Aprilia Pegaso 650 1994-1998?

mixa

Member
Da li je ovo motor za neke malo vece ture i za visocije ljude???
I kakav je generalno kvalitet,upravljivost posto je cijena dosta pristupacna,pa da li je to zato sto je totalni shit ili nesto drugo???
 
motor je cist ok, imao sam ga priliku voziti jer ga ima moj frend, lijepo ide, udoban za putovanja i cak dosta upravljiv, mozeš se sa njim upustiti i u lakši off road.
koliko ja znam nije imao nikakvih problema sa njim, mislim da je njegov 1994 g.
 
Hvala LOKI
Pa polako prikupljam informacije,nesto mi se svidio,pa da provjerim posto ja bas i ne znam mnogo o njemu!
 
mixa ti si meni zakon!  :mrgreen:
em voziš sličan motor, em kupuješ čizme kad i ja, pa kišnjak pa sad gledaš motore o kakvima i ja razmišljam (uključujući i one male endure)  (y)
 
Sta da ti kazem mali je svijet!? :mrgreen: :misli:!
Pa eto onda da tebe pitam,da li ti znas nesto vise o Pegasu???
 
ne znam ti puno, za sad samo gledam po netu kakvi su koji motori i koi bi odgovarao za ono kaj bi ga ja koristio. sljedeću godinu neću biti u hrvatskoj, tak da ću najvjerojatnije prodati motor, a kad se vratim bi uzimao neki enduro. sam je pitanje u kojoj mjeri uzet cestovni/terenski. al za sad je sve samo gleduckanje po netu.

što se pegasa tiče, čini mi se da dosta hvaljen, nisam baš našao da se netko žali na njega. nije baš terenac, al meni se čini da nije potpuno nesposoban za lakši makadam, a uz neke modifikacije bi vjerojatno mogao i nateži. al to su ti sve moje spekulacije, ne baš potvrđene činjnicma i iskustvom :mrgreen:
 
ako se odlučiš na Pegasa, svakako gledaj da bude karburator... ali tu godinu koju spaminješ i je sa karburatorom... inače motor je sasvim OK...
 
strasilo said:
ako se odlučiš na Pegasa, svakako gledaj da bude karburator... ali tu godinu koju spaminješ i je sa karburatorom... inače motor je sasvim OK...

Upravo tako, izbjegavaj injection modele, pogotovo prve... Potraži zadnje
karburatorce 2000-ta sa Upside-down vilama, ti su ok  (y)
 
Pa maff ista situacija je i kod mene,samo sto ja necu biti u inostranstvu vec na studijama,pa se pripremam za sljedecu sezonu da uzmem,pa sada polako odabiram!
Ja i ne bi mnogo silazio sa asfalta,tako da nemam sta da doradjujem!

Znaci karburator i po mogucnosti da bude ova verzija sa upside-down vilicom!
Ok Hvala ljudi! (y)
 
Karburator i upside-down vilica su ti na modelu od 98 do 01. Motor je solidan,i za tu klasu endura super drži cestu,puno bolje od ostalih,na off roadu nemam baš nekakva iskustva,ali ono što sam probao nije mi baš leglo,možda zbog guma. Duže ture savladavaš bez problema,ali izbjegavaj autoput
 
,,taj model kojeg tražiš sam imao,,prodao sam ga zimus,,motor je više no super,,lakši je od novijeg modela skoro 20 kg,,,ma sve 5  (y)
 
Sad ste me pravo okurazili!
Pa meni motor bas zato i treba duze ture,ali bez auto puta i off roada,tako da mi je bajk po mjeri,a i mislim da necu imati problema da smjestim svojih 190cm na njega,cini mi se da je kozurina!
Hvala