aprilia futura?

Djeki

Member
dali ih ima malo ili nevaljaju ništa pa ih niko ne spominje.ima li tko kakva iskustva sa ovim motorom    :wink:
 
Djeki said:
dali ih ima malo ili nevaljaju ništa pa ih niko ne spominje.ima li tko kakva iskustva sa ovim motorom    :wink:

Javi se clanu pod imenom Tomulja, znam da je on imao jednu i bio prezadovoljan.
 
Djeki said:
dali ih ima malo ili nevaljaju ništa pa ih niko ne spominje.ima li tko kakva iskustva sa ovim motorom    :wink:

s obzirom da me kolega preporucuje moram odgovoriti na ovaj upit.Najvjerovatnije da sam bio prvi kupac iz Hrvatske koji je kupio Futuru,Puscenik i njegova ekipa su dosli u Brod testirati ju za Motopuls.I prije nego sto je izasao tekst ,dogodilo se nesto, zasto ja predpostavljam da je i to jedan od razloga sto su u Motopulsu pod nedostatke napisali : Nama nepoznati...Naime sta se dogodilo,vozio sam s ekipom prema Grobniku,bilo nas je u grupi 8,samo zbivanje se dogadja pred samim Grobnikom ,odnosno prije zadnjeg vijadukta do Grobnika...Kako smo imali na raspolaganju tri trake,vozilo se poprilicno brzo,konkretno ja sam isao oko 215 km na sat.Petorica nas je vozilo mogu reci jedan do drugoga,ti razmaci su bili na dva-tri metra.Prije zadnje krivine do tog vijadukta,moja pozicija je bila skroz nutarnja ,odjednom je kolega koji je bio par metara ispred mene poceo ulaziti u moju putanju,iznenadjen njegovim postupkom(obicno kada se brzo vozimo svatko drzi svoju putanju,nema saranja tako je najsigurnije) instiktivno sam se prestrojavao na njegovu poziciju i odjednom ispred mene se stvori nekakav auspuh s granom(nekome otpao s motora-nekakvog copera) ,jednostavno nisam mogao nista uraditi.Udario sam prednjim tockom i tada motor pocinje divljati,u trenucima sam razmisljao da se bacim s motora,ali s jedne strane su bile stijene, a s druge provalija,pa vijadukt ,jednostavno mi nista nije bilo preostalo nego drzati volan cvrsto i lagano pikati po kocnicama.Sve to sto mi se dogadjalo promatrao je jedan moj frend koji je bio malo zaostao za grupom.Nakon nekih 800 metara saranja po cesti,straha koji nemogu opisati uspijevam se zaustaviti.Staje i kolega i onda mi se odgadja nevjerovatna stvar,nemogu sici s motora,jednostavno noge klecaju ,cak i taj moj frend koji je to sve promatrao ima problema s klecanjem nogu.Na kraju ipak nekako silazim s motora,gledamo stetu i imamo sta vidjeti,prednja felga je doslovce pukla kao oblizalo.Zovem decke na Grobnik,cini mi se da mi je bas Puscenik poslao vozilo s prikolicom .Dolazim na Grobnik gdje me ceka ekipa i u nevjerici svi promatramo taj moj prednji tocak,zakljucak price je da sam imao strasno veliku srecu.Ja sam uvjeren da mi se to dogodilo s bilo kojim drugim motorom , jednostavno nebi uspio smiriti volan.Polozaj volana na Futuri je perfektan,da je imalo uzi ili siri ,nizi ili vislji, vjerovatno nebi uspio.Zato mislim da je i ova moja prica jedan od razloga uz sve ostalo dobrog testa u Motopulsu..Motor sam prodao prije pet godina ako se nevaram,kupio ga je kolega iz Gradacca,vidio sam ga prosle godine u Omisu na susretima,motor je nevjerovatno ocuvan,isti je kao kad sam ga prodao,taj kolega ima dva-tri motora i Futura mu sluzi za putovanje sa suprugom.Presao je nekakvih 80 000 km i nema nikakvih problema,jedino je valjda lancanik mijenjao. Meni se na motoru nije svidjao zvuk ,cak sam dao da mi se izradi i drugi top ali nisam nista s tim dobio,zvuk je bez veze,otprilike takav kao da su se posvadjali svi lonci u kuci sto imas...hahahaha.Prijatelji su me zajebavali da vozim kredenac,ali vjeruj mi da ako rijesis top motor je izvanredan.Eto malo sam oduzio,nadam se da ce ti ovaj moj post jos vise pribliziti motor k srcu.Ako te jos nesto interesira slobodno pitaj ...



