Aprilia pegaso 650 čudni problemi

RS 2000

New member
Evo naime frenda mi muči aprilia...
Motor napravi 4-5km počme pucat na auspuhe i ugasi se... Nakon toga opet normalno upali i vozi se opet istu kilometražu i onda opet isto.... Skinuli smo plastiku di se nalazi filter benzina i skužili da kad se to dogodi filter benzina je prazan... Promjenili smo filter,malo produzili cijev da oma bolji pad i onda je sve šljakalo par dana o.k. ,no evo danas opet iati problem... Ima li itko ideju šta fa gledamo i otkud da krenemo jer ovo je paihijatrija,ima motor a koda ga i nema,nemožemo ni na kavu s motorima,a kamoli negdje na malo veći đir...

Apria je 93'god?valjda onaj rotax

Poslano sa mog LG-D331 koristeći Tapatalk
 
Vec ste ustanovili da je dovod goriva problem. Neka ocisti filtere na pipi goriva u rezervoaru, pretpostavljam da ima metalni rezervoar (star 22 godine), tada bi bilo dobro ocistiti ga od hrdje i zastititi iznutra. Provjerite da li je pipa na rezervoaru mehanicka ili je otvara podtlak, ako je otvara podtlak, mozda je crijevo porozno i kada povuce zrak kroz pukotine ne otvara dovod goriva iz rezervoara do karburatora.
 
Rezervar je plasticni,pipa je skidana i očišćena.. Benzin ide slobodnim padom....

Poslano sa mog LG-D331 koristeći Tapatalk

 
Napisao si da kada se to dogodi, da je filter goriva prazan. To znaci da gorivo ne dolazi u karburator, to je problem.
Uzrok bi mogao biti odusak iz rezervoara, mozda je zacepljen, i kada se stvori podtlak u rezervoaru - gorivo vise ne curi.
 
Pa z amlogicki ostane bez goriva... A sto sa oduskom? Ima rupica na vrhu rezervara mala za odusak

Poslano sa mog LG-D331 koristeći Tapatalk

 
Karburator treba pročistiti. Obično je tu problem, plovak zašteka i ne povlači gorivo
 
Pozdrav svima moj je motor ne znam točno šta se dešava ni ko je tu lud...
Jutros napravio 20-ak km sve okey stanem kod "rs 2000" na kavu, krenem i problemi filter prazan nakon 4, 5 km skinem izlaznu cijev s filtera benzin proteče stavim šelnu nazad i sve opet u redu evo napravio 10-ak km bez problema filter pun.
E sad jel moguće da je taj filteric problem da karburatori ne mogu povuć kroz njega...

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 
Ako nije tvornički predviđen (odn. ako imaš mikrofilter u rezervaru), moguće.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
Danijel Novi Vinodolski said:
Pozdrav svima moj je motor ne znam točno šta se dešava ni ko je tu lud...
Jutros napravio 20-ak km sve okey stanem kod "rs 2000" na kavu, krenem i problemi filter prazan nakon 4, 5 km skinem izlaznu cijev s filtera benzin proteče stavim šelnu nazad i sve opet u redu evo napravio 10-ak km bez problema filter pun.
E sad jel moguće da je taj filteric problem da karburatori ne mogu povuć kroz njega...

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Moguće je da filter nije dovoljno protočan, i meni se isto događalo kada sam stavio novi. Čim sam malo jače potjerao motor prestao je dobivati benzin i zatim bi se izgasio. Makni filter i probaj napravit par km bez njega pa ćeš vidjeti da li će onda zaje*avat, ako ide normalno onda znaš u kojem grmu leži zec. Kupiš drugi protočniji, staviš i gas  :D
 
Makni taj dodatni filter,jer pegasica ima sito u pipici goriva,i jos jedan mikro filter izmedju fergazera,ne treba ti jos treci filter,tak zmazani benzin valjda ne vozis :)
 
Evo danas napravio 20-ak km bez problema samo sam filterić još malo spustio da bude veliki slobodan pad do filtera a karburatori će povuć od filtera do niih

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

 
Karburatori nece nista povuc...krivi filter ne na motoru...vjerovatno onaj papirninod 10 kn s pumpe.Skini to zato i ne radi
 
Danijel Novi Vinodolski said:
Evo danas napravio 20-ak km bez problema samo sam filterić još malo spustio da bude veliki slobodan pad do filtera a karburatori će povuć od filtera do niih


nema ti veze taj pad, kupi protočniji filter jer je samo pitanje vremena kada će opet počet raditi probleme, pogotovo kad je u pitanju žešći tempo vožnje. Karburator vjerojatno još može povući kad je koliko-toliko lakša vožnja, ali čim se kreneš jače vozit neće moći povući dovoljno goriva kroz taj filter...bar je tako bilo u mom slučaju
 
vickodu said:
Karburatori nece nista povuc...krivi filter ne na motoru...vjerovatno onaj papirninod 10 kn s pumpe.Skini to zato i ne radi

vicko dobro rekao .. :)

ako već stavljaš jeftini filter za aute, onda kupi 2-3 kune skuplji predfilter za mercedes 123 200/240Dizlo ... ;)

taj ima plastičnu mrežicu umjesto papirnate i ima slobodan protok .. onaj papirnati nema protoka kad se papir napije.. a taj je ionako osmišljen da ide na vozila sa AC pumpom, a ne za slobodan pad ...

znači ovakav filter traži ..

Predfilter-za-dizel-247x300.jpg


ili

PREDFILTER%20NAFTE%20FI%206X8-500x500.jpg


i nećeš imati spomenute probleme...