otac vozi na njoj, jer ja imam svoje...  :D

 
BeLa-Vg said:
Imam!  (y) I mala pali iz prve!  :jesus:   :wink:

Ali jedino se otac vozi na njoj, jer ja imam svoje...  :D


koliko si ju max vozio????
 
Ide maximalnih 155km\h  neki dan sam se iza oca vozio sa svojim kawcem i bas sam pogledo  (y)

Zakon je to motor, ja sam se na njemu vozio 4 i pol godine i nikad nista, osim sto sam mjenjo sajlu kvacila i zadnju gumu  :mrgreen:
 
BeLa-Vg said:
Ide maximalnih 155km\h  neki dan sam se iza oca vozio sa svojim kawcem i bas sam pogledo  (y)

Zakon je to motor, ja sam se na njemu vozio 4 i pol godine i nikad nista, osim sto sam mjenjo sajlu kvacila i zadnju gumu  :mrgreen:

a koliko si prešao u tom vremenu????
 
Oprosti što se ubacujem ali gdje si kupio motor???