 
Lani na jednoj furki smo slučajno upoznali jednog vlasnika future. Dogodilo mu se nešto što se i već dešavalo. Famozni smeđi konektor od reglera, iskrenje istoga i zapaljenje zadnjeg kraja. Na stranim forumima savjetuju izbaciti taj konektor, tj prebrikati pa čak i sa luster klemama  (y)
 
  (y) da, vidio sam ga, i moram priznati da je stvarno lijep motor, iako to nije trenutno moj "tip" motora ...

 
 
Vrhunski motor odličnih kvaliteta i dinamike..... odličan za one koji dosta putuju u dvoje, a opet izrazito sposoban i za dinamičnu vožnju.

Skoro sam ga i kupio još mislim prije cca 2 god. dok je u oglasniku bila jedna srebrna iz okolice Siska ako se dobro sjećam...... no jednostavno se nismo mogli dogovoriti.

Rado bi imo jednu u garaži uz tuona.
 
blagi said:
Vrhunski motor odličnih kvaliteta i dinamike..... odličan za one koji dosta putuju u dvoje, a opet izrazito sposoban i za dinamičnu vožnju.

Skoro sam ga i kupio još mislim prije cca 2 god. dok je u oglasniku bila jedna srebrna iz okolice Siska ako se dobro sjećam...... no jednostavno se nismo mogli dogovoriti.

Rado bi imo jednu u garaži uz tuona.

ta iz siska je bila od mog prijatelja Vibora
dečko ju je uvezao iz italije i kod njega je bila ccc2 godine
kad je odlučio prodat kod mene je bila tjedan dana da ga ispoliram i operem
tih 7 dana sam uživao u vožnji,motor je odličan moram reć(nisam ljubitelj aprilije ali futura me je ugodno iznenadila)
mislim da ju je prodao u kostajnicu
 
zemoo said:
ta iz siska je bila od mog prijatelja Vibora
dečko ju je uvezao iz italije i kod njega je bila ccc2 godine
kad je odlučio prodat kod mene je bila tjedan dana da ga ispoliram i operem
tih 7 dana sam uživao u vožnji,motor je odličan moram reć(nisam ljubitelj aprilije ali futura me je ugodno iznenadila)
mislim da ju je prodao u kostajnicu

I onda sam ja išao u Kostajnicu i jbg. nisam se uspio dogovoriti sa likom i prodao ju je dalje  :(
 
evo jedan u oglasniku na prvi pogled izgleda ok
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/aprilia-rst1000-futura-998-cm3-oglas-2377768
 
Barabones said:
evo jedan u oglasniku na prvi pogled izgleda ok
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/aprilia-rst1000-futura-998-cm3-oglas-2377768

to je problem...motor je ok ali 4000 eura 2001. godina ne vrijedi da ga jebeš...a ne isplati ga se za ispod prodavat  :? dakle , tko ga kupi "oženio" se za njega! 
 
što kažu "večno će da bude tvoj" :D vidio sam ga na par slika nikad uživo pa me interesiralo jer izgleda kao dobar putni motor  (y)
 
jedimaster said:
to je problem...motor je ok ali 4000 eura 2001. godina ne vrijedi da ga jebeš...a ne isplati ga se za ispod prodavat  :? dakle , tko ga kupi "oženio" se za njega! 
pa kaj nije isto tako za sve i jedan stariji motor, s malo km a uscuvan  :misli:
 
jedimaster said:
to je problem...motor je ok ali 4000 eura 2001. godina ne vrijedi da ga jebeš...a ne isplati ga se za ispod prodavat  :? dakle , tko ga kupi "oženio" se za njega! 

HM, jedna iz Đakova ili okolice je nedavno prodana za 3500 sa 25000km iz mislim 2002, tako da će ova izgleda imati istog vlasnika još ovu sezonu  8)
 
Futurama said:
HM, jedna iz Đakova ili okolice je nedavno prodana za 3500 sa 25000km iz mislim 2002, tako da će ova izgleda imati istog vlasnika još ovu sezonu  8)
e pa sad i nije neka velika razkika ovog iz Splita ili tog iz Đakova  :misli: za lovu se možeš dogovarat ,a za godine  :LOL:nije baš presudno za takav motor jel '01 ili '02